Vilnius. Ketvirtadienį Seimas pritarė Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimams ir patikslino Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo nuostatas, aktualias paramos gavėjams.
Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimais nustatyta, kad privačios žemės ūkio paskirties žemės sklypą įsigyti pirmumo teise turi asmuo, nuosavybės teise turintis žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kuris ribojasi su parduodamu žemės ūkio paskirties žemės sklypu – jeigu jis, būdamas fizinis asmuo, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka yra įregistravęs ūkininko ūkį arba jo, būnant juridiniu asmeniu, įplaukos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau kaip 50 procentų visų gautų pajamų.
Įstatymo pakeitimai įsigalios 2025 m. vasario 1 d.
Šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta, kad privačios žemės ūkio paskirties žemės sklypą įsigyti pirmumo teise turi asmuo, nuosavybės teise turintis žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kuris ribojasi su parduodamu žemės ūkio paskirties žemės sklypu, atitinkančiu įsiterpusiam žemės plotui nustatytus kriterijus, nurodytus Žemės įstatyme.
Apie šio įstatymo pokyčius trečiadienį diskutuota ir parlamentiniame Kaimo reikalų komitete.
Ketvirtadienį Seimas patikslino ir Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo nuostatas, aktualias paramos žemės ūkiui, maisto ūkiui ir kaimo plėtrai gavėjams. Jos taip pat buvo svarstytos parlamentiniame Kaimo reikalų komitete.
Projekto iniciatoriaus Seimo nario Kazio Starkevičiaus teigimu, įstatymo keitimu siekiama sudaryti galimybes vykti natūraliai ūkininkaujančių asmenų kartų kaitai. Parlamentaras atkreipia dėmesį, kad parama teikiama ne asmeniui, o ūkiui, tiksliau žemės ūkio valdai, ir jei asmenys (tėvai, vaikai, broliai, seserys) yra tos pačios žemės ūkio valdos nariais, susietumas ir pagal galiojančius teisės aktus nevertinamas ir neaktualus, nes parama teikiami vienai valdai, kaip vienetui, nepriklausomai nuo narių skaičiaus.
Anot jo, įstatyme bus įtvirtinta susijusių asmenų sąvoka – sutuoktiniai – teikiant finansinę paramą, tik sutuoktiniai bus laikomi susijusiais asmenimis. Vaikai įvaikiai, nėra susiję asmenys, jie galės savarankiškai ūkininkauti, gauti paramą, dalyvauti įvairiose programose.
„Dabartiniu metu buvo, jeigu vaikas gavo paramą, jis negalėjo važiuoti pas tėvą dirbti, arba tėvas pas jį, negalėjo technikos laikyti tame pačiame kieme, buvo ūkininkai persekiojami. Vaikai negalėdavo dalyvauti paramos gavime. Jeigu jie gaudavo paramą, po to turėjo savo produkcijos nelaikyti viename sandėlyje, karvių – vienam tvarte. Dabar galės, taip kaip reglamentuota dėl žemės “, – teigė K. Starkevičius.
Šio įstatymo pakeitimai įsigalios nuo 2025 m. balandžio 1 d.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prognozės nedžiugina – prastos būklės tiltų tik daugės
2024-12-20 -
Kaimo reikalų komitetas: į paramą galės pretenduoti ir ūkininkų tėvai, vaikai, broliai
2024-12-18 -
Siūlo grįžti prie buvusios žemės pardavimo tvarkos
2024-12-18
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(1)
Hukis Pukis
Kaip gi čia leisi kokiam mažažemiui kampą dirvos nupirkt be pono žinios. Kai reikia kontroliuot žmonių gyvenimus ir nuosavybės teises, tai balsuoja vienodai tiek komuniagos tiek koncervai.
Netinkamas komentaras