Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Lenkų ūkininkai atnaujino blokadą
Asociatyvi Freepik nuotr.

Vilnius. Lenkijos ūkininkai ketvirtadienio rytą atnaujino blokadą viename pasienio su Ukraina punkte. Apie tai pranešė Ukrainos visuomeninis transliuotojas „Suspilne“.

Pasak protestuotojų lyderio Romano Kondrowo (Romano Kondruvo), per valandą punkte ties Medyka jie praleis tris sunkvežimius, o protestas truks iki vasario 3 dienos.

Lenkijos ūkininkai reikalauja, kad vyriausybė suteiktų subsidijas kukurūzams, likvidžias paskolas ūkininkams ir išlaikytų praėjusių metų žemės ūkio mokestį.

Bioversija m7 2024 02 22

„Mes negavome rašytinio patvirtinimo, kad mūsų sąlygos bus įvykdytos, todėl tęsiame protestą“, – tvirtino R. Kondrowas.

Anksčiau į Medyką buvo nuvykęs lenkų žemės ūkio ministras Czeslawas Siekierskis (Česlavas Sekerskis), patvirtinęs, kad ūkininkų keliamos sąlygos bus įvykdytos.

Lapkričio pradžioje protestą pradėjo lenkų vilkikų vairuotojai. Jie reikalavo, kad Ukrainos įmonėms, vežančioms krovinius, būtų išduodami komerciniai leidimai. Kiek vėliau prie lenkų vairuotųjų prisijungė ir ūkininkai.

Gruodžio pabaigoje Ukrainos ir Lenkijos vyriausybės paskelbė sutarusios dėl veiksmų plano atblokuoti sieną.

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas savo ruožtu trečiadienį pareiškė, kad įtikins vežėjus nenaudoti Ukrainos sienos blokados savo interesams ginti.

Jis taip pat patikino, kad supranta Lenkijos vežėjų ir ūkininkų interesus, ir priminė, kad ūkininkų blokada buvo sustabdyta po žemės ūkio ministro vizito.

„Turiu išsiaiškinti priežastis, kodėl (...) kai kurie ūkininkai nusprendė grįžti prie sienos blokados“, – sakė D. Tuskas. Jis pridūrė, kad aiškinsis, kodėl „šis pasitikėjimas buvo toks trumpas“.

Šaltinis: PAP-BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos