Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Rusija sutinka pratęsti grūdų sandorį 60 dienų, Ukraina reikalauja 120 dienų
Pexels.com nuotr.

Ženeva. Tarptautinis susitarimas dėl ukrainietiškų grūdų gabenimo per Juodąją jūrą pratęstas, bet tik 60 dienų.  

„Rusijos pusė (...) neprieštarauja toliau pratęsti Juodosios jūros iniciatyvą, kai ši baigs galioti kovo 18-ąją, bet tik 60 dienų“, – po Šveicarijoje įvykusių Rusijos ir Jungtinių Tautų (JT) atstovų susitikimo pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Veršininas, kurį cituoja naujienų agentūros. Kartu jis leido suprasti, kad mainais Rusija tikisi, jog bus panaikinti ribojimai šalies žemės ūkio produktų eksportui.

„Mūsų tolesnė pozicija priklausys nuo apčiuopiamos pažangos normalizuojant žemės ūkio produktų eksportą ne žodžiais, o darbais“, – pridūrė S. Veršininas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Anot vieno aukšto rango Ukrainos vyriausybės pareigūno, dalyvavusio derybose, Kyjivas susitarimo pratęsimą 60 dienų laiko jo sąlygų pažeidimu. „Sutartyje aiškiai parašyta, kad ją galima pratęsti mažiausiai 120 dienų“, – sakė jis.

Nors Rusijos pozicija pratęsti susitarimą tik 60 dienų prieštarauja pradiniam susitarimui, tačiau Ukraina neatmetė Maskvos pasiūlymo.

JT atstovas spaudai Stephaneʼas Dujarricʼas žurnalistams Niujorke sakė, kad daroma viskas, jog pavyktų išsaugoti susitarimo vientisumą ir užtikrinti tęstinumą.

Jis aiškino, kad JT bendradarbiauja su Rusija, privačiu sektoriumi, Europos Sąjunga, Jungtine Karalyste, JAV ir kitomis šalimis, siekdamos palengvinti Rusijos žemės ūkio produktų eksportą. Tačiau pabrėžė, kad daugelis šių klausimų nepriklauso JT sprendimų priėmimo kompetencijai.

Dabartinis susitarimas, kuriuo siekiama palengvinti žemės ūkio produktų eksportą iš Ukrainos Juodosios jūros uostų, baigsis kovo 18 dieną.

Praėjusių metų liepą Ukrainos ir Rusijos atstovai su Turkija ir JT sudarė du atskirus susitarimus, kuriais atvertas Ukrainos grūdų eksportas per Juodosios jūros uostus. Spalio 29 d. Rusija paskelbė pasitraukianti iš grūdų iniciatyvos dėl tariamos Ukrainos atakos prieš Rusijos karo laivus Sevastopolyje, o eksportas buvo sustabdytas. Tačiau lapkričio 17 dieną pranešta, kad sutartis pratęsta dar 120 dienų.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos