Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Technika
Prieš įsigyjant padargą, jį būtina išbandyti savo laukuose
Varnų šeimos vyrai: Renatas, Julius ir Mantas

Pakruojis. Dauguma ūkininkų neinvestuoja į techniką jos neišbandę. Tad įmonės atveža demonstracines mašinas į norinčiųjų jas išbandyti ūkius. Viena jų – bendrovė „Agrokoncerno technika“, skirtingų rajonų ūkiuose demonstruojanti, kaip įvairiomis sąlygomis dirba čekų gamintojos „Bednar“ mašinos.

Šį pavasarį demonstracijų turą pradėjo su diskiniu 5 m darbinio pločio Bednar Swifterdisc XD5000F skutikliu, kuris jau pristatytas Širvintų, Anykščių ir Pakruojo rajonuose. Artimiausiu metu mašina bus pristatyta Kuršėnų ir Kėdainių krašto ūkininkams.

Pasak įmonės „Agrokoncerno technika“ produktų vadovo Skirmanto Diliauto, kaip ir pernai, per šį sezoną planuojama surengti per 20 demonstracijų skirtingų rajonų ūkiuose, suteikiant galimybę kiekvienam norinčiam ūkininkui išbandyti techniką savo laukuose.

Bioversija m7 2024 11 19

Be diskinio skutiklio, žemdirbiai galės įvertinti ir „Bednar“ universalaus kultivatoriaus, didelio darbinio pločio (10,4 m) išmanaus kultivatoriaus ir sėjamosios darbą.

„Norinčiųjų išbandyti skutiklį savo laukuose šį pavasarį buvo gana nemažai, tačiau mašinos pristatymas šiek tiek vėlavo, todėl negalėjome surengti demonstracijų visų norinčiųjų ūkiuose, tačiau suteiksime tokią galimybę rudenį“, – sakė S. Diliautas.

Diskinis skutiklis bandytas nedirbtame lauke, kuriame pridygę piktžolių ir pernykščio derliaus rapsų pabirų

Kuo išskirtinis šis diskinis skutiklis? „Pagrindinis privalumas – didelis stabilumas dėl integruotos važiuoklės, atraminių ratų ir didelio svorio, todėl dirbant dideliu greičiu žemė gerai išlyginama ir išdirbama tolygiai.

Kadangi ant vienos kojos sumontuota po du diskus, per visą darbinį plotį kojų yra mažiau, didesni tarpai tarp jų, todėl geriau praeina augalinė masė, mažėja tikimybė skutikliui užsikišti net dirbant drėgnesnėse dirvose.

Ant skutiklio montuojami 56 cm skersmens Aggressive diskai su bangelėmis, kurie geriau pjauna, yra ilgaamžiškesni“, – privalumus vardijo specialistas, pridurdamas, kad skutikliu galima dirbti nuo 2 iki 14 cm gyliu.

Nori atnaujinti techniką

Pažiūrėti, kaip dirba Bednar diskinis skutiklis, Pakruojo rajone pageidavo Varnų šeima – ūkio įkūrėjai Ona ir Julius su dviem kartu ūkininkaujančiais sūnumis Mantu ir Renatu. Bendrai 370 ha dirbanti Varnų šeima augina rapsus, kviečius, miežius, žirnius, sėja tarpinius augalus.

Pasižiūrėti, kaip dirba Bednar diskinis skutiklis Pakruojo žemėse, susirinko vietiniai ūkininkai, galvojantys apie naujos mašinos įsigijimą

Šių metų pradžioje šeimos ūkis įsigijo naują galingesnį traktorių, tad ieško ir naujo padargo žemei minimaliai dirbti. Tiesa, šią investiciją ūkininkai planuoja kitais metais, tačiau atlikti namų darbus, t. y. susipažinti su rinkoje siūlomomis mašinomis, nusprendė iš anksto.

„Gamintojos „Bednar“ diskinis skutiklis – pirmoji mašina, kurią išbandėme, dar kelios įmonės žadėjo atvežti savo skutiklius, tada ir apsispręsime, kuris tinkamiausias. Pinigai nemaži, tad prieš išsirenkant būtina palyginti kelių mašinų darbą, įvertinti privalumus ir trūkumus“, – teigė Mantas Varna.

Jam pritarė ir į demonstraciją atvykęs šia mašina ypač besidomintis Akmenės r. ūkininkas Jonas Kiminas, kartu su sūnumi Egidijumi dirbantis apie 300 hektarų.

Akmenės r. ūkininkas Jonas Kiminas (nuotraukoje kairėje) ypač domėjosi demonstruota mašina ir bendrovės „Agrokoncerno technika“ produktų vadovui Skirmantui Diliautui uždavė nemažai klausimų

„Prieš įsigyjant mašiną, ją reikia išbandyti savo ūkyje arba bent pažiūrėti, kaip ji dirba. Technika brangi, nėra tiek lėšų, kad galėtum dažnai keisti. Svarbu, kad mašina būtų patvari, darbą atliktų kokybiškai ir galėtum ja ne vienus metus darbuotis“, – sakė J. Kiminas, apgailestaudamas, kad nespėjo skutikliu padirbti savo ūkyje, nes jau apsėjo visus laukus.

Jo teigimu, domėtis šiuo padargu paskatino geri kitų ūkininkų atsiliepimai, o svarbiausiais pasirinkimo kriterijais jis įvardijo darbo kokybę, mašinos patvarumą ir našumą.

„Žmonių trūksta, tenka patiems viską daryti. Sūnus Egidijus įsigijo galingesnį traktorių, tai reikia ir platesnio agregato, kad būtų galima greičiau atlikti darbus“, – našumo svarbą pabrėžė Akmenės r. ūkininkas. Jo pastebėjimu, norint kokybiškai dirvą suskusti, diskine mašina geriausia dirbti 10–14 km/val. greičiu.

Populiarėja didelio darbinio pločio padargai

Čekijos gamintoja „Bednar“ ir jai atstovaujanti įmonė „Agrokoncerno technika“ mūsų šalies žemdirbiams gali pasiūlyti nuo 4 iki 18 m darbinio pločio prikabinamus diskinius skutiklius. Pasak S. Diliauto, ši gamintoja išskirtinė tuo, kad gamina didžiausio pasaulyje pločio diskinius skutiklius.

Pavyzdžiui, 18 m darbinio pločio mašina jau darbuojasi Latvijos ūkyje, o štai Lietuvoje populiariausi 5–6 m, nors nemažo susidomėjimo sulaukia ir 10–12 m skutikliai – juos paprastai renkasi bendrovės ir stambesni ūkiai.

„Šio darbinio pločio Bednar ženklo mašinos užima apie 50 proc. rinkos. Kita įdomi tendencija ta, kad, gamyklos duomenimis, Lietuvos žemdirbiai daugiausia pasaulyje įsigyja išmanių 10,4–12,4 m darbinio pločio mašinų. Gamykla tuo stebisi, tačiau mes džiaugiamės, kad mūsų šalies žemdirbiai didelį dėmesį skiria išmanumui ir greičiui“, – sakė „Agrokoncerno technikos“ atstovas.

Jo teigimu, tokių išmanių padargų, kurių darbinis gylis reguliuojamas ne mechaniškai išlipus iš kabinos, o per terminalą keliais paspaudimais, Lietuvoje jau parduota 7 vienetai, tačiau iki metų galo įmonė tikisi šį skaičių padidinti iki 10–11.

„Dar pernai padarėme teisingą ėjimą ir labai anksti užsisakėme populiariausią techniką. Tad nors pristatymas truputį vėluoja, bet jau greitai sandėlyje turėsime nuo 4 iki 12 m darbinio pločio padargų, todėl dėl technikos pristatymo į ūkius problemų tikrai nebus“, – patikino S. Diliautas.

Parengta: bendradarbiaujant su UAB „Agrokoncerno technika“
    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos