Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Veislininkystė: auditorių išvados įmonėms nepalankios

Vilnius. Trijų valstybei priklausančių veislininkystės įmonių auditas atskleidė, kad jų veikla nėra finansiškai tvari ir stabili, o jų vadovai neturi veiklos gerinimo planų. Todėl bus svarstoma, ar tęsti jų veiklą, pranešė Žemės ūkio ministerija. 

Auditoriai pateikė bendrovių „Panevėžio veislininkystė“, „Šilutės veislininkystė“ bei „Kiaulių veislininkystė“ vidinio audito išvadas. Be to, įmonės šį mėnesį atsidūrė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kuri jose nustatė šiurkščių apskaitos ir higienos pažeidimų, akiratyje.

„Šių įmonių finansinė situacija, vadovų sprendimai, priežiūros tarnybų pastabos kelia rimtų abejonių, ar tokia veikla atitinka Žemės ūkio ministerijos ir valstybės tikslus. Po tokių audito išvadų turėsime spręsti dėl bendrovių perspektyvų ir veiklos tęstinumo“, – pranešime sakė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak pranešimo, „Panevėžio veislininkystė”, įsikūrusi Algirdiškio kaime Panevėžio rajone, dividendų valstybei nemoka, pelnu dengiami ankstesnių metų nuostoliai, o privalomasis rezervas – nesudarytas.

„Šilutės veislininkystės“ veikla taip pat yra nuostolinga. Jos įstatinio ir nuosavo kapitalo santykis artėja prie 50 proc. ribos. Bendrovės galvijų pardavimo sąnaudos nuolat viršija pajamas.

Baisogalos seniūnijoje Radviliškio rajone įsikūrusi „Kiaulių veislininkystė“ pirmąjį šių metų pusmetį dirbo nuostolingai, išaugo įsiskolinimai. Auditoriai nustatė, kad įmonė, pirkdama grūdus bei kiaules, neskelbė viešųjų pirkimų. Be to, jos išsinuomota valstybinė žemė perduota naudoti ūkininkui neatlygintinai be Nacionalinės žemės tarnybos sutikimo.

Praėjusią savaitę ŽŪM paskelbė, kad valstybės valdomos įmonės „Kiaulių veislininkystė“ valdyba atleido direktorių Vilių Rekštį po Valstybės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo užfiksuotų pažeidimų.

Tuo tarpu žemdirbių organizacijų atstovai pasisako už tai, kad minėtos įmonės būtų išsaugotos, nes jų svarbiausias tikslas yra ne tiek pelnas, kiek pačios veislininkystės funkcijų vykdymas.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos