


Vilnius. Pradedama tikrinti, kaip pareiškėjai laikosi reikalavimų deklaruotuose laukuose, praneša Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).
Kaip ir pernai, NMA planuoja patikrinti 1 proc. pareiškėjų, vietoj anksčiau įprastų 5 proc. Pavyzdžiui, 2022 m. buvo atliktos 6799 patikros, o 2023 m. – 2690 patikrų.
Patikros atliekamos nuotoliniu būdu, vadovaujantis Automatinės laukų nuolatinės stebėjimo sistemos (ALNSIS) palydoviniais duomenimis. Tik tais atvejais, kai norima patikrinti nuotoliniu būdu nestebimų įsipareigojimų vykdymą NMA specialistai vyks į laukus: pavyzdžiui, ALNSIS nestebimų pasėlių auginimą, kraštovaizdžio elementų įrengimą, tvarkymą, medingųjų augalų juostų priežiūros reikalavimus ir kt.
NMA atkreipia dėmesį, kad pareiškėjai, įgyvendinantys įsipareigojimus, susijusius su pievų tvarkymo darbais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklas, „Su „Natura 2000“ ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano intervencinę priemonę „Laukinių paukščių apsauga už „Natura 2000“ teritorijos ribų“ ar ekologines sistemas, pievų tvarkymo darbus turi atlikti laikydamiesi konkrečios priemonės įgyvendinimo taisyklėse nustatytų reikalavimų ar Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkiniu gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse nustatytų reikalavimų.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Nuo meilės kiaušiniams iki 600 vištų dedeklių
2025-04-18 -
Patyrusi agurkų augintoja: „Sėkmės raktas – kokybiški daigai“
2025-04-18 -
Sojos Lietuvos laukuose: ką rodo ūkininkų praktika
2025-04-16
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)