Vilnius. Vienas didžiausių komercinis SEB bankas teiks lengvatines paskolas nuo koronaviruso nukentėjusiems ūkininkams. Šiai finansinei priemonei įgyvendinti skirta 90 mln. eurų iš valstybės biudžeto lėšų.
Sutartos dėl lengvatinių paskolų teikimo pasirašyta su „Žemės ūkio paskolų garantijų fondu“. Viena pagrindinių sąlygų gauti paskolą pagal šią priemonę – koronaviruso protrūkio laikotarpiu nuo šių metų kovo 16 dienos patirti sunkumai, teigiama SEB pranešime.
Pasak SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovės Sonatos Gutauskaitės-Bubnelienės, nors banko atlikta apklausa parodė, kad žemės ūkių apyvarta Baltijos šalyse dėl koronaviruso krizės nukentėjo daug mažiau nei smulkių ir vidutinių įmonių, šis sektorius šiuo metu susiduria su produkcijos realizacijos ir žaliavų problemomis.
„Pasirašę sutartį su „Žemės ūkio paskolų garantijų fondu“, galėsime padėti žemės ūkio klientams užtikrinti jų įmonių likvidumą – pirmo karantino patirtis parodė, kad savalaikė ir tikslinga pagalba verslui gali sumažinti neapibrėžtumą, tvyrantį rinkoje ir stabilizuoti šalies ekonomiką“, – pranešime tvirtino S. Gutauskaitė-Bubnelienė.
Lengvatinės paskolos apyvartiniam kapitalui finansuoti bus teikiamos kaimo vietovėje veikiantiems ūkio subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, kooperatyvams, užsiimantiems žemės ūkio produktų perdirbimu ar prekyba, taip pat ūkio subjektams, užsiimantiems akvakultūros produktų gamyba, savo pagamintų akvakultūros produktų perdirbimu ir iš jų pagamintų produktų realizavimu.
Paskolos bus teikiamos iki 1 mln. eurų ir iki 36 mėn. laikotarpiui su galimu paskolos grąžinimo atidėjimu iki 12 mėnesių. Paskolai yra nustatytos fiksuotos metinės palūkanų normos – jos, priklausomai nuo paskolos gavėjo dydžio ir paskolos trukmės, svyruoja tarp 0,1 ir 0,69 procento.
Paskolos lėšas pagal priemonės sąlygas reikia panaudoti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo paskolos išdavimo. Nepanaudojus paskolos per 6 mėnesių terminą, paskolos gavėjas privalo grąžinti likusią nepanaudotą paskolos dalį.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prezidentas siūlo daugiau lėšų skirti rajonų keliams
2024-11-22 -
Už žemę dar liko sumokėti beveik 17 milijonų
2024-11-15 -
Prancūzijos įmonė tapo vienintele „Roquette Amilina“ akcininke
2024-11-14
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)