


Atėnai. Graikijos ministras pirmininkas Kiriakos'as Mitsotakis (Kyriakosas Mitsotakis) antradienį pasiūlė paspartinti finansinę pagalbą ūkininkams, siekdamas užkirsti kelią protestams, jau apėmusiems kitas Europos Sąjungos valstybes.
K. Mitsotakis radijui „Skai Radio“ sakė, kad nurodė savo žemės ūkio ministrui nedelsiant padidinti išmokas, iš kurių daugelis skirtos ūkininkams, nukentėjusiems nuo pražūtingų potvynių praėjusiais metais.
Centrinio Tesalijos regiono, kuriame praėjusį rugsėjį kilo potvyniai, ūkininkai papildomai gaus 5–10 tūkst. eurų išmokas prie jau išmokėtų 2 tūkst. eurų, sakė premjeras.
Pastarosiomis dienomis šimtai ūkininkų mobilizavosi visoje šalyje ir planuoja gausiai susirinkti į vasario 1 dieną Salonikuose vyksiančią žemės ūkio mugę.
Jų reikalavimai – mažesni mokesčiai, pigesnė elektra ir degalai bei griežtesnė importo kontrolė.
Europoje vis labiau plinta ūkininkų nepasitenkinimas, o protestai vyko ar vyksta Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje ir Nyderlanduose.
Tuo metu ES stengiasi spręsti su tuo susijusias problemas prieš šiais metais vyksiančius Europos Parlamento rinkimus.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kruša sunaikino tūkstančius hektarų Lenkijos ūkininkų pasėlių
2025-06-06 -
Dėl skėrių antplūdžio tenka parduoti galvijus
2025-06-05 -
Grūdų krizė Ispanijoje: derlius ir kainos – per mažos, trąšos – per brangios
2025-06-04
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Rusijos „Rostselmash“: po svaiginančio pakilimo – kritimas į bedugnę
2025-05-23 -
Jau 25 metus prie traktoriaus vairo
2025-05-27
(0)