


Vilnius. Kitais metais, kaip ir šiais, trąšų ūkininkai greičiausiai naudos mažiau, nes jų kaina neatitinka grūdų kainos. Tai turėtų paskatinti atlikti žemės tyrimus ir sudaryti tręšimo žemėlapius, sako Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) pirmininkas Aušrys Macijauskas.
Anot jo, sudarant specialius tręšimo planus ir naudojant tam tikras technologijas galima išlaikyti tokį pat derlių su mažesniu trąšų kiekiu. Nors iki šiol tai darydavo nedaug žemdirbių, tačiau ši praktika plinta.
„Naudojant tikslius tręšimo žemėlapius, net su mažiau trąšų galima pasiekti tą patį derlių, tiesiog jas reikia naudoti racionaliau. Aišku, tam reikia atitinkamos technikos, investicijų. Iki šiol nedaug ūkių turėdavo mašinas, kurios galėtų tręšti pagal planą, žemėlapį“, – kalbėjo A. Macijauskas.
Anot LGAA pirmininko, šiemet kiek vėlavusi javapjūtė jau beveik baigta – liko tik nedideli plotai pupų, grikių ar kukurūzų, o šiųmetis derlius, kaip ir prognozuota, vidutiniškas, bet ne rekordinis.
„Žieminių rapsų derlius šiek tiek prastesnis, nei tikėjomis. Kviečių toks, kokio tikėjomės, tik kokybė nuvylė. Smulkesni grūdai ir kiti parametrai prastesni, dažniausiai nesiekia pirmos klasės reikalavimų“, – kalbėjo jis.
Dėl prastesnės kokybės sumenksta kviečių kaina, tačiau juos parduoti sunkumų nekyla.
Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse rugsėjo pradžioje kviečiai supirkti vidutiniškai po 308,4 Eur/t – 1,8 proc. brangiau negu prieš savaitę ir 47,6 proc. brangiau nei prieš metus, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Sulčių spaudyklos šiemet kainų nedidina
2023-09-25 -
Trumpos maisto tiekimo grandinės padeda geriau pažinti vartotojus
2023-09-22 -
Obuolių derlius kai kuriuose soduose siekia tik penktadalį įprasto
2023-09-19
Skaitomiausios naujienos
-
Paskelbti didžiausi Lietuvos žemvaldžiai
2023-09-18 -
Kai kur saugomų teritorijų žemėlapiai jau patvirtinti
2023-09-22 -
Galvijų supirkimo kainą mažina net vadybininko atvykimas į ūkį
2023-09-14
(0)