Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Ūkis
Išbrangusios trąšos skatins sudaryti tręšimo žemėlapius
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Kitais metais, kaip ir šiais, trąšų ūkininkai greičiausiai naudos mažiau, nes jų kaina neatitinka grūdų kainos. Tai turėtų paskatinti atlikti žemės tyrimus ir sudaryti tręšimo žemėlapius, sako Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) pirmininkas Aušrys Macijauskas.

Anot jo, sudarant specialius tręšimo planus ir naudojant tam tikras technologijas galima išlaikyti tokį pat derlių su mažesniu trąšų kiekiu. Nors iki šiol tai darydavo nedaug žemdirbių, tačiau ši praktika plinta.

„Naudojant tikslius tręšimo žemėlapius, net su mažiau trąšų galima pasiekti tą patį derlių, tiesiog jas reikia naudoti racionaliau. Aišku, tam reikia atitinkamos technikos, investicijų. Iki šiol nedaug ūkių turėdavo mašinas, kurios galėtų tręšti pagal planą, žemėlapį“, – kalbėjo A. Macijauskas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Anot LGAA pirmininko, šiemet kiek vėlavusi javapjūtė jau beveik baigta – liko tik nedideli plotai pupų, grikių ar kukurūzų, o šiųmetis derlius, kaip ir prognozuota, vidutiniškas, bet ne rekordinis.

„Žieminių rapsų derlius šiek tiek prastesnis, nei tikėjomis. Kviečių toks, kokio tikėjomės, tik kokybė nuvylė. Smulkesni grūdai ir kiti parametrai prastesni, dažniausiai nesiekia pirmos klasės reikalavimų“, – kalbėjo jis.

Dėl prastesnės kokybės sumenksta kviečių kaina, tačiau juos parduoti sunkumų nekyla.

Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse rugsėjo pradžioje kviečiai supirkti vidutiniškai po 308,4 Eur/t – 1,8 proc. brangiau negu prieš savaitę ir 47,6 proc. brangiau nei prieš metus, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos