Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Dėl grūdų importo krizės pasitraukė Lenkijos žemės ūkio ministras
Lenkijos žemės ūkio ministras H. Kowalczyk'as (Shutterstock.com nuotr.)

Varšuva. Lenkijoje dėl ukrainietiškų grūdų importo sukeltos krizės žemės ūkio ministras Henryk'as Kowalczyk'as (Henrikas Kovalčikas) trečiadienį pranešė apie atsistatydinimą, skelbia visuomeninis radijas.

„Atsistatydinu iš žemės ūkio ir kaimo plėtros ministro pareigų“, – sakė H. Kowalczyk'as žiniasklaidai, dėl savo sprendimo kaltindamas Europos Komisiją.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios praėjusių metų vasario pabaigoje ir netrukus po to prasidėjusios Ukrainos uostų blokados Lenkija įsileido apie 2,8 mln. tonų ukrainietiškų grūdų. Dėl logistikos kliūčių pigesni už Europos Sąjungoje išaugintus ukrainietiški grūdai tebėra Vidurio Europos šalyse, o tai smukdo kainas bei vietos ūkininkų pardavimus.

Bioversija 2024 04 26 m7

Praėjusios savaitės pabaigoje Lenkija ir dar keturios ES valstybės narės kartu oficialiai kreipėsi į Europos Komisiją, reikalaudamos apriboti ukrainietiškų grūdų importą. Tokį žingsnį inicijavo Lenkijos premjeras Mateusz'as Morawiecki's (Mateušas Moraveckis), anksčiau kritikavęs Europos Sąjungos vykdomąją instituciją už tai, kad ji galimai nevykdo pažado iš Ukrainos importuojamus grūdus siųsti į Artimųjų Rytų ir Afrikos šalis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį vieši Varšuvoje aptarti saugumo ir dvišalių santykių su Lenkijos vadovais. Pasak Lenkijos vyriausybės atstovo spaudai Piotr'o Müller'io (Piotro Miulerio), tikimasi, kad derybose bus paliesta ir „ukrainietiškų grūdų gabenimo“ tema.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos