Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Grūdų eksportas per Juodąją jūrą – susitarimas pratęstas
shutterstock.com nuotr.

Ankara / Kyjivas. Turkijos prezidentas Recep‘as Tayyip‘as Erdogan‘as (Redžepas Tajipas Erdohanas) paskelbė dviem mėnesiais pratęsiantis susitarimą dėl Ukrainos grūdų eksporto per Juodąją jūrą.

Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandr‘as Kubrakov‘as socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad „Juodosios jūros grūdų iniciatyva buvo atblokuota ir galioja“ iki liepos 18 dienos, ir pridūrė, kad Kyjivas dėkingas partneriams už jų pastangas „stiprinti aprūpinimą maistu“.

Trečiadienį Maskva pareiškė, kad reikia ištaisyti tam tikrus neatitikimus, įgyvendinant Jungtinių Tautų remiamą susitarimą, pagal kurį Ukraina gabena grūdus per Juodąją jūrą į pasaulio rinkas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Gutteres‘as (Antoniju Guterišas) palankiai įvertino trečiadienį Turkijai tarpininkaujant pasiektą susitarimą dar dviem mėnesiams pratęsti paktą, pagal kurį iš Ukrainos į pasaulinę rinką leidžiama vežti grūdus.

Jis pabrėžė, kad dėl kelias savaites užsitęsusių nesutarimų reikia tvirtesnio ir ilgalaikio susitarimo.

Pagal šį paktą Pasaulio maisto programos laivas su 30 000 tonų kviečių išplaukė į Sudaną, kur dėl vidinio konflikto, peraugusio į intensyvų karą miestuose, padidėjo aprūpinimo maistu problema.

„Išlieka dar neišspręstų klausimų. Tačiau Rusijos, Ukrainos, Turkijos ir Jungtinių Tautų atstovai toliau juos spręs“, – sakė jis. 

Šaltinis: AFP-BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos