Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Mokslas
Studijų klasteris būsimiems žemės ūkio inžinieriams

Akademija (Kauno r.). Žemės ūkio inžinerijos studijų galės daugiau žinių semtis iš inovatyvių ir įtrauklių mokymo formų. Šią galimybę užtikrins įkurtas žemės ūkio inžinerijos studijų klasteris.

VDU Žemės ūkio akademijos ir agroverslo įmonių  partnerystė kyla į naują struktūrinį lygmenį – studijų klasterį, skirtą mechanikos inžinerijos studijų krypties programų įgyvendinimui.

ŽŪA kanclerio prof. Antano Maziliausko teigimu, naujasis studijų modelis  su katedromis ir laboratorijomis įmonėse yra išskirtinis ir ypatingai svarbus žemės ūkio inžinerijos sektoriui.

Bioversija m7 2024 02 22

„Studentams jau nepakanka sėdėti tik studijų suole. Jie nori ir turi tiesiogiai dalyvauti priimant praktinius  sprendimus. Verslo įmonės savo ruožtu tikisi, kad, baigę studijas, absolventai bus ne tik savo srities profesionalai, pasirengę identifikuoti ir spręsti praktines problemas, bet ir lyderiai, gebantys suburti komandas“, - studijų klasterio reikšmę komentuoja ŽŪA kancleris.

Įmonėse numatoma skirti  studijų koordinatorius, kurie atliks tam tikras verslo prodekanų funkcijas bei kvies verslo praktikus tapti dėstytojais.

ŽŪA „Alumni“ klubo prezidentas, UAB „Dojus Agro“ Valdybos pirmininkas Pranas Dailidė klasterio nauda neabejoja.

 „Agroverslo įmonės yra gyvybiškai suinteresuotos aukščiausios kvalifikacijos inžinierių rengimu. Šie profesionalai turi gebėti taikyti ir valdyti išmaniąsias ateities technologijas,  kurios sparčiai diegiamos šiuolaikinėje technikoje ir sprendimuose. Ir jei norime pasiekti šį tikslą, privalome veikti išvien. Reikia jaunimui parodyti, kad net krizinėse ekonomikai situacijose žemės ūkio sektorius sugeba išlikti  stabilus. Ir šį stabilumą lemia jame dirbančių žmonių žinios“, - sako P. Dailidė.

AB „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas atkreipia dėmesį ir į tai, kad įmonėse vyks ŽŪA klasių veikla, karjeros kelią planuojantiems aukštesniųjų klasių moksleiviams bus sudaromos sąlygos realioje aplinkoje “pasimatuoti” žemės ūkio inžinieriaus profesiją bei įsitikinti, kad ji yra viena perspektyviausių ne tik Lietuvoje, bet ir globaliu mastu. 

„Žemės ūkio technika tobulėja nepaprastai sparčiai ir fakulteto bazėje viso to turėti niekada nebus įmanoma, todėl džiaugiamės, kad galėsime tokią techniką reguliariai matyti įmonių laboratorijose bei akademijos padaliniuose organizuojamose lauko dienose “, - su naujojo klasterio veikla susijusiais planais dalijasi  ŽŪA Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekanas doc. Rolandas Domeika.

Žemės ūkio inžinerijos studijų klasterio kūrime dalyvauja VDU Žemės ūkio akademija ir keturios agroverslo įmonės  - „Biržų žemtiekimas“, „Dojus Agro“, „Konekesko Lietuva“, „Lytagra“.

VDU inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos