Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Daržovių augintojai nepamena, kada prieš sodinimą būtų laistę perdžiūvusią dirvą

Vilnius / Kaunas. Daržininkai nepamena metų, kada prieš sėją būtų tekę laistyti daržus, kad sėklų nebertų į perdžiūvusią dirvą, sako Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Indrė Lukoševičienė.

„Ūkiai nepamena tokių metų, kad net prieš sėjant vėlyvas daržoves reikia dirvą palaistyti, nes pasodinus į tokią sausą dirvą derliaus tiesiog nesulauksime“, – penktadienį LRT teigė Indrė Lukoševičienė.  

„Sausros padarinius bus galima vertinti šiek tiek vėliau, nes ilgo laistymo pasekmės pasimatys vėliau“, – pridūrė ji.  

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak I. Lukoševičienės, didieji daržininkystės ūkiai turi laistymo sistemas, bet ne visiems laukams, o esant tokiai sausrai laistoma visą laiką. 

Pasak Indrės Lukoševičienės, jeigu rinkoje dėl sausros Lietuvos vietinių daržovių bus trūkumas, jos brangs

„Laistymas niekada neatstos  lietaus. Ne visus laukus palaistoma tada, kada reikia ir tiek, kiek riekia dėl laistymo sistemų trūkumo, jų dažniausiai neturi maži ūkiai. Tai nesulaukus  lietaus pas juos derlius gali būti ne koks. Laistomos daržovės patiria stresą laistomos šaltu gręžinio vandeniu, jas geriausia laistyti artima oro temperatūra, o patyrusios stresą daržovės dažniau serga visokiomis ligomis“, – pabrėžė ji. 

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė be kita ko tvirtino, kad šalnos daržininkams didelės žalos nepadarė: „Šalnos turėjo įtakos, bet ūkininkai sugebėjo su jomis sukovoti naktimis pasėlius dangstydami ir juos laistydami, nes laistomos daržovės geriau perneša šalnas. Tai šalnos didelių nuostolių nepadarė“. 

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos