Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Pasaulyje
Rumunijos ūkininkai pateikė valdžios institucijoms reikalavimus dėl importo iš Ukrainos
Asociatyvi Pixabay (mariananistor35) nuotr.

Bukareštas. Rumunijos ūkininkai reikalauja iš valdžios sprendimų Europos Sąjungos (ES) lygmeniu, siekdami apsisaugoti nuo Ukrainos žemės ūkio produktų importo poveikio jų šalies ir visos Europos rinkai.

Artėjant ES šalių žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų susitikimui žemdirbių atstovai, pasivadinę Aljansu už žemės ūkį, laišką, kuriame išdėstyti reikalavimai, išsiuntė Rumunijos prezidentui Klaus’ui Iohannis’ui (Klausui Johansui), ministrui pirmininkui Marcel’iui Ciolacu’i (Marceliui Čolakui) ir žemės ūkio ministrui Florinui Barbu’i (Florinui Barbui).  

Aljansas už žemės ūkį vienija kelias žemdirbių organizacijas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Rumunijos agrarininkai siūlo iki balandžio sukurti ir pradėti naudoti sistemą, kuri numatytų, kad žemės ūkio produktų iš Ukrainos paskirties vieta bus nustatyta dar prieš juos įvežant į ES (importui, tranzitui ir kt.). Prekės turi būti sveriamos, duomenys įvesti į sistemą ir „būti prieinami visiems suinteresuotiems asmenims. 

Žemdirbiai tokiu būdu siekia, kad visi ukrainietiškų žemės ūkio prekių pristatymai vyktų ten, kur buvo planuota.

Aljansas taip pat nori įvesti žemės ūkio produktų importo limitus pagal metinius ar ketvirčio vidurkius, turėtus 2021–2022 metais.

Be to, ūkininkai nori, kad iš Briuselio būtų automatiškai nacionaliniu lygmeniu taikomos „apsaugos priemones“, jeigu žemės ūkio produktų importuotojai ar jų vežėjai pažeidžia taisykles bet kurios iš šalių narių teritorijoje.

Kaip žinia, rumunų ūkininkai protestuodami prieš ukrainietiškų produktų importą blokuoja du kontrolės punktus su Ukraina.

Anksčiau pranešta, kad Rumunijos žemės ūkio ministerija ir vietos žemės ūkio organizacijų atstovai pasiekė susitarimą, kuris tenkina kelis protestuojančių ir sieną su Ukraina blokuojančių ūkininkų reikalavimus.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos