Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Ūkis
Pieno gamintojams vėl vadovauja J. Vilionis

Kaunas, balandžio 4 d. Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) pirmininku po pusantrų metų pertraukos vėl tapo Prienų rajono ūkininkas Jonas Vilionis. Į šį postą jis išrinktas penktadienį vykusiame tarybos posėdyje. Jo pavaduotojais tapo Virmantas Minkevičius, Vytautas Lekešys ir Vytautas Stankevičius. Iš LPGA tarybos pirmininko pareigų atsistatydino Žemės ūkio rūmų pirmininku išrinktas Andriejus Stančikas.

LPGA taryba vienareikšmiškai pasmerkė aplinkosaugininkų persekiojimą ir moralinį terorą. „Su ūkininku bandyta susidoroti pačiu brutaliausiu būdu - tarsi nusikaltėlis jis buvo išvežtas iš namų ir uždarytas į areštinę, pasėta baimė šeimoje, kaimo bendruomenėje. Viešojoje erdvėje formuojama nuomonės, jog dirbantis ūkininkas valstybei yra priešas", - rašoma tarybos narių pasirašytame ir aplinkos bei žemės ūkio ministrams išsiųstame rašte.

Įvykiai Biržų r. ūkininkų Vaidutės ir Vytauto Stankevičių ūkyje paskatino pieno gamintojus organizuoti palaikymo akciją. Į ją dar šį mėnesį planuojama sukviesti Biržų ir kitų rajonų pieno gamintojus. Jei persekiojimas nesiliaus, pieno gamintojai neatmeta minties akcijas rengi prie Aplinkos ministerijos ir Vyriausybės. Be to, LPGA inicijuos šių ministerijų atsakingų asmenų vizitą į pažangiai besitvarkančių ir ekologišką pieną gaminančių biržiečių ūkį.

Bioversija 23 09 01 m7

LPGA tarybos nariai aptarė taip pat perdirbėjų siūlomus pieno supirkimo-pardavimo sutarties pakeitimus. Perdirbėjai siūlo nustatyti 3 mėn. kainų galiojimo terminą, tačiau pieno gamintojai kol kas tam nepritaria ir pasisako už tai, kad sutarties nuostatos dar nebūtų keičiamos.

Naujai išrinkti LPGA vadovai taip pat ketina stiprinti asociacijos pozicijas ir labiau telkti gamintojų pajėgas regionuose. Pasak V. Minkevičiaus, bus siekiama, kad asociacija neliktų nuošalyje priimant svarbius pieno gamintojams teisės aktus. „Bandysime rengti reguliarius susitikimus su ŽŪM", - teigia V. Minkevičius.

LPGA ketina šaukti visuotinį pieno gamintojų suvažiavimą, per kurį bus patvirtinta nauja taryba ir išrinktas LPGA tarybos pirmininkas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos