Basf m1 2024 06 14
Renginiai
Veiklos dviejų dešimtmečių šventė krepšinio ritmu

Panevėžys. Žemės ūkio technikos ir įrangos, taip pat atsarginių dalių tiekimo bendrovė „Specagra“ penktadienį netradiciškai minėjo įmonės įkūrimo dvidešimtmetį – savo klientus ir partnerius ji pakvietė į krepšinio 3 x 3 turnyrą.

Nors rudeniškas oras grasino lietumi, tačiau krepšinio mėgėjų ir aistruolių tai neišgąsdino – bendrovės kieme Panevėžyje savo miklumą, taiklumą ir greitumą aikštelėje išmėgino 8 komandos, tarp kurių – partneriai, klientai ir įmonės darbuotojai. Nugalėtojams atiteko „Specagros“ įsteigta taurė.

Pasak bendrovės projektų vadovės Simonos Kazilionytės, visas kolektyvas, pradedant savininkais Renaldu Pelaniu ir Rolandu Kirkliu, yra labai sportiškas, todėl ir jubiliejų nuspręsta minėti žaidžiant krepšinį.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Mūsų įmonė išsiskiria netradiciniais šventimo būdais. Prisiminkime traktorių paradą, pasiekusį pasaulio Gineso rekordą, didžiausio Vyčio piešimą, slalomą. Tad ir 20-metį nusprendėme švęsti kitaip ir daryti tai, kas mums visiems prie širdies. Svarbiausia ne komercija, technikos pristatymas, o pabuvimas kartu, smagus laiko praleidimas. Kas žino, galbūt krepšinio turnyrai taps trečio dešimtmečio tradicija“, – sakė S. Kazilionytė.

Kas žino, galbūt krepšinio turnyrai taps trečio dešimtmečio tradicija“, – sakė Simona Kazilionytė

Augo kartu su ūkininkais

„Specagra“ direktorius R. Pelanis priminė, kad dar praėjusiame amžiuje (1999 m. spalio 11 d.) įkurta įmonė veiklą pradėjo nuo prekybos atsarginėmis detalėmis. Vėliau asortimentą plėtė žemės dirbimo ir pašarų ruošimo mašinomis ir tik septintaisiais veiklos metais pradėjo prekiauti čekiškais Zetor traktoriais.

„Aplink traktorius pradėjome lipdyti ir papildomą prikabinamąją techniką, kuri tiko pradedantiems ūkiams. Daug Lietuvos ūkių startavo su mūsų traktoriais, ypač populiarūs jie tapo 2012–2013 m. Nemažai daliai jaunųjų ūkininkų, pasinaudojusių parama, jie tapo didžiule paspirtimi pradedant ūkininkauti. Dabar tie ūkiai gerokai sutvirtėję, sustambėję. Kartu su ūkiais augome ir mes“, – sakė R. Pelanis.

Jo teigimu, artimas bendradarbiavimas su žemdirbiais padėjo atsirinkti ir gamintojus, ir techniką, tinkamiausią mūsų krašto ūkiams. Tad ir plėsti siūlomos technikos asortimento bendrovė kol kas neplanuoja.

Pasak Renaldo Pelanio, didžiausias iššūkis – išmokti prisitaikyti prie esamos situacijos ir dirbti stabiliai

Pasak R. Pelanio, didžiausias iššūkis, su kuriuo turi susidoroti visos šalies agroverslo sektoriuje dirbančios įmonės, mokėjimas ir gebėjimas prisitaikyti prie esamos situacijos. Tai ypač aktualu senkant Europos Sąjungos paramai.

„Ir toliau stengsimės būti kuo arčiau ūkininkų, tęsime pradėtus darbus. Užkariauti pasaulio nesiruošiame, norime tik stabiliai ir kokybiškai dirbti savo srityje“, – kokybiško darbo įtaka veiklos stabilumui neabejojo „Specagra“ vadovas.

Jėgas krepšinio aikštelėje išmėgino 8 komandos, nuotraukoje apačioje – laimėtojų trejetukas

Per dvidešimt metų nuo trijų darbuotojų įmonė išaugo iki 70 darbuotojų kolektyvo, tad, R. Pelanio, žodžiais, joje dirbantys žmonės ir yra svarbiausias įmonės turtas.

„Būtent darbuotojai yra pagrindinis variklis, nes visi jie noriai kuria įmonę. Be iniciatyvių inžinierių, pardavėjų ar net buhalterių nebūtų tų dvidešimt metų“, – dėkingumą darbuotojams išreiškė įmonės direktorius. Jis prasitarė, kad visus šiuos šventinius metus darbuotojams numatyta 20 dovanėlių, tokių, kaip hamburgerių kepimas, kartingų varžybos, plaukimas baidarėmis ir panašiai.

Šilti santykiai stiprina bendradarbiavimą

Prakaitą krepšinio aikštelėje liejęs Anykščių r. ūkininkas Tomas Baravykas džiaugėsi renginiu. „Esu krepšiniui prijaučiantis žmogus, priklausau krepšininkų mėgėjų komandai „Traupis“, tad toks šventės formatas man labai patinka. Jei kas kviečia pažaisti krepšinį, bet kada ir bet kokiu oru metu darbus ir važiuoju“, – šypsojosi ūkininkas.

Anykščių ūkininkas Tomas Baravykas džiaugėsi galimybe pažaisti krepšinį

Jis pasakojo, kad bendradarbiauti su „Specagra“ pradėjo jo tėtis, iš kito pardavėjo įsigijęs Zetor traktorių, tačiau į arčiau esančią panevėžiečių įmonę kreipęsis atsarginių detalių.

„Taip ir prasidėjo mūsų draugystė. Vėliau, jiems tapus čekiškų traktorių gamyklos atstovais, nusipirkau dar tris traktorius. Tai labai šilta komanda, smagu su jais pasikalbėti, visada išklauso, nemažai patarimų duoda, operatyviai sprendžia serviso klausimus, o svarbiausia, kad į ūkininką žvelgia kaip į partnerį“, – partnerystės svarbą pabrėžė T. Baravykas, pridurdamas, kad dabar ši partnerystė išaugo ir į artimus santykius – kartu jie ir keliauja, lanko žemės ūkio parodas.

Savo 470 ha augalininkystė ūkiui T. Baravykas iš „Specagros“ yra įsigijęs ne tik traktorius, bet ir diskinius skutiklius, plūgus, giluminius purentuvus, grūdų bokštus.

Šventės dalyvių ir svečių maitinimas – vieno iš įmonės savininkų ir jos komercijos direktoriaus Rolando Kirklio rankose. Meniu – sriuba ir firminis Rolando plovas

Bendrovė „Specagra“, kurios pagrindinė būstinė Panevėžyje, turi filialus Plungėje ir Šakiuose, serviso centrus Marijampolėje ir Šilalėje, taip pat antrinę įmonę Estijoje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos