Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Renginiai
Mažiau kalbų, daugiau darbų: parama suteikta 8 jaunuoliams
„ŽŪA alumni“ viceprezidentas, bendrovės „DOJUS Agro“ valdybos pirmininkas Pranas Dailidė (centre) pirmasis viešai pasiūlė fondo idėją

Akademija, Kauno r. VDU „ŽŪA alumni“ klubo iniciatyva 2021-ųjų pavasarį įsteigtas labdaros ir paramos fondas „Pagalba regionų jaunimo studijoms“ sulaukė iškilių VDU ŽŪA absolventų palaikymo ir finansinio prisidėjimo.

Šių metų pradžioje iškilus problemai dėl motyvuotiems regionų vaikams kylančių sunkumų įstoti į žemės ūkio krypčių studijų programas, sulaukus kai kurių politikų kritiško požiūrio VDU ŽŪA atžvilgiu, VDU tarybos narys, „ŽŪA alumni“ viceprezidentas, bendrovės „DOJUS Agro“ valdybos pirmininkas Pranas Dailidė pasiūlė steigti fondą.

Rezultato ilgai laukti nereikėjo – fondas buvo greitai įkurtas ir jo teikiamomis galimybėmis jau naudojasi pirmieji 8 jaunuoliai, ateitį siejantys su žemės ūkiu.

Bioversija 2024 04 15 m7

Žemės ūkis, vienas iš sparčiausiai technologinę pažangą kuriančių sektorių šalyje, susiduria su dideliu aukštąjį išsilavinimą turinčių darbuotojų trūkumu, tad šia „ŽŪA alumni“ klubo iniciatyva nuo šių mokslo metų remiami motyvuoti abiturientai, kad pasirengtų studijuoti su žemės ir miškų ūkiu ar agroverslu susijusiose programose, tačiau kuriems truputį trūksta studijoms reikiamų įgūdžių ir žinių.

Per pasirengimą studijoms šiems jaunuoliams suteikta galimybė studijuoti pasirinktos studijų programos dalykus, geriau susipažinti su universitetu bei žemės ir miškų ūkio sektoriumi. Taip pat programos dalyviai su kompetentingų dėstytojų pagalba ruošiasi brandos egzaminų, reikalingų įstoti į bakalauro laipsnį suteikiančias studijas VDU Žemės ūkio akademijoje, laikymui.

Fondo veiklą jau parėmė gausus šalies žemės ūkio sektoriuje lyderiaujančių įmonių ir akademinės bendruomenės narių būrys – 32 verslo atstovai ir privatūs asmenys. Nemaža jų dalis penktadienį dalyvavo išplėstiniame „ŽŪA alumni“ valdybos posėdyje, skirtame pagerbti labdaros ir paramos fondo „Pagalba regionų jaunimo studijoms“ rėmėjus.

„ŽŪA alumni“ valdybos posėdyje dalyvavo daug iškilių Žemės ūkio akademijos absolventų

„Didžiausią reikšmę gyvenime turi tai, ką padarote dėl kitų. Todėl didelė garbė, kad idėja, kurią pasiūlė „ŽŪA alumni“ klubas, rado atgarsį šiandien čia susirinkusių širdyse. Tai rodo, kad žemės ir maisto ūkio verslas, akademinė bendruomenė ir nevyriausybinės organizacijos žvelgia viena kryptimi“, – kalbėjo VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė.

Ji džiaugėsi, kad daugybė veiklų leido išlaikyti ryšį, partnerystę tarp mokslo institucijų ir agrosektoriaus verslų valdytojų, nevyriausybinių organizacijų, savivaldos institucijų. Nes tik bendradarbiavimas skatinant šio sektoriaus plėtros procesus yra vienintelis įmanomas kelias, siekiant ugdyti jaunuosius verslininkus, aukštos kvalifikacijos specialistus, kurti ir diegti inovacijas, iššūkius paversti galimybėmis.

VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė ir „ŽŪA alumni“ klubo prezidentas, LŽŪKT direktorius dr. Edvardas Makelis daug padarė, kad motyvuoti jaunuoliai neprarastų galimybės studijuoti

„Labdaros ir paramos fondas „Parama regionų jaunimo studijoms“ lai būna agroverslo ir Akademijos vienybės simbolis“, – sakė kanclerė A. Miceikienė. 

Padėka pareikšta fondą rėmusioms uždarosioms akcinėms bendrovėms „DOJUS Agro“, „DeLaval“, „Lytagra“, „Rovaltra“, „Ivabaltė“, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijai, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai (LŽŪKT), Griškabūdžio žemės ūkio bendrovei ir kt. Tarp rėmėjų yra ir būrys privačių asmenų: akademikas Zenonas Dabkevičius, Pranas Dailidė, Vladas Kurutis, Edvardas Makelis, VDU ŽŪA rektorius emeritas Antanas Maziliauskas, Astrida Miceikienė, Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, Alvydas Vaicekauskas, Rimantas Velička, Aida Adamavičienė, Aušra Blinstrubienė. 

„Mus vienija mūsų Alma Mater. Mums rūpi, kokia bus mūsų krašto žemės ūkio ateitis, koks bus žemės ūkio mokslo, tuo pačiu – ir agroverslo sektoriaus likimas ir padėtis. Viskas priklauso nuo to, kokie specialistai dirbs šioje srityje. Neatsitiktinai buvo įkurtas fondas „Pagalba regionų jaunimo studijoms“, nes dabar žemės ūkio mokslams reikalinga parama, kad ateityje būtų kam pakeisti šiandienos garbingus profesorius, verslo įmonių vadovus, diegti naujoves ir įveikti iššūkius“, – kviesdamas ir toliau visus prisidėti prie Žemės ūkio akademijos klestėjimo kalbėjo „ŽŪA alumni“ klubo prezidentas LŽŪKT direktorius dr. E. Makelis.

VDU Žemės ūkio akademijos kanclerės pavaduotoja prof. A. Blinstrubienė, kuruojanti šiemet VDU Žemės ūkio akademijoje pradėtą įgyvendinti išskirtinę pasirengimo studijoms programą, pasakojo, kad parengiamųjų studijų klausytojų grupė labai įvairi, vieniems jauniems žmonėms pritrūko šiek tiek sėkmės abitūros egzaminų metu, kiti studijuoti žemės ūkio mokslų studijų nusprendė vėliau, todėl dažnu atveju nebuvo tikslingai pasirinkti valstybiniai brandos egzaminai.

Fondo vadovas dr. Jonas Čaplikas teigė, kad fondo steigėjai ir rėmėjai turi didelį lūkestį – kad Lietuvos kaimas išliktų gyvas, kad jame gyventų ne tik senoliai, bet ir jaunimas, kuris integruotųsi į žemės ūkį ir su juo susijusius verslus.

Fondo vadovas dr. Jonas Čaplikas patikino, kad nė vienas paaukotas euras nepanaudojamas fondui administruoti

„O fondo tikslas – jaunuoliams, kilusiems iš regionų, turintiems motyvacijos studijuoti žemės ūkio mokslus, bet neįveikusiems formalių reikalavimų, padėti neišvažiuoti į užsienį, nepradingti neaiškiose veiklose, o suteikti galimybę įstoti į akademiją“, – sakė J. Čaplikas, pridūręs, kad pirmaisiais veiklos metais fondas „neleido paklysti 8 jaunuoliams.“

Ir prieš šventinį posėdį, ir jam pasibaigus Žemės ūkio akademijos alumnai smagiai šurmuliavo, bendravo, dalijosi įspūdžiais. Gyviems pašnekesiams, gerai nuotaikai netrukdė ir veido kaukės. Regis, gerus darbus daryti lengva.

Autorius: Dovilė Šimkevičienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos