Kaunas, sausio 27 d. Tinkama augalų apsauga lemia didžiąją dalį pelno, tad svarbu ne tik pasirinkti reikiamus augalų apsaugos produktus, bet ir juos tiksliai bei tolygiai paskleisti. Nuo ko priklauso purškimo kokybė ir apsaugos priemonių efektyvumas, kokie reikalavimai keliami ūkiuose naudojamiems purkštuvams ir purkštukams, kokios naujovės siūlomos purškimo tolygumui, veiksmingumui ir našumui pagerinti?
Visus atsakymus galima rasti naujoje Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininko Remigijaus Zinkevičiaus knygoje „Purškimo teorija ir praktika".
Autoriaus įsitikinimu, šiuolaikinė augalų apsauga yra gerokai daugiau negu atitinkamų preparatų naudojimas. Norint pasiekti gerų rezultatų, purškiamo skysčio lašeliai turi kuo tiksliau ir tolygiau padengti apipurškiamą paviršių. Be to, taupant pinigus ir saugant gamtą būtina išvengti nuostolių dėl skysčio lašelių nunešimo pavėjui, jų nulašėjimo ar išgaravimo.
„Iki šiol išsamaus leidinio lietuvių kalba apie pesticidų purkštuvus ir jų paskleidimo technologijas nebuvo. Tad knygoje siekiama supažindinti skaitytoją su pesticidų purškimu, jo atsiradimo istorija, suteikti teorinių ir praktinių žinių apie purkštuvo reguliavimus, naujus augalų apsaugos paskleidimo būdus, pristatyti pasėlių purškimo mokslinių tyrimų rezultatus", - sako R. Zinkevičius.
Teoriniai ir praktiniai purškimo pagrindai pateikiami šešiuose knygos skyriuose, gausu joje spalvotų iliustracijų ir išsamių paaiškinimų. Pirmoje knygos dalyje aprašoma augalų apsaugos reikšmė ir trumpa istorija. Antrasis skyrius skiriamas teoriniams pesticidų purškimo pagrindams pristatyti. Jame aprašoma pesticidų paskleidimo būdai, išpurškiamo skysčio lašelių dydis ir spektras, jų nunešimo pavėjui sumažinimo priemonės, lašelių nusėdimo ant apipurškiamų paviršių ypatybės.
Didžiausiame trečiame knygos skyriuje detaliai pristatoma purkštuvų sandara, jų klasifikacija, daug dėmesio skiriama jų nustatymui, valymui ir priežiūrai aprašyti.
Ketvirtoje dalyje autorius supažindina su naujomis ir eksperimentinėmis purškimo technologijomis, penktoje - apžvelgia purkštuvų naudojimą reglamentuojančius teisės aktus ir purkštuvo paruošimo techninei apžiūrai reikalavimus.
Paskutiniame skyriuje pateikiami patarimai, kai saugiai naudoti augalų apsaugos produktus, kokių saugos reikalavimų būtina laikytis.
Leidinys svarbus ne tik Aleksandro Stulginskio universiteto studentams. Kad būtų išvengta purškimo klaidų ir nuostolių, leidinys naudingas ūkininkams, žemės ūkio bendrovių bei mechanizuotas žemės ūkio paslaugas teikiančių įmonių darbuotojams.
Knygos leidybą parėmė Lietuvos augalų apsaugos asociacija, J. Gudino įmonė, bendrovės „Lechler", „SV Technika", „Technikos tiekimo kompanija" ir redakcija „Mano ūkis".
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)