Vilnius. Kremlius paskelbė, kad susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų eksporto galiojimas faktiškai baigėsi. Pareiškimas pasirodė kelios valandos prieš oficialią susitarimo galiojimo laiko pabaigą.
„Juodosios jūros susitarimai šiandien de facto baigėsi. Grūdų susitarimas baigėsi“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.
Anot jo, Rusija nedelsdama atnaujins susitarimo įgyvendinimą, kai tik bus įvykdyta rusiškoji susitarimų dalis.
Paklaustas, ar pirmadienio nakties ataka prieš Krymo tiltą buvo vienas iš veiksnių, nulėmusių tokį sprendimą, D. Peskovas atsakė neigiamai. Jo teigimu, šie įvykiai nesusiję ir V. Putinas išsakė tokią poziciją jau anksčiau.
Po Kremliaus pranešimo Rusijos naujienų agentūros pranešė, kad Maskva informavo Turkiją, Ukrainą ir Jungtines Tautas, jog nepritaria susitarimo pratęsimui.
„Rusija šiandien oficialiai pranešė Turkijos ir Ukrainos pusėms, taip pat JT sekretoriatui apie savo nepritarimą susitarimo pratęsimui“, – naujienų agentūra TASS citavo Užsienio reikalų ministerijos atstovę spaudai Mariją Zacharovą.
Iš derybų Stambule, kur Turkijos ir Jungtinių Tautų (JT) pareigūnai bandė susitarti su Rusija dėl susitarimo pratęsimo, nėra jokių žinių.
Penktadienį, likus kelioms dienoms iki susitarimo galiojimo pabaigos, Turkijos prezidentas Recep’as Tayyip’as Erdogan’as (Redžepas Tajipas Erdohanas) optimistiškai vertino galimybes vėl pratęsti susitarimą.
Tačiau jo teiginys, kad šiuo klausimus akis į akį sutarė su Rusijos prezidentu, nesulaukė patvirtinimo Maskvoje. Kremliaus atstovas spaudai greitai pareiškė, kad prezidentas nieko panašaus nesakė.
V. Putinas ne kartą grasino pasitraukti iš susitarimo, teigdamas, kad nebuvo laikomasi jo nuostatų, pagal kurias leidžiama eksportuoti rusiškus maisto produktus ir trąšas.
Rusija tvirtina, kad Maskvos ir JT susitarime numatytas rusiškų maisto produktų ir trąšų tiekimo pasaulio rinkoms normalizavimas toliau blogėja, taip pat kaltina dėl šios problemos antrinį Vakarų sankcijų poveikį laivybos ir draudimo bendrovėms bei bankams.
Pernai su JT ir Turkija sudarytas pirminis 120 dienų susitarimas buvo pratęstas tris kartus: lapkritį, kovą ir gegužę.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06 -
Didžiausias latvių kooperatyvas žengia į obligacijų rinką
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Kyla grūdų supirkimo kainos
2024-10-18 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28 -
Žemdirbiai galės įsigyti dirbamos valstybinės žemės
2024-10-16
(0)