Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Technika
Olandiški robotai ruošiasi į Lietuvos ūkius

Kaunas. Žemės ūkio robotus gaminančios olandų įmonės „AgXeed“ atstovu Lietuvoje tapo „Agrokoncernas“. Pirmas autonominis robotas dirbti mūsų šalyje pradės pavasarį.

„AgXeed“ robotai skirti tokiems monotoniniams žemės ūkio darbams, kaip šienavimas, mulčiavimas, sėja ir kt. Robotai be sustojimo gali dirbti visą parą. Juos valdo dirbtinis intelektas, todėl išvengiama žmogiškųjų veiksnių įtakos, pavyzdžiui, operatoriaus nuovargio, netinkamo mašinos naudojimo.

Robotai mažiau kenkia aplinkai. Vikšrinės mašinos ne taip spaudžia dirvą, optimaliau naudoja degalus, o įdiegtos technologijos leidžia tiksliau vertinti aplinkos sąlygas.

Bioversija m7 2024 02 22

Pasak „Agrokoncerno“ Tiksliųjų  technologijų centro „AgroTTC“ vadovo Arno Radzevičiaus, pasirašyta sutartis yra visos komandos darbo rezultatas.

„Matome dideles šios įmonės ateities perspektyvas. Siekiame stiprių partnerysčių su inovatoriais ir naujų sprendimų kūrėjais, kurie, pasitelkę naujausias technologijas, ieško būdų, kaip spręsti žemės ūkyje kylančius iššūkius“, – sako A. Radzevičius.   

Anot įmonės „AgXeed“ vadovo Jorio Hiddema, žemės ūkiui skirtų mašinų autonomija – logiškas šiuolaikinio žemės ūkio vystymosi žingsnis.

„Taikome integruotą požiūrį į visus ūkyje vykstančius procesus: planavimą, augalininkystę, produkcijos paskirstymą. Kuriame ne tik mašinas, bet ir visą duomenų sistemą, kuri suteikia naudingų įžvalgų, tad galime nuolat tobulinti kuriamus produktus. „Agrokoncerną“ pasirinkome savo partneriais, nes vertiname jų patirtį žemės ūkyje, profesionalumą“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „AgXeed“ generalinis direktorius.

Pavasarį į Lietuvą atkeliausiantis „AgXeed“ robotas kurtas ir tobulintas trejus metus. Prototipas pristatytas prieš dvejus metus, o jo serijinė gamyba pradėta šių metų pradžioje.

Planuojama, kad „AgXeed“ robotas dirbs „Agrokoncernui“ priklausančiame „Ateities ūkyje“ Radviliškio rajone.

Parengta: pagal UAB „Agrokoncerno grupė“ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos