Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Žemės ūkio ministro likimą gali lemti pasėlių deklaravimas

Vilnius. Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko likimas gali priklausyti nuo prasidėjusio pasėlių deklaravimo, kuris vyksta pagal naujas taisykles, sėkmės ar nesėkmės, sako premjerė Ingrida Šimonytė. 

„Jeigu šis procesas (pasėlių deklaravimas – BNS) bus kažkokiu būdu nesėkmingas, tada jau už darbo rezultatą, už tai, kad nepadarytas darbas tinkamai, turbūt aš kelti klausimus ministrui turėsiu pagrindo, bet negaliu sakyti, kad tai būtinai bus, nenoriu spekuliuoti“, – antradienį Seime žurnalistams kalbėjo premjerė.   

„Kadangi dabar vyksta vienas rimčiausių iššūkių – prasidėjęs pasėlių deklaravimas – yra daug naujovių, yra daug tikrai rimtų praktinių iššūkių“, – pridūrė ji. 

Bioversija 2024 04 26 m7

I. Šimonytės teigimu, labai daug priekaištų ministrui yra ne dėl jo darbo, o dėl to, kad galbūt dalis žemdirbių įsivaizduoja, jog K. Navicko darbo kokybė vertinama pagal tai, kiek jis gali „trukdyti aplinkos ministrui daryti savo darbą“.

„Nes didžioji dalis įtampos turbūt kyla dėl prisitaikymų, reikalingų pereiti prie žaliojo kurso ir tai tikrai kelia nemažai įtampų žemės ūkyje“, – teigė premjerė.   

„Aš tų visų priekaištų, kad ministras nepatinka, nes jis yra pelkių ministras, nelaikau rimtais priekaištais“, – pridūrė I. Šimonytė. 

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas. Žemdirbių atstovai sako proceso laukiantys su nerimu, nes vis dar kyla daug klausimų, sistema ir naujos taisyklės – painios. 

K. Navickas antradienį po priesaikos parlamente įgijo Seimo nario įgaliojimus. Opozicija jam yra surengusi interpeliaciją dėl padėties žemės ūkio sektoriuje. Ministras šią savaitę ketina pateikti atsakymus į parlamentarų klausimus. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos