Akademija (Kauno r.). Prasidėjo 28-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2024“. Parodos dalyvius ir lankytojus sveikino mokslo, verslo ir politikos atstovai.
„Pagrindiniai parodos veikėjai – jūs, žemės ūkio verslo atstovai, kurie atvežė parodyti čia tai, ką turi geriausio, kas mūsų žemę gali padaryti derlingesnę“, – per atidarymą kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis.
Anot rektoriaus, pasižiūrėjęs į tai, kokia technika ir technologijos parodoje demonstruojamos, supranti, kad žemės ūkis per šimtmetį, prieš kiek laiko įkurta Akademija, tapo visiškai kitoks.
Tad, J. Augučio teigimu, ne be reikalo VDU Žemės ūkio akademijoje, kur kuriama žemės ūkio ateitis ir vykdomi svarbūs moksliniai tyrimai, vyksta ši paroda.
„Ačiū, kad įdedate tiek širdies ir meilės, iš ko gali mokytis visa Lietuva“, – su parodos atidarymu sveikino rektorius.
Susirinkusiuosius sveikino ir Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė, kuri kreipėsi į visus, kurie neabejingi žemės ūkiui: „Ši paroda – neeilinė. Tai įrodymas, kiek svarbi yra Žemės ūkio akademija ir žemės ūkio verslas, kokį progresą padarėme per 100 metų.“
Kanclerė parodą „Ką pasėsi...“ pavadino mokslo ir verslo progreso atspindžiu ir teigė tikinti, kad su kiekvienais metais mokslo ir verslo pažanga žemės ūkyje tik didės.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas parodos dalyviams ir lankytojams linkėjo gerų įspūdžių. Jis taip pat teigė, kad pagrindinis parodos „Ką pasėsi...“ žavesys – tai, kad čia susitinka tradicijos.
„Šiandien atbunda žmonės, čia atvažiavę norėdami pasidžiaugti ateitimi, kurią jie kūrė“, – kalbėjo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis ir linkėjo susikurti savo ateitį tokią, kokios norisi, netrukdant valdžiai.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dėkojo VDU rektoriui už galimybę jau 28-ąjį kartą susirinkti parodoje „Ką pasėsi...“.
„Būdamas čia supranti, kad tai yra ūkininkų, verslininkų, sodininkų, daržininkų, gėlininkų ir miškininkų sostinė“, – sakė V. Makūnas.
Generalinio parodos rėmėjo EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas teigė kaskart į šventę vykstantis kaip į šventę ir pridūrė, kad dabar žemės ūkiui yra labai palankus laikas, nepaisant visų kylančių išbandymų.
„Gyvename labai geru laiku agrosektoriuje, nes jis tampa vieningas ir ima rodyti tikrą lyderystę. Sunkūs laikai gimdo stiprius žmones“, – sakė G. Kvietkauskas.
Vykstant renginio atidarymo ceremonijai, 10-iai geriausių eksponatų skirti parodos medaliai. O Žemės ūkio ministerija Pakruojo r. ūkininką Gedą Špakauską apdovanojo garbės ženklu.
Šiemet geriausi parodos eksponatai apdovanoti per atidarymo ceremoniją
Pakruojo r. ūkininkui Gedui Špakauskui žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas įsegė garbės ženklą
Ūkininko teigimu, malonu būti apdovanotam, tačiau kartu tai ir įpareigoja. Tiesa, pastaraisias metais G. Špakauskas daug laiko skyrė visuomeninei veiklai.
Šiemet parodoje dalyvauja daugiau nei 400 įmonių ir organizacijų, suvežta moderniausia žemės ūkio technika ir įranga: traktoriai, kombainai, krautuvai ir kita. Tarp dalyvių – ir smulkieji prekiautojai: amatininkai, sodininkai ir daugelis kitų.
Dešimtadalis dalyvių – kompanijos iš užsienio, bus galima sutikti atstovų iš tokių tolimų kraštų. kaip Turkija ar net Pietų Korėja. Pastarieji pristatys ne tik žemės ūkio techniką, bet ir atsargines jos dalis, programinę įrangą, servisų įrangą, statybos medžiagas.
Ir užsienio, ir Lietuvos įmonės, gamintojai, startuoliai, klasteriai galės susitikti su potencialiais pirkėjais ir tiekėjais, užmegzti bendradarbiavimą ar įsitraukti į projektus specialiai verslo susitikimams pritaikytoje erdvėje „verslas verslui“.
Skirtingose VDU Žemės ūkio akademijos vietose vyks 42 šviečiamosios programos renginiai žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos priemonių, tvarios augalininkystės ir miškininkystės, sumaniųjų technologijų, inovacijų žemės ūkyje ir kitomis temomis.
Antrąją parodos dieną vyks diskusija „Inžineriniai sprendimai tvariam ūkiui“, kurioje savo srities profesionalai dalysis įžvalgomis apie naujausias technikos galimybes ir sprendimus, galinčius užtikrinti ūkių konkurencingumą.
Parodos dienomis vyks ir VDU Žemės ūkio akademijos atvirų durų dienos, skirtos besidomintiems studijų ir profesinio tobulėjimo galimybėmis, tradicija tapęs tarptautinis drožėjų grandininiais pjūklais čempionatas „Steel Beavers 2024“ ir kt.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Mokslininkų akiratyje – žalioji transformacija
2024-09-12 -
Pristatė naujas bulvių veisles
2024-08-14 -
Daržovių augintojams išbandymų netrūksta, dalis jų vis kartojasi
2024-07-30
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)