Akademija (Kauno r.). Parodoje „Ką pasėsi...“ įteikta dešimt medalių už inovacijas. Devyni iš jų atiteko žemės ūkio technikai ir įrangai.
Medaliais įvertinti trys traktoriai, trys sėjamosios, autonominė dronų paleidimo stotelė, grūdų džiovykloms skirta rekuperacijos sistema ir perkrovimo puspriekabė.
Bendrovė „DOJUS agro“ parodos medalį gavo už atnaujintos serijos John Deere 8R traktorių. Pasak įmonės produktų grupės vadovo Manto Liepuoniaus, šie traktoriai tapo išmanesni, komfortiškesni, labiau tausoja dirvą. Jų neįmanoma užsakyti be visos AutoTrac sistemos, t. y. integruotas StarFire GPS imtuvas kartu su AutoTrac aktyvacija monitoriui yra jau standartinėje įrangoje.
Kad būtų užtikrintas sklandus automatinio vairavimo sistemos ir išmaniųjų ISOBUS padargų valdymas, padidinta valdymo monitoriaus įstrižainė: 2024-ųjų modelių G5Plus monitorių skersmuo 12,8 colio. Monitoriai į ūkius keliaus jau su įjungtu padargo sekcijų valdymu (valdoma iki 255 sekcijų).
„Nuo šiol John Deere 8R 410 traktorių bus galima užsisakyti ir su elektrine bepakope transmisija eAutoPowr, kurioje hidraulinė galios perdava pakeista dviem elektros varikliais. Šis sprendimas padidina transmisijos efektyvumą, sumažinama triukšmą. Taip pat atsiranda galimybių tiekti iki 100 kW papildomos 480 V elektros energijos išoriniams padargams“, – sako M. Liepuonius.
Atnaujintuose John Deere 8R serijos traktoriuose galima užsakyti ir integruotą padangų slėgio sistemą, kuri leidžia nelipant iš kabinos padidinti slėgį 1 bar per 7,6 min., o sumažinti – per 4,6 minutės. Taip optimaliai sureguliuojamas padangų slėgis, sumažinamas prabuksavimas, todėl tausojama dirva, o pats traktorius gali dirbti dar efektyviau, sunaudodamas mažiau degalų.
„DOJUS agro“ produktų grupės vadovo Manto Liepuoniaus teigimu, atnaujinti John Deere 8R traktoriai nuo šiol tapo dar išmanesni, komfortiškesni ir labiau tausojantys dirvą
Kitas medaliu apdovanotas traktorius – naujasis New Holland T7.300 su PLM Intelligence telematikos sistema ir kitomis išmaniojo ūkininkavimo technologijomis. Tai galingiausias New Holland T7 ilgos bazės traktorius, kurio maksimali galia siekia 300 AG.
Bendrovės „Lytagra“ vadybininko Marijaus Rafinavičiaus pastebėjimu, šis modelis užtikrina geriausią savo klasėje galios ir svorio santykį, nekeičiant traktoriaus dydžio ir išlaikant manevringumą. Operatoriui jaustis komfortiškai leidžia itin tyli Horizon Ultra kabina, taip pat nauja aktyvi hidraulinė trijų lygių reguliuojama Hydraulic Comfort Ride™ kabinos amortizacijos sistema.
Traktoriaus variklis atitinka V etapo išmetamųjų teršalų standartus su patentuota HI-eSCR2 technologija, kuri mažiau teršia aplinką, optimizuoja variklio galią, „elastingumą“, užtikrina mažesnes degalų sąnaudas.
Operatorius gali praleisti daugiau laiko laukuose, nes degalų bako talpa padidinta 18 proc., o eksploatavimo išlaidos sumažėjo iki 50 proc. dėl ilgesnio techninės priežiūros intervalo. Taip pat patobulinta New Holland Auto Command bepakopė transmisija, kuri efektyviai perduoda maksimalią galią į ratus, o tai dar labiau padidina traktoriaus našumą.
„Naujasis New Holland T7.300 traktorius – galingiausias New Holland T7 ilgos bazės traktorius, kurio maksimali galia siekia 300 AG“, – sako „Lytagros“ vadybininkas Marijus Rafinavičius
Trečiasis medaliu apdovanotas traktorius – „Massey Ferguson“ šeimos flagmanas MF 9S.425, galingiausias šios serijos modelis. Seriją sudaro šeši modeliai nuo 285 iki 425 AG galios diapazono. Traktoriuje montuojamas naujas 8,4 l darbinio tūrio variklis su vienu dideliu fiksuotos kameros turbokompresoriumi, be EGR ir be aktyvaus DPF leidžia užtikrinti griežčiausius V etapo emisijų reikalavimus naudojant tik AdBlue sistemą.
„Didelę ir ergonomišką darbo vietą operatoriui kuria unikalios konstrukcijos keturių statramsčių kabina su pasvirusiu priekiniu langu ir aukščiausio lygio Exclusive kabinos įrangos paketu. Traktoriuje diegiamos visos įmanomos tikslaus ūkininkavimo sistemos su autonominėmis funkcijomis“, – traktorių pristato EWA technikos padalinio direktorius Remigijus Savickas.
Pasak EWA technikos padalinio direktoriaus Remigijaus Savicko, MF 9S.425 traktoriuje diegiamos visos įmanomos tikslaus ūkininkavimo sistemos su autonominėmis funkcijomis
Trys medaliai – sėjamosioms
Parodos medalis atiteko čekų gamintojos „Bednar“ juostinei sėjos mašinai Matador MO 6000, kurią pristatė „Agrokoncerno technika“. Sėjamoji komplektuojama su plastikiniu slėginiu bunkeriu, kuris tiksliai dozuoja dideles sėklų ir trąšų normas, taip pat klasikiniu Corsa CN 6000 sėjos agregatu, atliekančiu sėklų išsėjimo funkciją.
„Agrokoncerno technikos“ direktoriaus Mindaugo Lapatkino teigimu, ši sėjamoji išsiskiria ir hidrauline noragų apsauga nuo apkrovų – hidraulinių cilindrų suveikimo jėga yra net iki 870 kilogramų. Tokia apsauga užtikrina darbų kokybę net sunkiausiomis sąlygomis.
„Sėjamoji aprūpinta šachmatų lentos principu išdėstytu padanginiu tankintuvu. Tai reiškia, kad kiekvienas mašinos ratas yra sumontuotas ant atskiros ašies, o centrinė ašis yra švytuojanti ir aprūpinta amortizatoriumi, kuris sugeria smūgius ir atkartoja dirvos nelygumus. Šios technologijos užtikrina mažesnį arklio galių poreikį, taip pat sumažina tikimybę užkimšti mašiną ją eksploatuojant sudėtingesnėmis darbo“, – privalumus dėsto M. Lapatkinas.
Pasak „Agrokoncerno technikos“ direktoriaus Mindaugo Lapatkino, pernai Hanoverio parodoje pristatyta juostinė Matador MO 6000 sėjamoji buvo testuota ir Lietuvos laukuose
Taip pat medalį pelnė ir naujos kartos patobulinta Lemken Solitair DT sėjamoji su nauja dozavimo sistema. Pasak „Ivabaltės“ vadybininko Mindaugo Aleksejaus, išmanūs inžineriniai sprendimai padėjo sumažinti naujosios sėjamosios svorį, todėl ir jai traukti reikia mažesnės galios traktoriaus.
Mažesnįjį iš dviejų Solitair modelių – 4 m darbinio pločio DT/400 – galima agreguoti su 140 AG traktoriumi, nors gamintoja rekomenduoja nuo 140 iki 240 AG traktorius. Šešiametrei DT/600 mašinai traukti rekomenduojamas 180–300 AG galios traktorius. Abu modeliai gali sėti į eiles 125–167 mm tarpueiliais.
„Ivabaltės“ vadybininkas Mindaugas Aleksejus džiaugiasi, kad Lemken Solitair DT sėjamosios atnaujinimai padėjo pelnyti medalį
Medaliu apdovanota atnaujinta Mzuri Pro-Till 4 T juostinio žemės dirbimo ir sėjos mašina. Padidintas jos bunkeris, atlikta keletas ergonominių atnaujinimų, kad būtų sėjamąją patogiau naudoti, reguliuoti. Bendrovės „Žemtiekimas“ vadybininko Domo Pačengos teigimu, tai sėjamoji su hidraulinėmis apsaugomis, kurios užtikrina, kad dirbant žemę kiekvienas noragas išlaikytų nustatytą gylį ir poziciją. Susidūrus su kliūtimis, dirbimo noragai ją peršoka ir grįžta atgal.
Noragai gana siauros konstrukcijos, todėl išdirbama siaura žemės juosta ir taip pajudinamas tik vienas trečdalis žemės. Tai padeda taupyti drėgmę, kuri ypač aktuali esant sausrai, ypač pavasarinei.
„Žemtiekimo“ vadybininko Domo Pačengos teigimu, juostinio žemės dirbimo ir sėjos technologija išliko tokia pati nuo pat Mzuri mašinos sukūrimo, o atnaujinimais siekiama supaprastinti naudojimą ir priežiūrą.
Nuo autonominės dronų stotelės iki rekuperacijos sistemos
Medaliu įvertinta „Agrokoncerno“ Tiksliųjų technologijų centro „AgroTTC“ pristatyta autonominė dronų stotelė Dbox, skirta laukams stebėti.
Pasak įmonės „Agrokoncernas“ komercijos direktoriaus Arno Radzevičiaus, tikimasi, kad ši įranga padės spręsti net keletą žemės ūkio sektoriaus iššūkių. „Pirmiausia tikimės, kad padės sumažinti dronus aptarnaujančio personalo poreikį, taip pat taupys agronomų laiką. Su šia stotele droną galima valdyti per nuotolį, ji autonomiškai pakrauna arba prireikus pakeičia baterijas. Matome didelį šios technologijos potencialą laukams stebėti, informacijai rinkti ir apdoroti“, – sako A. Radzevičius.
Parodos medalį pelnė laukams stebėti skirta autonominė dronų stotelė DBOX
Įmonės „Rovaltra“ atstovaujama suomių gamintoja „Antti“ pirmoji pasaulyje sukūrė rekuperacijos sistemą porcinėms grūdų džiovykloms, kuriose oras keliauja ratu. Jos pagrindas – Antti Ductex valymo įranga arba kitaip dulkių separatorius, kuris pašalina dulkes ir šiukšles iš džiovyklos išmetamo oro, o tada per rekuperacijos sistemą grąžinamas į džiovyklą.
Pasak įmonės produktų vadovo Audriaus Pupinio, rekuperacijos sistema leidžia sutaupyti iki 20 proc. energijos, įskaitant kuro ir elektros sąnaudas, taip pat padeda iki 6 decibelų sumažinti triukšmą aplink grūdų džiovyklą.
Kadangi visos „Antti“ džiovyklos išsiskiria moduline konstrukciją, naująją rekuperacijos sistemą galima įrengti ne tik naujai montuojamose, bet ir jau veikiančiose porcinėse ar nepertraukiamo srauto džiovyklose.
Suomijoje sukurta ir išbandyta grūdų džiovyklų oro rekuperacijos sistema leidžia sutaupyti iki 20 proc. energijos
Medalis atiteko ir Lietuvoje pagamintai technikai. „Laumetrio“ 50 m3 talpos perkrovimo puspriekabė GLT603 turi du atskirtus vieno dydžio bunkerius ir dvi galingas sraiges, kurių našumas dirbant vienu metu siekia apie 10 m3/min., todėl visą puspriekabę galima iškrauti per 5 minutes.
„Laumetrio“ atstovo Aisčio Miknevičiaus teigimu, 50 m3 talpos perkrovimo puspriekabės GLT603 gamyba užtruko apie metus
Pasak įmonės atstovo Aisčio Miknevičiaus, didelio našumo mašina yra universali, nes gali būti naudojama ne tik grūdams laukuose ar iš sandėlių į vilkikus greitai perkrauti, bet ir sėjos sezonu sėkloms ir trąšoms.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Traktorių pardavimai krenta į istorinį dugną: kas laukia toliau?
2024-12-02 -
Ledai pajudėjo – valdžia ieško sprendimų technikos pravažumui keliais užtikrinti
2024-11-29 -
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)