Kaunas. Aleksandro Stulginskio universitete prasidėjo vienuoliktoji tris dienas truksianti miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2018“.
Parodos atidarymo metu Aleksandro Stulginskio univesiteto (ASU) rektorius Antanas Maziliauskas sakė, kad paroda naudinga verslui ir mokslui, o į ją pirmą kartą atvyko scvečių iš Afrikos – dviejų žemės ūkio universitetų prorektoriai.
Linkėjo nesustoti
Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas svarstė, kad parodos pavadinimas kviečia visus sėsti prie rato ir ieškoti naudingų sprendimų. „Džiugu, kad ši inicatyva egzistuoja, norėtųsi, kad ji toliau plėstųsi“, – sakė viceministras.
Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas džiaugėsi, kad parodos rengėjų entuziazmas neišblėso, renginys visada sulaukia dalyvių ir randa rėmėjų. „Tikiuosi, kad po metų susitiksime dar didesnėje parodoje“, – linkėjo A. Stančikas. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas parodai taip pat linkėjo ilgų metų.
Dalyvius sveikino bendrovės EWA vadovas Gediminas Kvietkauskas
Renginio pagrindinio rėmėjo, bendrovės EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas atkreipė dėmesį į parodos šūkį „Iš miškų, laukų ir pievų“. „Tai, ką iš jų paimame, turime grąžinti atgal. Tik taip nenutrauksime to gamtos rato, iš kurio esame gyvi“, – kalbėjo G. Kvietkauskas.
Nuo avių kirpimo iki drožėjų plenero
Parodoje „Sprendimų ratas 2018“ dalyvauja apie 100 įmonių ir organizacijų, apie 150 smulkiųjų augintojų, gamintojų, tautodailininkų. Erdviose lauko aikštėse įsikūrę miško, žemės ir kitą techniką pristatantys eksponentai, sodo baldininkai, kalviai, maisto produktų gamintojai, veikia maitinimo sektorius ir vaikų pramogų aikštelė.
Tradiciškai parodoje galima susipažinti su naujausia technika
Kaip ir kasmet, įspūdingą ekspoziciją demonstruoja Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, kartu su Tado Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojais įrengusi natūralaus miško ir jo gyventojų įvairovę atspindinčią ekspoziciją. Draugijos nariai lankytojams žada žvėrienos bei žuvies patiekalų degustacijas. Trečiąją parodos dieną lankytojų dėmesio laukia ir antrasis Tarptautinis medžioklės ragų šaukinių čempionatas, taip pat Petro ir Dominyko Vyšniauskų dueto koncertas „Džiazo medžioklė“.
„Sprendimų ratas“ jau neįsivaizduojamas be medžioklinių šunų pasirodymų, kurie savo gebėjimus demonstruos visomis parodos dienomis. Be to, bus pristatomi medžioklinių šunų veislių atstovai, bus galima plačiau sužinoti apie šių augintinių charakterį ir būdo bruožų subtilybes.
Tiek iš regionų atvykusiems žemdirbiams, tiek ir miesto visuomenei turėtų būti įdomus ir jau tradiciniu tapęs gyvulininkystės sektorius. Jame bus ne tik pristatomos naujausios gyvulininkystės technologijos, bet ir demonstruojami gyvūnai – alpakos, ožkos, avys, triušiai, dekoratyviniai paukščiai. Kiekvieną parodos dieną vyks ir parodomieji avių kirpimai.
Šios parodos naujovė – Tarptautinis medžio drožėjų pleneras. Geriausi Lietuvos ir užsienio meistrai iš šimtamečių ąžuolų tris dienas kurs dekoratyvinius suolus, kurie, kaip atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečio dovana, papuoš universiteto teritoriją. Drožėjai iš Baltarusijos, Ispanijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos kiekvieną dieną planuoja rengti greitojo pjovimo rungtynes, jų metu iš medžio kaladės per valandą išdrožti meno kūriniai bus parduodami parodos lankytojams aukcione.
Socialinio verslo ir regionų produktų stenduose teminius turizmo maršrutus, edukacines programas, amatininkų gaminius ir maisto produktus parodoje pristatys kaimo bendruomenės iš 10-ies šalies rajonų. Tai – antrus metus „Sprendimų rate“ pasirodantis sektorius, praplečiantis renginio formatą bei skatinantis miesto gyventojus aktyvioms atostogoms rinktis Lietuvos kaimą.
Naujas sektorius – bitininkystė
Tarp antrąjį gyvavimo dešimtmetį pradėjusio skaičiuoti renginio naujovių – pirmą kartą visuomenei taip plačiai pristatomas Lietuvos bitininkystės „ratas“. Jis „riedės“ nuo senovinių drevinių avilių iki šiuolaikiškų bitininkavimo technologijų ir inovatyvių bičių produktų.
Šalyje žinomas bitininkystės entuziastas, ASU docentas Algirdas Amšiejus į parodą atsigabeno medsukį ir visiems norintiesiems, ypač mažiesiems parodos lankytojams, planuoja pademonstruoti, kaip atakiuojami koriai bei sukamas medus. A. Amšiejus taip pat skaitys paskaitą apie bičių pienelio gavybą bei panaudojimo galimybes. Mokslinio seminaro metu bus diskutuojama ir apie tai, ar įmanoma atgaivinti Lietuvos vietines bites, kurios yra pačios didžiausios bei atspariausios šalčiams, tačiau kurių selekcija mūsų šalyje, deja, buvo apleista.
Parodos „Sprendimų ratas“ vieno iš organizatorių, ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktoriaus Virginijaus Venskutonio įsitikinimu, šiųmečio renginio centru turėtų tapti bitininkystės ekspozicija, į kurią eksponatų – senovinių drevinių avilių – atkeliauja net iš Dzūkijos nacionalinio parko.
„Pasižvalgę užsienio šalyse įsitikinome, jog svetur vykstančios bitininkystės parodos labai populiarios, sutraukiančios minias lankytojų. ASU erdvėje yra puikios sąlygos analogiškiems renginiams organizuoti, juolab kad turime ir labai senas šio amato tradicijas. Mūsų bitininkai kasmet organizuoja savo draugijos renginius. Tačiau mūsų tikslas – sektorių ir jo galimybes pristatyti plačiajai visuomenei. Parodant ne tik bitininkavimo inventorių bei patį medų, bet ir įvairiausius medaus produktus – maisto papildus, kosmetiką, konditerijos gaminius, midų“, – sakė vienas iš organizatorių.
Tradiciškai lankytojų laukia ir gausi parodos šviečiamoji programa. Beveik trijose dešimtyse seminarų bus aptariamos pačios įvairiausios temos – nuo miško, žmogaus ir laukinių gyvūnų santykio iki kanapių augintojų veiklos galimybių ar kaimo bendruomenių ir šeimos ūkių partnerystės. Kaip ir kasmet, lankytojus kviečia gausi ir įvairiaspalvė sodinukų ir gėlių mugė.
Parodos darbo laikas – nuo 9 iki 17 val. Visų renginių, vyksiančių rugsėjo 27–-29 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete, lankymas nemokamas.
Apdovanoti išskirtiniai eksponatai
Septyni išskirtiniausi eksponatai apdovanoti parodos „Sprendimų ratas 2018“ medaliais ir diplomais.
- Motorinis grandininis pjūklas Stihl MS 500i (Mocevičiaus firma „Ginalas“)
- Kuro talpykla GIANTank (AB „East West Agro“)
- Leidinys apie žemės ūkio mašinas „Profi Lietuva“ Nr. 1–4 (UAB „Baltic publishing group“)
- Diskinis skutiklis DSL-8 su įsėlio sėjamąja (UAB „Laumetris“)
- Už leidinių ciklą „Miško ir vandens gyvūnija gamtoje“ (Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus)
- Už drevinės bitininkystės tradicijų atgaivinimą, saugojimą, puoselėjimą ir pristatymą (Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija)
- Už Lietuvos juodgalvių avių genofondo saugojimą ir plėtojimą (UAB „Šeduvos avininkystė“)
Už drevinės bitininkystės tradicijų atgaivinimą, saugojimą, puoselėjimą ir pristatymą parodos medaliu apdovanota Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija
„Sprendimų ratas 2018“ – vienuoliktoji šiai tematikai skirta paroda, iš viso – tai jau keturiasdešimt septintoji universitete surengta paroda. Pagrindinis parodos rėmėjas – bendrovė „East West Agro“ (EWA).
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)