Babtai (Kauno r.). Paskelbtas ražienų akėčių Bednar Striegel PRO laimėtojas. Sėkmė nusišypsojo Šiaulių r. ūkininkui Virginijui Plakiui. Į „Agrokoncerno“ renginį Babtuose, kur išrinktas nugalėtojas, susirinko daugiau nei 100 žemdirbių.
Loterijoje „Iš „Agrokoncerno“ perki – „Bednar“ techniką laimi“ dalyvavo 289 ūkininkai, nuo birželio 1 iki rugsėjo 30 d. iš įmonių „Agrokoncernas“ arba „Agrokoncerno technika“ įsigiję produktų ar paslaugų už 50 tūkst. Eur ir daugiau. Vienas ūkininkas galėjo turėti daugiau nei vieną bilietą, tad iš viso loterijoje jų buvo 533, rekordininkas – 14 bilietų užregistravęs ūkininkas.
Pagrindinio prizo laimėtojas, taip pat dar penki laimingieji, kuriems atiteko 100 tūkst. agrolitų čekiai (juos išleisti galės žemdirbių lojalumo klube „Žemyna“), atrinkti atsitiktine tvarka, dalyvaujant nepriklausomiems stebėtojams (tarp kurių – ir žurnalo „Mano ūkis“ žemės ūkio technikos redaktorė Gitana Kemežienė).
Pasak įmonės atstovų, ši loterija-akcija – puikus būdas atsidėkoti ištikimiausiems klientams, taip pat galimybė mūsų šalyje populiarinti Bednar žemės ūkio techniką, kuria „Agrokoncerno technika“ prekiauja nuo 2020 metų.
„Nuojauta sakė, kad laimėsiu, nors nežinojau, jog bus papildomų prizų“, – sakė daug metų su „Agrokoncernu“ bendradarbiaujantis Šiaulių r. ūkininkas Deividas Žiurauskas, dirbantis 220 ha žemės ir kol kas ūkyje neturintis nė vienos „Bednar“ mašinos
Užmojai ir prognozės
Bendrovės „Agrokoncernas“ direktorius Edgaras Šakys atkreipė dėmesį į Lietuvos žemės ūkio pažangą, padarytą per tris dešimtmečius.
„Lietuvoje sukuriama tiek pat žemės ūkio produkcijos, kiek kaimyninėje Baltarusijoje, kuri turi keturis kartus daugiau žemės ūkio naudmenų, tačiau yra likusi 1990 metų lygyje. Pas mus užauginama 7–8 mln. t grūdų, Baltarusijoje – nuo 8 iki 9 mln. t, nors plotai gerokai didesni. Tad esame gerokai juos aplenkę“, – technologijų įtaką pažangai pabrėžė E. Šakys.
„Agrokoncerno technikos“ direktorius Mindaugas Lapatkinas prisiminė 2019 m., kai bendrovėje įvyko lūžis ir pradėta keisti struktūrą bei darbuotojus. Pokyčiai išgrynino ir produktų krepšelį, kurį šiuo metu sudaro dviejų gamintojų – „Dinapolis“ ir „Bednar“ – žemės ūkio mašinos.
Pasak M. Lapatkino, šių prekės ženklų technika Lietuvoje sulaukia didesnio ūkininkų susidomėjimo, tai rodo pardavimų skaičiai. Pavyzdžiui, 2020 m. įmonė pardavė 45, 2021 m. – 76, o šiemet per 10 mėnesių – 45 priekabas.
Sužinoti, kam sėkmė nusišypsojo loterijoje, ir išgirsti „Bednar“ naujienas į „Agrokoncerno“ būstinę susirinko per 100 ūkininkų
„Bednar“ technikos pardavimai ypač sparčiai auga. 2021 m. pardavėme mašinų už 2,2 mln. Eur, 2022 m. – už 4,2 mln. Eur, o kitų metų užsakymai siekia 11,2 mln. eurų. Tokį augimą lėmė ir žemdirbiai, per demonstracijas gerai įvertinę mašinas. Visa tai leidžia prognozuoti beveik 10 kartų didesnį augimą nei prieš dvejus metus, juolab numatoma pristatyti ir platesnę mašinų gamą“, – sakė įmonės direktorius.
Pasak „Bednar FMT“ pardavimų vadovo Gyčio Slavinsko, 2021 m. iš viso pagaminta 2 580 mašinų. Lietuva pagal pardavimus buvo aštuntoje vietoje (daugiau čekiškų mašinų parduota Ukrainoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje). Tačiau 2022 m. šiame sąraše laukiama pokyčių, kai kas Lietuvai prognozuoja lyderės pozicijos.
Tačiau vien šių dviejų prekės ženklų pristatymais „Agrokoncerno technika“ apsiriboti nežada. Pasak M. Lapatkino, kitų metų įmonės tikslas – bandymas eiti į rinką su apynauje vokiečių gamintojos „Fendt“ technika, tad pirmieji kombainai, kuriais tikimasi kompensuoti rusiškų kombainų praradimus, ir traktoriai jau stovi įmonės kieme.
„Įsigijome 8 klasės kombainą ir išbandėme jį nukuldami 700 ha įvairiausių augalų. Kitiems metams įsigijome 12 kombainų. Dabar stengsimės išmokti dirbti su traktoriais ir kita šios gamintojos technika, sieksime turėti kiekvienos produktų grupės specialistus, kad siūlydami žemdirbiams mažai naudotą vokišką techniką suteiktume geriausias paslaugas“, – planais pasidalijo „Agrokoncerno technika“ vadovas.
Žada dukart daugiau demonstracijų
Šiemet mūsų šalyje surengta 81 „Bednar“ technikos demonstracija (2021 m. – 36), aplankant visus Lietuvos regionus. Kitais metais planuojama jų skaičių padvigubinti.
Pagrindinis loterijos prizas – 7,5 m darbinio pločio ražienų akėčios Bednar Striegel PRO – iškeliaus į Virginijaus Plakio ūkį Šiaulių rajone
Daugiausia demonstruoti diskiniai ir išmanieji diskiniai skutikliai. Kitais metais bendrovė planuoja toliau rengti „Bednar“ mašinų demonstracijas ūkiuose, pristatydama ne tik daugiau įvairesnių mašinų, tarkime, universalių kultivatorių, rotorinių augalinių liekanų smulkintuvų, sėklos guolio kultivatorių ar giluminių purentuvų, bet ir platesnes populiariųjų mašinų panaudojimo galimybes.
Pasak produktų vadovoSkirmanto Diliauto, planuojama išmaniuosius diskinius skutiklius Swifterdisc XE demonstruoti kartu su trąšų ir sėklų bunkeriu Ferti-Box FB_F Dual, kad padargu būtų galima vienu važiavimu atlikti kelias operacijas. Bednar Omega OO_FL sėjamoji bus demonstruojama su Topcon automatinio vairavimo sistemomis ir derlingumo žemėlapiais, kurie leis sėti ir tręšti kintama norma.
Pasak „Agrokoncerno technika" produktų vadovo Skirmanto Diliauto, kitais metais Lietuvos ūkiuose planuojama surengti dvigubai daugiau demonstracijų
Technologijų ir mašinų bandymo vieta – „Ateities ūkis“
Pasak „Agrokoncerno“ Tiksliųjų technologijų centro projektų vadovės Mildos Jankauskienės, žaliasis kursas verčia susimąstyti ir ieškoti sprendimų, kaip sumažinti trąšų bei pesticidų kiekius ir dirbti kuo efektyviau. Radviliškio r. praėjusiais metais bendrovė įkūrė „Ateities ūkį“, kuriame įmonės specialistai testuos naujausias ir jau Lietuvos rinkoje esančias technologijas, bandys jas įvertinti ir gerosiomis praktikomis pasidalyti su žemdirbiais.
Beje, kitą pavasarį jame bus išbandomi ir žemės ūkio robotai, mat „Agrokoncernas“ tapo olandų įmonės „AgXeed“ atstovu Lietuvoje.
Ūkis valdo 1 849 ha žemės, šiuo metu daugiau kaip 50 proc. dirvožemių yra ištirti, o tyrimai rodo, kad juos trūksta fosforo. M. Jankauskienės teigimu, vyrauja labai įvairios granuliometrinės sudėties dirvožemiai, todėl tai suteikia plačių galimybių skirtingiems bandymams atlikti, koncentruojantis į šią dieną aktualius dalykus.
Pavyzdžiui, 2022 m. ūkyje pradėti tarpinių pasėlių, naujų cheminių produktų, tiksliojo purškimo, įskaitant ir dronais, bandymai, taip pat purškimo ir tręšimo bandymai, taikant skirtingų gamintojų tiksliąsias technologijas, konkrečiau – azoto jutiklius. Šį rudenį testuota ir „Bednar“ ženklosėjamoji sėjant ir tręšiant kintamomis normomis.
„Tyrimai patvirtino, kad nepriklausomai nuo gamintojo, tiksliosios technologijos veikia. Pavyzdžiui, taikant tikslųjį tręšimą naudojantis azoto jutikliais galima sutaupyti iki 13 proc. trąšų ir gauti nuo 3 iki 6 proc. didesnį derlių. Kartu gerėja ir grūdų kokybė, pasėliai nesugula, nes užtikrinama tolygesnė augalų mityba“, – tyrimo rezultatus pateikė M. Jankauskienė, pabrėždama, kad 200 ha ūkyje azoto jutikliai atsiperka greičiau nei per metus vien dėl derliaus priedo.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31 -
Tiesioginės ir juostinės sėjos patirtis panevėžiečio ūkio lengvuose dirvožemiuose
2024-10-25
Skaitomiausios naujienos
-
Kyla grūdų supirkimo kainos
2024-10-18 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28 -
Žemdirbiai galės įsigyti dirbamos valstybinės žemės
2024-10-16
(0)