Vilnius. Žemės ūkio ministrui pakeitus tiesioginių išmokų administravimo taisykles, Nacionalinė mokėjimo agentūra pristato svarbiausius pakeitimus.
Pakeistose taisyklėse nurodyta, kad, dalyvaujantys kompleksinės ekologinės sistemos veikloje „Tarpiniai pasėliai“, įsėliui negali naudoti augalų apsaugos produktų, mineralinių ir organinių trąšų nuo pagrindinių žemės ūkio augalų derliaus nuėmimo dienos iki išlaikymo dirvoje termino pabaigos, o posėliui ir tarpiniams pasėliams per žiemą – nuo sėjos dienos iki išlaikymo dirvoje termino pabaigos.
Gaunantys paramą už nearimines tausojamosios žemdirbystės technologijas turi taikyti žemės dirbimo be plūgo būdą nuo praėjusių metų gruodžio 1 d. iki kitų metų kovo 15 d.
Taip pat pagal GAAB 6 privalu išlaikyti dirvos dangą nuo praėjusių metų gruodžio 1 d. iki einamųjų metų kovo 15 d. ir nuo einamųjų metų gruodžio 1 d. iki kitų metų kovo 15 d..
Patikslintas ekologinių sistemų „Ariamųjų durpžemių keitimas pievomis“ ir „Eroduotos žemės keitimas pievomis“ reikalavimas – nuganyti arba nušienauti (žolę būtina išvežti ar susmulkinti) plotus reikia bent vieną kartą per metus ne vėliau kaip iki rugsėjo 1 d.
Dalyvaujantys kai kuriose ekologinėse sistemose, negali kartu su tais pačiais gyvūnais dalyvauti ir ekologinėje sistemoje „Gyvūnų gerovė“, taip pat pagal tas ekologines sistemas deklaruotuose plotuose negali ganyti ekologinėje sistemoje „Gyvūnų gerovė“ dalyvaujančių ūkinių gyvūnų.
Dalyvaujantys ekologinėje sistemoje „Gyvūnų gerovė“, turi nurodyti duomenis Ūkinių gyvūnų registre apie ganomus ūkinius gyvūnus ir ganymo pradžios bei pabaigos laikotarpius ne vėliau kaip iki spalio 1 d. (jei ūkiniai gyvūnai ganomi pievose).
Dalyvaujantys II ekologinėje sistemoje, Ūkinių gyvūnų registre ne vėliau kaip iki spalio 1 d. turi nurodyti duomenis apie sertifikuotų daugiamečių žolių plotų užskaitai pasirinktus ūkinius gyvūnus, nurodant kiekvieno ūkinio gyvūno ženklinimo ar mikroschemos numerį, ar bandos numerį (jei numeris suteikiamas tik bandai).
Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad dalyvaujantiems ekologinėse sistemose ūkininkams valdoje panaudojus organines ar mineralines (neorganinės) trąšas, išskyrus neorganines antrinių augalų maisto medžiagų bei mikroelementines trąšas, Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje reikia įvesti visų tręšiamų plotų duomenis apie einamaisiais metais panaudotas trąšas.
Ekologiškai ūkininkaujantiems ne visame valdos plote ir siekiantiems dalyvauti kompleksinėje ekologinėje sistemoje, plotas, skirtas negamybinei veiklai, ekologinei sistemai ar žaliajam pūdymui, skaičiuojamas ekologiniams ir neekologiniams laukams kartu, tačiau ekologiniuose plotuose negalima pasirinkti dalyvauti ne daugiau nei dviejose gamybinėse veiklose.
Dalyvaujantiems kompleksinėje ekologinės sistemos veikloje „Augalų kaita“ nebelieka reikalavimo, auginant liucerną ar dobilus tame pačiame lauke ilgiau nei vienerius metus, jiems nuo antrųjų deklaravimo metų skirti ne mažiau nei 10 proc. pagal veiklą deklaruoto ploto. Tačiau išlieka reikalavimas nuo antrųjų deklaravimo metų jiems skirti ne daugiau kaip 20 proc. pagal šią veiklą deklaruoto ploto.
Pateikusiems paraiškas vėluojant (nuo birželio 21 d. iki birželio 30 d.) tiesioginių išmokų už plotą suma nebus mažinama 1 proc. už kiekvieną pavėluotą darbo dieną.
Pakeistas Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisykles galima rasti čia.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)