Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Renginiai
Ūkio pergalę konkurse lėmė ekonominiai rodikliai

Šilutė. Primelžiantis vidutiniškai iš vienos lietuviškosios juodmargės karvės 8300 kg pieno, pamario ūkininkas Petras Tamavičius antrą kartą per pastaruosius 14 metų pripažintas geriausiu Šilutės rajone.

Anot Šilutės rajono „Metų ūkio" konkurso komisijos pirmininko, savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo Alfredo Nausėdos, šiemet daugiau dėmesio buvo skiriama konkurse dalyvaujančių ūkių ekonominiams rodikliams.

Bioversija 2024 04 26 m7

Petras Tamavičius ūkininkauja jau du dešimtmečiai

„Visi konkurse dalyvavę ūkiai stiprūs, lygiaverčiai. Persvarą lėmė jo ūkio inovatyvumas - Petras Tamavičius nuolat dalyvauja plėtros programose, jo ūkio pieno išmilžis - vidutiniškai 8300 kg iš vienos lietuviškosios juodmargės per metus. Jis - didžiausias Šilutės rajone", - sako A. Nausėda.

Antroji vieta šių metų konkurse Šilutės rajone atiteko Birutei ir Kęstučiui Žvirbliams iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Vanagių kaimo, o trečioji - Grabupių ūkininkams Rimai ir Aloyzui Raukčiams.

Ūkio plėtrą stabdo Rusijos veiksmai

Dvidešimt metų Juknaičių seniūnijos Gurgždžių kaime ūkininkaujantis P. Tamavičius neseniai atšventė šešiasdešimtmetį. Jubiliejus sutapo su didelio projekto užbaigimu - per dvejus metus pastatyta ir visiškai įrengta moderni 62 vietų karvidė. Tai jau 5-asis projektas, kurį sugebėjo įgyvendinti veterinarijos gydytojo ir zootechniko išsilavinimą turintis ūkininkas, pasinaudodamas ES fondų ir valstybės parama.

Naujoji ūkininko karvidė

„Reikėtų dar naujo traktoriaus ir pašarų dalytuvo. Tačiau tikrai ne šiemet. Dabar didelė krizė, todėl nieko negali planuoti, - sako vieno pažangiausių pieno ūkių šeimininkas. - Pieno kaina per trumpą laiką sumažėjo apie 30 procentų, o tai tūkstančiai litų negautų pajamų per mėnesį."

Nepaisant to, P. Tamavičius su optimizmu žvelgia į ateitį - pavyko išgyventi ankstesnes krizes, pavyks ir dabar. Juolab, kad ir stengtis yra dėl ko: ūkininkas iš Gurgždžių tikisi, kad jo ūkį perims Veterinarijos akademijoje dabar besimokanti dukra.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos