Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Sukrusti ūkininkus paskatino blogi laikai Laikas jauniems

Šakių r. Keletą metų visiškai neaktyvi buvusi Šakių rajono ūkininkų sąjunga (ŠRŪS) neseniai atkurta. Kas paragino tai padaryti? Anot sąjungos pirmininko Igno Duobos, ūkininkai sukruto dėl prastai vykdomos žemės ūkio politikos.

„Blogi laikai, priimti rajoniniai sprendimai, liečiantys žemės ūkį, dabartinė žemės ūkio politika – visa tai ir lėmė Šakių rajono ūkininkų sąjungos atkūrimą“, – pasakoja I. Duoba.

Dabar ŠRŪS yra apie 70 narių, nors ūkininkai susibūrė vos kovo pradžioje. Sąjungos pirmininko teigimu, nariais tapo žemdirbiai, kurie domisi žemės ūkio politika ir supranta, kuo viskas kvepia. „Kitaip nepavyktų išlikti“, – nedaugžodžiauja I. Duoba.

Bioversija 2024 07 09 m7

Anot jo, ŠRŪS norėta atkurti jau anksčiau, bet šiam žingsniui reikėjo pribręsti. Be to, visai neseniai – balandžio 13 d. – ŠRŪS prijungta ir prie Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS). I. Duobos teigimu, tai labai svarbus žingsnis, nes tik tokia stambi žemdirbiška organizacija, kaip LŪS, gali daryti įtaką politikų sprendimams.

„ŠRŪS veikia tik rajoniniu lygmeniu. Galime spręsti dėl taryboje svarstomų pakeitimų, tarkime, žemės mokesčio, kelio ribojimų aplink laukus ir kitus vietinius niuansus. Bet norime, kad vykdant žemės ūkio politiką būtų atsižvelgta ir į mūsų nuomonę, todėl turėjome tik vieną galimybę – jungtis į stambesnį vienetą, jog būtume girdimi ir matomi. Mūsų balsas, kaip atskiros sąjungos, neturėtų tokio svorio“, – aiškina ŠRŪS pirmininkas ir priduria, kad tapti LŪS nare, be kita ko, buvo vienas iš ŠRŪS tikslų.

Pasisukus kalbai apie deklaravimą, ūkininkas neslepia – situacija prasta. „Realiai tvirtinti paraiškų neleidžia, ne visi sluoksniai sutvarkyti“, – vardija Ignas.

Nors premjerė neseniai teigė, kad pasėlių deklaravimas yra ministro išlikimo poste klausimas, tačiau I. Duoba nelinkęs manyti, jog nesuvaldytas pasėlių deklaravimo procesas taps ministro atstatydinimo priežastimi. Anot jo, Kęstutis Navickas, nepaisant ūkininkų nepasitenkinimo ir protestų, dirba kaip dirbęs.

„Tik nesuprantu, koks tikslas laikyti žmogų, su kuriuo niekas nesusišneka“, – svarsto I. Duoba.

Atstovauti ŠRŪS – atsakinga ir daug laiko reikalaujanti veikla. I. Duoba pasakoja, kad iš pradžių niekas nerodė iniciatyvos, todėl jis ėmėsi vadovauti rajono ūkininkams.

„Reikėjo žmogaus, kuris turėtų aštrią nuomonę. Prisiėmiau tą vaidmenį“, – pasakoja neseniai atkurtos Šakių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos