Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
VDU Žemės ūkio akademijoje – naujas traukos centras

Akademija, Kauno r. VDU Žemės ūkio akademijos teritorijoje atidarytas didžiausias šalyje universitetinis sporto kompleksas, kuriam suteiktas Prezidento Valdo Adamkaus vardas.

„Sportas šiandien – tai žmonių tarpusavio bei vienybės mokykla ir mūsų kultūros dalis – žmogaus, tautos, valstybės“, – centrinę sporto centro sieną puošia „sportiškiausiu Prezidentu“ tituluojamo V. Adamkaus ranka užrašyta mintis.

Prezidentas dalyvavo ir vakar vykusiose atidarymo iškilmėse Akademijos miestelyje.

Bioversija 2024 07 09 m7

Simbolinę naujojo sporto komplekso juostą perkirpo Prezidentas V. Adamkus, VDU rektorius prof. Juozas Augutis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir krepšinio klubo „Žalgiris“ vadovas Paulius Motiejūnas, šio universiteto absolventas.

Prezidentas Valdas Adamkus, daug padaręs, kad VDU turėtų naują sporto kompleksą, pasveikino universiteto bendruomenę neeilinio įvykio proga

Sporto kompleksas pritaikytas įvairioms sporto šakoms ir poreikiams. Universiteto bendruomenės ir profesionalių sportininkų reikmėms skirtą sporto kompleksą sudaro tribūnų pastatas, krepšinio, salės futbolo, tinklinio ir kt. sporto šakoms pritaikyta sporto salė, futbolo stadiono aikštė su bėgimo takais ir šuolio į tolį sektoriais, lauko krepšinio aikštelės, grunto teniso aikštelė, dirbtinės žolės dangos teniso aikštelė, smėlio tinklinio aikštelė, universali aikštelė. Lauko tribūnose įrengta 1 000 sėdimų vietų.

VDU sporto centre galės sportuoti įvairių šakų atstovai

VDU rektorius prof. J. Augutis pabrėžė, kad Lietuva visada buvo sporto kraštas, daug investuojantis į kūno kultūros bei sporto vystymą, reikalingos infrastruktūros plėtrą. Tačiau paskutiniu laikotarpiu, galbūt dėl pandemijos ar kitų priežasčių, proga atidaryti naują sporto centrą pasitaiko retai.

„Todėl labai džiugu universitete atverti šio naujo sporto komplekso duris ir suteikti bendruomenės nariams tinkamas galimybes sportuoti, studijuoti ir tobulėti“, – teigė rektorius.

VDU rektorius prof. Juozas Augutis pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko užbaigti tai, kas buvo pradėta prieš daugelį metų

Jis taip pat pridūrė, kad simboliška šį sporto centrą pavadinti VDU Garbės daktaro Prezidento Valdo Adamkaus vardu: „Pagrindiniai dokumentai, kurie leido užbaigti šį pastatą, buvo pasirašyti Vytauto Didžiojo universiteto tarybos pirmininko Valdo Adamkaus.“

O sporto komplekso idėja tuomečiame Žemės ūkio universitete sklandė dar nuo 2006-ųjų, ir tik dviejų universitetų susijungimas leido ją įgyvendinti.

Į sporto centro atidarymą atvyko daug svečių

Sporto centrą pašventinęs arkivyskupas Kęstutis Kėvalas atkreipė dėmesį į sporto skatinamą bendrystę ir vienybę, priminė, kad krepšininkai buvo pirmieji laisvės šaukliai.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos