Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Maistas
Mėsos pakaitalai daro mažesnį poveikį aplinkai

Oksfordas. Augaliniai produktai, pagaminti iš vaisių, daržovių, cukraus ir miltų, daro beveik penktadaliu mažesnį poveikį gamtai nei mėsos, žuvies ir sūrio gaminiai, teigia Oksfordo universiteto mokslininkai.

Tirtas 57 tūkst. Jungtinės Karalystės (JK) ir Airijos maisto produktų (daugiau nei iš 38 tūkst. viso pasaulio ūkių), parduodamų prekybos centruose, poveikis aplinkai.

Džiovinti ar vytinti gaminiai, tarkime, biltongas (džiovintos ar vytintos mėsos juostelės), kurių sudėtyje yra daugiau nei 100 g šviežios mėsos, turi didžiausią poveikį, rašo europeanscientist.com.

Bioversija m7 2024 09 18

„Įvertinę maisto ir gėrimų poveikį aplinkai, žengėme pirmąjį reikšmingą žingsnį, kuris leis priimti pagrįstus sprendimus ir pamažu pavers elgseną tvaresne“, – sakė pagrindinis tyrimo autorius dr. Michaelʼas Clarkʼas (Maiklas Klarkas).

Analizuotas išskiriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis, žemės naudojimas, vandens poreikis ir kaip tai kenkia vandens telkiniams. Svarbus tyrimo aspektas – sudėtinių maisto produktų poveikis aplinkai susietas su maisto kokybe, atskleidžiant tam tikrą skirtingų parametrų sinergiją ir sąveiką.

„Pirmą kartą pritaikėme skaidrų lyginamąjį metodą, leidžiantį įvertinti kelių sudedamųjų dalių perdirbtų maisto produktų poveikį aplinkai. Šių produktų prekybos centruose parduodama daugiausia, tačiau iki šiol nebuvo galimybės tiesiogiai palyginti jų poveikio aplinkai“, – sakė Oksfordo gyventojų sveikatos prof. Peterʼis Scarboroughʼas (Piteris Skerboroukas).

Atliekant tyrimą remtasi Oksfordo universiteto duomenų baze „FoodDB“, kurioje renkama ir apdorojama informacija apie visą maistą ir gėrimus, kuriuos galima įsigyti 12 internetinių prekybos centrų JK ir Airijoje.

Šaltinis: MŪ inf.
    Gudinas -  23 06 14

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
    Visos apklausos