Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Renginiai
Visi keliai šią savaitę veda į Hanoverį

Hanoveris. Spūstys prie įvažiavimų į parodą „Agritechnica 2023“, sausakimšos automobilių ir autobusų aikštelės, žmonių minia paviljonuose – tokia ši savaitė Hanoveryje vykstančioje tarptautinėje žemės ūkio technikos ir technologijų parodoje.

Beje, kas antrus metus rengiama paroda, šiemet vyksta po ketverių metų pertraukos. Renginys tęsis iki šeštadienio, lapkričio 18-osios.

Nors pagrindinė parodos organizatorė DLG (Vokietijos žemės ūkio sąjunga) tikisi, kad per savaitę parodą aplankys apie 400 tūkst. lankytojų iš viso pasaulio, tačiau panašu, kad šie skaičiai bus gerokai viršyti, nes paganyti akis į naujausią techniką, paieškoti savo ūkiams tinkamų sprendimų plūsta žemdirbiai iš viso pasaulio, neišskiriant ir Lietuvos. Susipažinti su žemės ūkio inžinerijos ir pramonės raidos tendencijomis ir kryptimis aktualu ir mokslo, konsultavimo įstaigų, taip pat technikos prekybos įmonių atstovams.

Bioversija m7 2024 11 19

Parodą aplanko ir nemažai Lietuvos ūkininkų. Vieni iš jų – kooperatyvo „Joniškio aruodas“ nariai (iš dešinės): broliai Kristijonas ir Justas Mikėnai, Gediminas Žebrauskas ir Justas Bajarskas. Ūkininko G. Žebrausko teigimu, į parodą privalo atvažiuoti visi, kurie susiję su žemės ūkiu, nes tai – technikos ir inovacijų rojus

VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto dekaną prof. Rolandą Domeiką ir prof. Eglę Jotautienę parodoje domino sumanieji inžineriniai sprendimai, robotika, tačiau prisipažino, kad po ketverių metų pertraukos lūkesčiai nebuvo patenkinti, nes greitai perbėgdami per paviljonus išskirtinių inovacijų nerado

Ypač daug viso pasaulio ūkininkų dėmesio sulaukia didžiųjų žemės ūkio technikos gamintojų stendai, čia vyksta intensyvūs grupiniai ir asmeniniai naujovių pristatymai kiekvienos šalies ūkininkams.

Pasiekti nauji rekordai

DLG teigimu, renginyje dalyvauja didžioji dauguma rinkos lyderių ir pirmaujančių žemės ūkio technikos ir technologijų pramonės ekspertų, atstovaujančių daugiau kaip 2 800 kompanijų iš 52 šalių. Jų ekspozicijos 24 paviljonuose užima daugiau nei 400 000 kvadratinių metrų.

„Užimtos visos ekspozicijų erdvės tik dar kartą patvirtina, kad „Agritechnica 2023“ –  didžiausia pasaulyje žemės ūkio technikos ir technologijų paroda, inovacijų pristatymo erdvė, reikšminga šio sektoriaus atstovų susitikimo, naujų kontaktų radimo ir asmeninių diskusijų vieta“, – per tarptautinę spaudos konferenciją sakė DLG vykdomasis direktorius Tobias‘as Einchberg‘as (Tobijasas Einchbergas).

Techniką, technologijas ir žemės ūkiui skirtus inovatyvius sprendimus pristato 980 Vokietijos (35 proc.) ir 1 831 užsienio (65 proc.) įmonė, o tai, organizatorių teigimu, pagal tarptautinį dalyvavimą yra naujas „Agritechnica“ rekordas.

Daugiausia įmonių iš Italijos (351 įmonė), Kinijos (182), Turkijos (159), Nyderlandų (141), Prancūzijos (106), Indijos (81), Lenkijos (73), Austrijos (67), Jungtinės Karalystės (59) ir JAV (57).

Vienas iš įspūdingiausių parodos eksponatų – vokiečių įmonės „Nexat“ sukurta daugiafunkcė modulinė transporto priemonė, vadinamasis sisteminis traktorius (Nexat-Systemtraktor), kurį galima naudoti visiems augalininkystės darbams: nuo žemės dirbimo ir sėjos iki augalų apsaugos ir derliaus nuėmimo

Dar vienas rekordas – išaugęs nacionalinių stendų skaičius. Šiemet juos įkūrė 23 šalių įmonės, atstovaujančios tris žemynus. Šių metų naujiena –  Nyderlandų, Šiaurės Airijos, Švedijos, Ukrainos, Nebraskos valstijos ir Taivano nacionaliniai stendai. Pavyzdžiui, Ukrainos nacionaliniame stende įvairius techninius sprendimus pristato 16 įmonių.

Ukrainos įmonių stendas – vienas iš šešių šiemet pirmą kartą parodoje pristatomų nacionalinių stendų

Žaliasis produktyvumas – pagrindinis akcentas

Pagrindinis šiųmetės parodos akcentas – „žaliasis produktyvumas“, t. y. didžiausias dėmesys skiriamas sprendimams ir technologijoms, padedančioms didinti našumą, efektyvumą, naudojant mažiau išteklių ir kartu tausojant aplinką ir gamtą. Į produktyvumo ir ekologijos suderinimą orientuota ne tik techninė parodos programa, bet ir čia vykstantys tarptautiniai forumai, konferencijos ir seminarai, per kuriuos pranešimus skaito apie 450 pranešėjų ir ekspertų.

Čekijos kompanijos „Bednar“ naujienas lietuvių ūkininkams pristatė „Bednar“ atstovas Skandinavijos, Baltijos šalims ir Baltarusijai Gytis Slavinskas (dešinėje) ir  bendrovės „Agrokoncerno technika“ produktų grupės vadovas Skirmantas Diliautas. Svarbiausios naujienos – juostinė Bednar Matador ir tiesioginė  Bednar Directo sėjamosios

Tradiciškai surengta ir Tarptautinė ūkininkų diena. Šį kartą dėmesio centre – Prancūzija ir Lenkija. Dar viena šiųmetė naujiena – DLG sukurta nauja platforma „Inhouse Farming – Feed & Food Show“, orientuota į savarankišką ateities maisto gamybą. Akvaponikos, alternatyvių baltymų, vertikalaus ir ląstelinio ūkininkavimo sistemų ir technologijų tiekėjai, propaguotojai pristato ne tik savo produktus, bet ir perspektyvas, inovacijas ir verslo galimybes „nuo lauko iki stalo“, glaudžiai susietas su žemės ūkio praktika.

Parodos programoje – ir šešios apdovanojimų ceremonijos. Apdovanoti parodos aukso ir sidabro medalių laimėtojai, taip pat paskelbti „Metų traktoriaus 2024“, „Ūkio mašinos 2024“ laureatai.

Tvariam ūkininkavimui skirta kompanijos „Väderstad“ naujiena – TopDown 400-700 su E-Services įranga, kuri automatiškai pagal žemėlapius nustato darbinius elementus (lėkštes, noragus, lyginimo agregatą ir tankinimo volą) nestabdant važiavimo, atsižvelgdama į dirvožemio tipą ar lauko charakteristikas

Šiemet „Agritechnica“ inovacijų apdovanojimams gauti buvo pateikta 251 paraiška, iš kurių 218 buvo priimtos į konkursą ir įtrauktos į parodos inovacijų sąrašą. Iš šio sąrašo DLG Inovacijų komisija vieną apdovanojo aukso medaliu ir 17 eksponatų – sidabro medaliais.

Parodos sidabro medalį pelniusi trijų kompanijų „Amazone“, „AgXeed“ ir „Claas“ jutiklinė programinė įranga 3A svarbi autonominių technologijų plėtrai ir vystymui  

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos