Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Mokslas
Žemės ūkio inžinerijos pirmakursiai skatinami klasterio stipendijomis

Akademija, Kauno r. Penki VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijų programos pirmakursiai visus šiuos mokslo metus kiekvieną mėnesį skatinami 100 Eur dydžio stipendijomis.

Stipendijas įsteigė pirmasis šalyje Žemės ūkio inžinerijos studijų klasteris, į kurį susibūrė agroverslo įmonės „Lytagra“, „Baltic Agro Machinery“, „Agrokoncernas“, „DOJUS agro“, „Dotnuva Baltic“, pastaruoju metu itin stokojančios šiuolaikišką inžinerinį išsilavinimą įgijusių jaunų specialistų.

Stipendijas gaunančių vaikinų teigimu, agroverslo įmonių skirtos stipendijos – netikėta, džiugu ir skatina nenukrypti nuo užsibrėžto tikslo. Pasak stipendininko Dovydo Mikulskio, žemės ūkio mechanikos inžinerija buvo vienintelė studijų programa, kurią jis nurodė prašyme studijuoti.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Man mokytis VDU Žemės ūkio akademijoje yra prestižas, jau spėjau patirti, kad Inžinerijos fakulteto dėstytojai yra tikri savo srities ekspertai ir iš jų gaunu ir gausiu netgi daugiau, nei tikėjausi pradėdamas mokytis. Baigęs studijas norėčiau dirbti įmonėje, kuri man skyrė stipendiją, nes man patinka jos vertybių sistema ir technikos gamintojas, kurio produktus įmonė tiekia Lietuvos rinkai“, – kalba Inžinerijos fakulteto pirmakursis, žemės ūkio technika pradėjęs domėtis dar paauglystėje, vasaromis talkindamas kaimynams ūkininkams.

Dovydo bendramokslis Žymantas Pajauris – druskininkietis. Vaikinas pasakoja, kad jį taip pat visada traukė veikla žemės ūkyje, kuri be šiuolaikiškos technikos neįsivaizduojama. Fiziką mokykloje itin mėgusio Žymanto stojamasis balas siekė net 8,73, todėl vaikinas ryžtingai nusiteikęs ir sudėtingoms inžinerijos studijoms. Tokiai pačiai nuostatai nusiteikę ir stipendininkai Vidmantas Trumpius, Modestas Vedeikis, Vilius Vaškelis.

Pasak VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto dekano doc. Rolando Domeikos, fakultetas su agroverslo įmonėmis, prekiaujančiomis žemės ūkio technika ir teikiančioms šios technikos priežiūros paslaugas, bendradarbiauja nuolat, nes abi pusės siekia to paties tikslo – Lietuvos darbo rinkoje turėti reikiamą skaičių aukštos kvalifikacijos žemės ūkio inžinerijos specialistų, kurių agroverslo įmonėms šiuo metu gyvybiškai stinga.

„Mūsų studentai šiose įmonėse atlieka mokomąsias praktikas, tie, kurie įmonėse studijuodami jau yra ir įsidarbinę, darbo vietoje rengia baigiamuosius darbus, atlieka tyrimus. Agroverslo įmonės savo ruožtu pateikia aktualias užduotis studentų kursiniams ir baigiamiesiems darbams, įmonių atstovai dalyvauja šių darbų vertinimo komisijose, teikia siūlymus studijų programų tobulinimo klausimais. Agroverslo skiriamos stipendijos – ypatinga paskata ne tik esamiems, bet ir potencialiems mūsų studentams“, – įsitikinęs R. Domeika.

Parengta pagal VDU ŽŪA inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos