Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Renginiai
Vidutinių pieno ūkių asociacija rengiasi permainoms

Akademija (Kėdainių r.). Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacija (LVPŪA) rengiasi pokyčiams. Kai bus patvirtinta nauja valdyba, Asociacija ketina rimtai svarstyti, ar verta toliau būti Žemės ūkio rūmų nare.

Vakar LVPŪA ataskaitos ir rinkimų susirinkime nebuvo kvorumo, tad nauji Asociacijos pirmininkės ir valdybos rinkimai neįvyko. Tačiau LVPŪA nariai jau yra išreitingavę savo narius, kuriuos siūlo į valdybą ir pirmininkus – už juos dabar galės balsuoti nuotoliniu būdu.  

LVPŪA pirmininkės pareigas toliau siūloma eiti Renatai Vilimienei. Aktyvi Kupiškio r. ūkininkė dar sutinka kurį laiką nešti tą naštą, kol galutinai neuždarė ūkio. Daug pastangų dėl visų pienininkų gerovės įdedanti ūkininkė išgyvena ir dėl neaktyvių Asociacijos narių – daliai jų skambino asmeniškai, kvietė į susirinkimą, tačiau atvyko tik saujelė, pagrinde – valdybos nariai.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Asociacijos nariai dažniausiai nepajaučia mūsų darbo vaisių, nes spėjame užgesinti gaisrus, kol jie nepasiekia ūkių. Bet jeigu kažkas nepavyksta, tuomet dažnas leidžia sau išsakyti savo nepasitenkinimą ne tik viešai, bet ir asmeniškai. Visada sakau – nesame stebukladariai, bet jei nors vienas procentas problemų bus sumažintas Asociacijos darbo dėka, tai bus didelis pasiekimas“, – LVPŪA nariams kalbėjo R. Vilimienė.

Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos nariai ataskaitos ir rinkimų susirinkime dalyvavo negausiai

Ypač pastaraisiais metais buvo daug darbų ir klausimų, dėl kurių R. Vilimienė kartu su valdybos nariais ir jos pirmininke Regina Bernatoniene mynė ministerijos slenksčius ir rašė kalnus raštų, dalyvavo diskusijose.

Dar vienas skaudulys – santykiai su Žemės ūkio rūmais, kurių nare yra LVPŪA. Takoskyra ypač išryškėjo pastaruoju metu, per pieno krizę. „Norime, kad mūsų balsas būtų girdimas stipriau, todėl ir tapome ŽŪR nariais. Bet naudos ir bendradarbiavimo iš šios narystės kaip ir neturime, tik prarandame beveik 500 Eur nario mokesčio“, – kalbėjo R. Vilimienė.

LVPŪA, pasak jos, iš ŽŪR negauna nei teisinės, nei moralinės paramos, todėl valdybos nariai vis aktyviau ragina išstoti iš Rūmų.

„Manau, greitu metu bus sprendžiamas šis klausimas. Ir daugiau draugų nebeieškosime, nes niekas už mus nekovos ir nieko nepadarys, jei to nedarysime patys“, – teigė LVPŪA pirmininkė.

Asociacija žengė kitą žingsnį – patvirtinta LVPŪA registracija Skaidrumo registre. Skaidrumo registras yra vieša EK duomenų bazė, kurioje išvardyti interesų grupių atstovai (organizacijos, oficialios ar neoficialios grupės, asociacijos ar tinklai, savarankiškai dirbantys asmenys), vykdantys veiklą, kuria siekiama daryti įtaką ES teisei ar politikos formavimui arba ES institucijų sprendimų priėmimo procesams.

LVPŪA valdybos pirmininkė Regina Bernatonienė nemažai prisideda, kad Asociacijos balsas būtų girdimas

LVPŪA valdyboje toliau turėtų likti Regina Bernatonienė (Kauno r.), Tomas Vitkevičius, Andrius Čiuta (abu iš Telšių r.), Mindaugas Šukys (Kretingos r.), Danutė Jakumienė (Skuodo r.), Aistė Petrulienė (Kupiškio r.), Linas Džermeika (Vilkaviškio r.), Arūnas Nenortas (Alytaus r.), taip pat kolegų išreitinguoti nauji nariai – Laima Balsevičienė (Prienų r.), Mindaugas Pocius (Pagėgių sav.), Linas Leškys (Jurbarko r.), Kęstutis Kleniauskas (Šilutės r.) ir Aldona Klimkevičienė (Alytaus r.).

Autorius: Dovilė Šimkevičienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos