Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Pasaulyje
Indijoje suklestėjo „juodoji“ mineralinių trąšų rinka

Delis. Indija yra viena iš labiausiai nuo trąšų stygiaus pasaulyje nukentėjusių šalių – daugelis Europos gamyklų sustabdė gamybą, o Rusija ir Kinija riboja trąšų eksportą, siekdamos apsaugoti vietines rinkas. Anot analitikų, tokia situacija gali išlikti ir 2022 metų pirmąjį pusmetį, rašo portalas krishijagran.com.

Indija importuoja daugiau nei trečdalį šaliai reikalingų trąšų ir yra didžiausia karbamido bei diamonio fosfato pirkėja pasaulyje. Tikėtina, kad dėl šių trąšų trūkumo sumažės pagrindinių šalyje auginamų vadinamųjų žiemos sezono augalų, įskaitant kviečius, rapsus ir ankštinius, derlius.

Dėl didelio mineralinių trąšų trūkumo Indijos ūkininkai kreipiasi į juodosios rinkos prekeivius ir už prekes moka daug daugiau nei vyriausybės nustatytos kainos. Šešėliniai pardavėjai džiaugiasi, o ūkininkai sako, kad jie neturi iš ko rinktis, nes milijonams Indijos ūkių prasideda svarbus sėjos sezonas.

Bioversija 2024 08 19 m7

Ūkininkai teigia, kad 45 kg sveriantis diamonio fosfato maišas juodojoje rinkoje parduodamas už 1 500 rupijų (17,6 Eur), o tai yra net 1 200 rupijų (14,1 Eur) daugiau už maksimalią mažmeninę kainą.

Ūkininkai iš šiaurinės Indijos sakė, kad galėjo pasėti kviečius išbėrę tik pusę įprasto diamonio fosfato kiekio, o dabar jiems reikia karbamido, kurio yra ribotai.

Kaip teigė Dilip`as Patidar`as (Dilipas Patidaras), kviečių ir svogūnų augintojas iš Madja Pradešo, dabar yra dvi galimybės: arba riboti trąšų naudojimą ir rizikuoti derliumi, arba išlaidauti beprotiškai brangioms juodosios rinkos trąšoms.

Abu variantai blogi: šalyje, kurioje 15 proc. gyventojų neturi pakankamai maisto, sumažėjęs derlius padidins maisto kainas ir infliaciją. Kita vertus, juodosios rinkos prekiautojai irgi pelnosi iš neturtingų ūkininkų, kurie sudaro daugiau nei 80 proc. Indijos agrarinio sektoriaus dirbančiųjų.

Ekonomistas iš „Elara Securities“ Garima Kapoor`as (Garima Kapuras) komentuoja, kad trąšų trūkumas atsiranda itin nepalankiu metu, kai auga kitos sąnaudos, pvz., kuras, o kai kurie ūkiai nukentėjo ir nuo nepalankių orų.

Pasak šaltinių, susipažinusių su situacija, Indija didina savo trąšų gamybą ir derasi su tiekėjais dėl ilgalaikių susitarimų, kad sustabdytų kainų kilimą. Teigiama, kad dabar skiriamos subsidijos Indijos trąšų įmonei yra pakankamos, tačiau valdžia pasirengusi skirti ir papildomo finansavimo, jeigu prireiktų.

Indijos vyriausybė aptaria ilgalaikį trąšų tiekimą su tokiomis šalimis, kaip Omanas, Jordanija, Marokas ir Rusija.

Parengta: MŪ
    Gudinas -  23 06 14

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
    Visos apklausos