Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Paryžių apsupo traktorių barikadomis
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Paryžius. Protestuojantys ūkininkai pirmadienį apsupo Paryžių traktorių barikadomis, lėtino eismą ir naudodami savo sunkiasvores transporto priemones blokavo greitkelius, vedančius į Prancūzijos sostinę, siekdami daryti spaudimą vyriausybei.

Situacija Paryžiuje, kuriame po šešių mėnesių vyks vasaros olimpinės žaidynės, ir kitose Prancūzijos vietose vykstantys protestai, keliantys eismo trikdžius, žada dar vieną sunkią savaitę naujam ministrui pirmininkui Gabriel'iui Attal'iui (Gabrieliui Ataliui), kuris užima savo pareigas tik mažiau nei mėnesį.

Protestuotojai teigė, kad praėjusią savaitę G. Attal'io bandymai imtis žemės ūkiui palankių priemonių neatitiko jų reikalavimų, kad maisto gamyba būtų pelningesnė, lengvesnė ir teisingesnė.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ūkininkai į tai atsakė pasitelkdami šimtus traktorių, priekabų ir kombainų, kad užblokuotų ir sulėtintų eismą, sukeltų, jų teigimu, „apgultį“, siekdami išsireikalauti daugiau nuolaidų. Kai kurie protestuotojai atvyko su maisto, vandens atsargomis ir palapinėmis, kad galėtų likti barikadose, jei vyriausybė nenusileis.

Protestuotojai yra nepatenkinti ekonominių ir socialinių galimybių skirtumais tarp miesto bei kaimo Prancūzijoje ir sakė, kad jaučiasi ignoruojami vyriausybės ministrų, kuriuos kaltino retai vykstančiais į ūkius, kur galėtų išsipurvinti savo batus.

Vyriausybė paskelbė apie 15 tūkst. policijos pareigūnų dislokavimą, daugiausia Paryžiaus regione, kad užkirstų kelią bet kokioms protestuotojų pastangoms patekti į sostinę.

Netoli Paryžiaus esančiame Disneilendo pramogų parke protestuotojai užblokavo visas šešias A4 greitkelio eismo juostas ir pastatė savo traktorius taip, kad jie, žvelgiant iš oro, priminė kviečių varpas. Ant kai kurių transporto priemonių buvo plakatai su užrašais „Be ūkininkų nebus maisto“ ir „Mūsų pabaiga reikštų badą jums“.

Į pietus nuo sostinės protestuotojai krautuvais krovė šieno ryšulius, kad užblokuotų A6 greitkelį, rodė transliuotojo BFM-TV vaizdai.

„Mūsų tikslas – ne erzinti prancūzus ar apsunkinti jų gyvenimą, bet daryti spaudimą vyriausybei“, – RTL radijui sakė Prancūzijos ūkininkų sąjungos FNSEA pirmininkas Arnaud'as Rousseau (Arnas Ruso).

Įvykiai Prancūzijoje yra dar viena pasaulinės maisto krizės, kurią dar labiau paaštrino beveik dvejus metus trunkantis Rusijos karas Ukrainoje, kuri yra svarbi maisto gamintoja, apraiška.

Prancūzijos ūkininkai tvirtina, kad jų pajamas sumažino didesnės trąšų, energijos ir kitų pasėlių auginimui ir gyvulių šėrimui reikalingų priemonių kainos.

Protestuotojai taip pat teigia, kad Prancūzijos žemės ūkio sektorius, kuriam skiriamos didžiulės subsidijos, yra per daug reguliuojamas ir jam kenkia maisto produktų importas iš šalių, kuriose žemės ūkio produktų gamintojai patiria mažesnes sąnaudas ir mažiau suvaržymų.

Šaltinis: AP-BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos