Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Verslo informacija
Daugiau nei maistas: augalinės alternatyvos

Vis didėjant susirūpinimui dėl sveikatos, tvarumo, gyvūnų gerovės ir maisto saugos, augalinis maistas išpopuliarėjo kaip sveikesnė ir tvaresnė alternatyva. Augalinės kilmės maistas yra patrauklus sprendimas ieškantiems ir etiškesnio maitinimosi būdo – tobulėjant technologijoms ir kulinarinėms naujovėms, toks maistas nuėjo ilgą kelią skonio, tekstūros ir universalumo atžvilgiu, tad šis pasirinkimas patiks tiek vegetarams ir veganams, tiek visavalgiams. 

Sveikata ir saugumas

Augalinis maistas, kaip ir augalinė mėsa, gali būti saugesnė ir naudingesnė sveikatai. Augalinėje mėsoje įprastai yra mažiau sočiųjų riebalų ir cholesterolio,  tai yra puikus sprendimas širdies sveikatai ir svorio valdymui. Taip pat tokiame maiste yra daugiau skaidulų, vitaminų ir mineralų, kas gali prisidėti prie bendros fizinės gerovės. Be to, augalinė mėsa paprastai gaminama iš visų augalinių ingredientų – tad gali būti geru augalinių baltymų šaltiniu be galimo pavojaus sveikatai, kai fermose augintų gyvūnų mėsoje neretai būna gausu antibiotikų ar augimo hormonų.

Kalbant apie saugumą, augalinės kilmės mėsa gaminama kontroliuojant procesus, kurie gali padėti sumažinti užteršimo bakterijomis riziką. Taip pat gerokai sumažėja nepakankamai termiškai apdorotos ar žalios mėsos vartojimo rizika bei per maistą plintančių patogenų kiekis. Taigi, būtent dėl šių išvardintų savybių augalinės kilmės mėsa ir kitas maistas gali tapti saugia alternatyva bet kam, o ypač turintiems tam tikrų sveikatos problemų ar mitybos sutrikimų ir apribojimų. 

Mažesnis poveikis aplinkai

Augalinis maistas sulaukia dėmesio ir dėl naudos aplinkos tvarumui. Vienas iš pagrindinių augalinio maisto pranašumų yra mažesnis pėdsakas aplinkai, nes vandens ir bendrų išteklių naudojimas lieka pagrindiniais aplinkosaugos klausimais. Negana to, gaminant augalinį maistą išmetama mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Gyvulininkystė prie pastarųjų prisideda, įskaitant metaną ir anglies dioksidą, kurie yra pagrindiniai klimato kaitos veiksniai. Ką jau kalbėti apie mažesnį augalinio maisto anglies pėdsaką – neabejotinai, tai ekologiškas pasirinkimas. Taigi, tokia alternatyva ne tik gali padėti sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, susijusį su gyvūnų atliekų tvarkymu, vandens tarša ir buveinių naikinimu, bet ir padėti išsaugoti biologinę įvairovę ir natūralius gamtos išteklius. 

Plati įvairovė

Augalinio maisto įvairovė yra išties didelė, tad tai taps patraukliu pasirinkimu norintiems pokyčių savo mityboje. Vaisiai, daržovės, ankštiniai augalai, grūdai, riešutai, sėklos, augalinės kilmės mėsos produktai – įvairi šių skonių, tekstūrų ir kulinarinio pritaikymo įvairovė leidžia gaminti kūrybingus ir skanius augalinius patiekalus, galinčius patenkinti skirtingus skonius ir pageidavimus. Toks pasirinkimas taip pat suteikia galimybę tyrinėti ir praturtinti savo mitybą įvairesniais produktais, tuo pačiu plečiant savo kulinarinį akiratį ir išbandant naujus skonius bei tekstūras.

Didėjant augalinės kilmės mėsos pakaitalų prieinamumui, šiandieną galime rasti daugiau pasirinkimo galimybių nei bet kada anksčiau, įskaitant mėsainius, dešreles, faršą ir kitus produktus. Tokios parinktys gali suteikti patogų perėjimą norintiems sumažinti ar visiškai atsisakyti gyvūninės kilmės produktų. Įvairius ekologiškus produktus rasite LIVIN internetinėje parduotuvėje – įvairios augalinės mėsos ir pieno alternatyvos leis mėgautis naujais skoniais, žvalesne savijauta ir saugoti gamtą!

Užsakymo Nr. 11212
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos