Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Atleido kiaulių veislininkystės įmonės vadovą

Vilnius. Valstybės valdomos įmonės „Kiaulių veislininkystė“ valdyba atleido direktorių Vilių Rekštį po Valstybės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo užfiksuotų pažeidimų.

Valdyba paskyrė laikiną vadovą ir įpareigojo įmonę paskelbti naujo vadovo atranką.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nustatė, jog  įmonė vykdė skerdimo veiklą ir gamino mėsos gaminius, nors deklaravo, kad to nedaro. Įmonė tam neturėjo nei leidimo, nei tinkamų sąlygų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Šioje įmonėje kiaulės į skerdyklą buvo gabenamos tinkamai nesuženklintos, o mėsos gaminiai gaminti neužtikrinant būtinų higienos, maisto saugos, atsekamumo, šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo reikalavimų. Įtariama, kad vyko ir šešėlinė prekyba mėsos gaminiais.

***

Žemdirbių bendruomenėje nerimaujama, kad vykdomas kryptingas puolimas, siekiant paruošti veikiančias veislininkystės įmones privatizavimui. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas reagavo: „Stebina vadovo pasiteisinimai ir kai kurių lobistų užtarimas, esą nustatyti trūkumai mažareikšmiai ir lengvai ištaisomi“.

***

VMVT nustatė šiurkščių pažeidimų ir kitoje valstybės valdomojoje įmonėje „Panevėžio veislininkystė“. Jos akcininkai artimiausiu metu turėtų susirinkti ir nuspręsti, ar vadovas gali toliau eiti pareigas.

Vasarą pakeista bendrovės „Lietuvos žirgynas“ vadovybė. Žemės ūkio ministerijos inicijuoto „Lietuvos žirgyno“ sandorių ir sprendimų teisinio audito paaiškėjo, jog įmonėje galimai sudarinėtos fiktyvios tarpininkavimo paslaugų teikimo sutartys, o žirgai laikomi netinkamomis sąlygomis.

Šiuo metu vyksta bendrovės „Jonavos grūdai“ vadovo atranka, ankstesnį vadovą atleidus dėl galimo lėšų švaistymo.

Pagal ŽŪM pranešimą

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos