Basf A1 2024 10 11 Basf m1 2024 10 11
Renginiai
Lietuvos rinka domina Pietų Korėjos ir Turkijos gamintojus

Akademija (Kauno r.). Kas dešimta parodoje „Ką pasėsi... 2024“ dalyvavusi įmonė buvo iš užsienio. Portalo manoūkis.lt pakalbinti dalyviai iš Turkijos ir Pietų Korėjos tikino, kad Lietuvos rinka jiems svarbi.

Pietų Korėjos kompanija „One Light Biotechnology“ parodoje dalyvavo pirmą kartą. Pasak įmonės atstovo Lietuvoje Tomo Kriščiūno, į parodą atvykti nuspręsta, siekiant užmegzti naujų kontaktų ir susipažinti su Lietuvos ūkininkais.

„Norime žingsniuoti į Europą. (...)  Gyvenu Lietuvoje, todėl nuo jos ir nusprendėme pradėti“, – portalui manoūkis.lt teigė T. Kriščiūnas.

Bioversija m7 2024 11 01

Įmonė pristatė iš indinių nimbamedžių gaminamą organinį preparatą „White Neem“, kuris dezinfekuoja, saugo nuo kenkėjų ir ligų, naikina nemalonų kvapą.

Preparatas pilamas į specialų terminio rūko (dulksnos) generatorių, kuris jį kaitina. Taip susidaro dulksna iš labai mažų lašelių, kurie ir purškiami ant augalų ar išpurškiami tvartuose.

„Gyvulių ūkiuose su šiuo produktu galima kontroliuoti kvapus, jis taip pat saugo nuo kenkėjų: uodų, erkių, musių. Paukščių ūkiuose padeda suvaldyti pelių ir pukščių platinamas ligas. Tai sertifikuotas ir organiškas produktas. Juo taip pat galima dezinfekuoti fermas“, – panaudojimo būdus vardijo įmonės generalinis direktorius Tae Y. Yi.

Jis džiaugėsi atvykęs į mūsų šalį ir puikia parodos atmosfera. Įmonės generalinio direktoriaus manymu, kontaktą su žemdirbiais užmegzti pavyko, tad tikisi rasti klientų ir Lietuvoje.

Pietų Korėjos kompanijos „One Light Biotechnology“ atstovas Lietuvoje Tomas Kriščiūnas (kairėje) ir įmonės generalinis direktorius Tae Y. Yi (dešinėje) teigiamai vertina dalyvavimą parodoje

Pietų Korėjoje preparatas daugiausia purškiamas šiltnamiuose (apie 15 tūkst. šiltnamių), tačiau galima naudoti ir atviruose laukuose. Pasak įmonės atstovų, juo saugu purkšti net žydinčias braškes.

Tiesa, šioje šalyje dėl įtemptos geopolitinės situacijos reikia net 3 metus išlaikyti ryžių atsargas, tad „White Neem“ plačiai naudojamas dezinfekuojant patalpas, kur ryžiai sandėliuojami.

Parodoje buvo galima rasti ir Turkijos žemės ūkio technikos gamintojos „Ozdoken“ mašinų. Lietuvoje šiam prekių ženklui atstovauja įmonė „Agrobond“.

Anot įmonės technikos pardavimų vadovo Gintaro Ramanausko, šiemet parodoje „Ozdoken“ žemės ūkio padargai (sėjamosios, skutikai) pristatyti antrąjį kartą.  

„Turkai, kaip ir kinai, daug ką perima iš geriausių gamintojų. Analizuoja rinką, pastebi stipriausias vietas ir tai stengiasi naudoti savo gaminiuose“, – portalui manoūkis.lt sakė G. Ramanauskas.

Anot jo, taip turkai gali pasiūlyti nebrangių kokybiškų gaminių su šiuolaikinėmis technologijomis, kurie prieinami ir smulkiems bei vidutiniams ūkiams.

Pavyzdžiui, šio prekių ženklo sėjamosios turi viską, kas svarbu: technologines vėžes, reikiamus prispaudimo ratukus, patogią sėklos išsėjimo normą, jos lengvai pritaikomos prie bet kokio turimo traktoriaus.

Parodoje dalyvavo ir „Ozdoken“ gamyklos atstovas, Europos šalių pardavimų vadybininkas Milosʼas Vukmanovicʼius (Milošas Vukmanovičius), kurio teigimu, lietuviai – labai geri klientai.

„Rasti naujų klientų – tai pagrindinis mūsų lūkestis dalyvaujant bet kurioje parodoje. (...) Lietuviai – geri klientai. Jie daug nesiskundžia, giria, kad mašinos kokybiškos, tad viskas puiku“, – gerų žodžių mūsų žemdirbiams negailėjo M. Vukmanovicʼius.

„Ozdoken“ gamyklos atstovas, Europos šalių pardavimų vadybininkas Milosʼas Vukmanovicʼius (dešinėje) ir šio prekių ženklo atstovo Lietuvoje „Agrobond“ technikos pardavimų vadovas Gintaras Ramanauskas (kairėje) teigė, kad Lietuvos žemdirbiai vertina turkiškas mašinas

Pasak G. Ramanausko, lietuviai domisi „Ozdoken“ ženklu. Tiesa, neneria stačia galva – prieš įsigydami kokią nors mašiną randa ūkininką, kuris jau išbandė šio ženklo techniką.

„Paskui jau pats daiktas parduoda save. Kliento nepagausi, o jei ir apgausi, tai tik vieną kartą – tai bus pirma ir paskutinė jo nupirkta prekė“, – pabrėžė G. Ramanauskas.

Jo teigimu, turkams svarbi Lietuvos rinka, todėl jie stengiasi patenkinti mūsų žemdirbių poreikius. Pavyzdžiui, gamintojas anksčiau neturėjo U formos volų, tačiau dabar gamina, nes jie yra mėgiami Lietuvos ūkininkų.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos