Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Ignas Jankauskas traukiasi iš premjerės komandos

Vilnius. Premjerės patarėjas žemės ūkio klausimais Ignas Jankauskas pranešė baigiantis darbą. Anot jo, su ministre pirmininke darbas buvo sklandus ir sėkmingas, bet sudėtingas – su žemės ūkio ministru.

Anot I. Jankausko, svarstyta daug ir pakankamai ilgai, galiausiai sudėjus visus už ir prieš nuspręsta atsisveikinti su darbu premjerės komandoje.

„Paskutinis lašas buvo, kai su Žemės ūkio rūmais sutarė dėl tų 8 mln. Eur skirstymo principo. Dirbame, viską darome bendrai, o jis priėmė sprendimą suderinti su Rūmais. Išėjo taip, kad ignoravome didelę dalį sektoriaus, vėl eilinį kartą gavome kritikos, nors to buvo galima išvengti“, – portalui manoūkis.lt komentavo I. Jankauskas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Anot jo, premjerė Ingrida Šimonytė atsidavusi darbui, tačiau su žemės ūkio ministru darbas nebuvo sklandus. Prie sprendimo trauktis iš pareigų prisidėjo ir asmeninės priežastys, kartu su šeima neplanuota kraustytis į Vilnių, tad tiek laiko, tiek finansų prasme darbas darėsi įtemptas.

I. Jankausko teigimu, pieno krizė, deklaravimo iššūkiai buvo kaip tik tie argumentai, kurie skatino likti ir tęsti darbus. „Nešti žinutę apie žemės ūkį ir jo specifiką buvo svarbi užduotis ir man tai pavyko, kas liečia darbą Vyriausybėje. Tačiau pamačiau, kad šių iššūkių dirbant komandoje su ministru tikriausiai niekaip neįveiksime, todėl nusprendžiau tuos darbus daryti kitais formatais“, – sakė I. Jankauskas.

Pasitraukęs iš šių pareigų, ketina grįžti prie to, ką darė anksčiau, t. y. užsiimti finansų konsultacijomis.

Ar premjerė I. Šimonytė visą informaciją apie tai, kas vyksta žemės ūkyje dabar gaus tik iš žemės ūkio ministro? Pasak I. Jankausko, tikriausiai ne, nes premjerė per tą laiką pamatė, kad ir tarp žemdirbių yra diskutuojančių, argumentuojančių atstovų. „Manau, kad darbas galėtų tęstis kitais formatais. Tikrai galiu patvirtinti, kad premjerė atvira diskusijoms, ji tikrai atidžiai stebi žemės ūkio sektorių, yra gerai informuota viešosios erdvės ir supažindama su atsiunčiamais raštais“, – apie tai, kad žemės ūkio ministras K. Navickas nebus vienintelis informacijos šaltinis, kalbėjo buvęs patarėjas.

I. Jankauskas premjerės patarėju žemės ūkio klausimais dirbo nuo  2021 m. lapkričio. Vyriausybės Ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyriaus teigimu, kol kas neaišku, kas ministrei pirmininkei toliau patarinės žemės ūkio klausimais.

Autorius: Asta Laukaitienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos