Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Surinkti parašai dėl interpeliacijos K. Navickui Papildyta

Vilnius. Opozicija skelbia, kad surinko 39 parašus dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Interpeliaciją inicijuoja demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“.

„Visi reikalingi parašai surinkti“, – BNS ketvirtadienį sakė frakcijos atstovas Kęstutis Mažeika. 

Pagal Seimo statutą interpeliaciją ministrams gali inicijuoti ne mažiau kaip 29 parlamentarai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Interpeliacijos iniciatoriai užtruko, kol sutarė dėl klausimų K. Navickui. Iš pradžių buvo apie pusšimtis klausimų, dabar liko vienas, bet labai platus, kaip BNS sakė socialdemokratų frakcijos pirmininkė Orinta Leiputė.

Ministras dabar privalės ne vėliau kaip per 2 savaites atsakyti į interpeliacijos klausimą ir pateikti atsakymą Seimui. Išklausius jo bus sudaroma speciali komisija, kuri siūlys, atsakymui pritarti ar jo nepritarti. 

Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas nepatenkinamu ir pareiškiamas nepasitikėjimas juo, toks Seimo nutarimo projektas turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės, tai yra ne mažiau kaip 71 Seimo nario balsu.   

Pasak iniciatorių, jau kelis mėnesius tęsiasi protestai dėl labai mažų pieno supirkimo kainų, Žemės ūkio ministerijoje ir pavaldžiose įstaigose vyrauja chaosas, Lenkijoje po ūkininkų protestų atsistatydino žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Henryk'as Kowalczyk'as (Henrikas Kovalčikas), o atsistatydinęs premjerės patarėjas Ignas Jankauskas pasakė, kad Lietuvoje yra didžiausia žemės ūkio krizė.

„Koks protesto akcijos terminas, kuriam suėjus jūs paliktumėte Žemės ūkio ministro pareigas?“ – klausia ministro interpeliaciją inicijuojanti opozicija.  

Nepasitikėjimą ministrui reiškiantys parlamentarai atsisakė kitų anksčiau žadėtų K. Navickui užduoti pusšimčio klausimų ir žada klausimus pateikti plenarinių posėdžių salėje.  

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkui Kaziui Starkevičiui antradienį pareiškus, kad sprendimas dėl žemės ūkio ministro likimo gali būti priimtas dar iki interpeliacijos, K. Navickas BNS tuomet pareiškė pats trauktis neketinantis.  

Interpeliacijos iniciatoriai padėtį žemės ūkio sektoriuje vadina kritine ir abejoja ministro gebėjimu ją suvaldyti. 

Ministrui interpeliacija grasinama ne pirmą kartą. Pareigas jis išsaugojo pernai, tada inicijavusi nepasitikėjimą ministru opozicija nenumatytame posėdyje protestuodama nedalyvavo. 

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos