Iššifruotas karvės genomas
2009-05-12

Šveicarija, gegužės 12 d. Tarptautinė mokslininkų komanda iššifravo karvės genomą, skelbia portalas „EurekAlert!”. Pasiekimas leis pradėti genetinius tyrimus, skirtus pagerinti mėsos, pieno kokybei ir sumažinti galvijų keliamą taršą aplinkai.

„Galvijo genomas yra panašesnis į žmogaus nei pelių ar žiurkių“, – sako Ženevos universiteto Šveicarijos Bioinformatikos instituto mokslininkas Jevgenijus Zdobnovas, vienas pagrindinių projekto analitikų.

Specialistas teigia buvęs nustebintas fakto, kad 75 proc. žmogaus genų yra gerai išsilaikę žinduolių genomuose. Be to, galvijo genomas leidžia giliau pažvelgti į žmogaus biologiją ir pamatyti, kuriuos genus evoliucija atėmė arba pridėjo žmogui.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Karvės genomą sudaro mažiausiai 22 tūkstančiai genų, kurie valdo baltymus, atliekančius visas galvijo gyvybei palaikyti reikalingas funkcijas. Genetinė informacija yra talpinama DNR grandinėje, kuri sujungta iš chromosomų – atskirų „pakuočių“ su genais. Būtent chromosomų eiliškumo tvarka, kaip mano mokslininkai, ir lemia žinduolių rūšių skirtumus. Galbūt ji gali paaiškinti ir nuostabų galvijų gebėjimą mažai energijos turintį pašarą paversti labai maistinga mėsa ir pienu.

Prie projekto šešerius metus dirbo daugiau nei 300 mokslininkų iš 25 šalių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai