Akademija (Kėdainių r.). Lietuvos ūkininkų sąjungos dvidešimt šeštajame suvažiavime ne tik daug diskutuota apie žemės ūkio politiką, bet ir tartasi, kaip toliau žemdirbiams gyventi. Suvažiavimo delegatai savo organizacijos vairą trečiąkart patikėjo kėdainiečiui Jonui Talmantui.
Suvažiavime dalyvavo apie porą šimtų aktyvių Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) narių iš trisdešimt trijų šalies rajonų. LŪS padaliniai veikia 42 rajonuose.
„Mums reikia plėsti Sąjungą ir aktyvinti veiklą. Turime aktyvinti bendradarbiavimą su kitomis žemdirbių struktūromis. Juk vis kalbame, kad trūksta vienybės. Panašu, kad kalbos turi baigtis, teks sėsti prie derybų stalo ir sutarti, kaip visiems dirbti išvien", - sakė J. Talmantas.
Lietuvos ūkininkų sąjungos suvažiavimo darbe dalyvavo 33 skyrių delegatai
Ūkininkų sąjungos nariai dirba visiems ūkininkams, kurių šalyje yra apie 152 tūkst., nors LŪS narių yra tik 5000. „Gaila, kad kai kas laukia arba neria į krūmus, kai tenka derėtis ir kautis dėl žemdirbių darbo lengvinimo. Ūkininkų sąjunga siekia gerovės visiems ūkiams, nesvarbu, ar jie stambūs, ar mažiukai. Pastaruoju metu gana sudėtinga derėtis su valdžia. Mes stengiamės valdžios atstovams patarti, tačiau statistika byloja, kad įsiklausoma ir išgirstama tik iki 10 proc. mūsų siūlymų. Apmaudu, kad tenka konstatuoti, jog neretai susiduriame su valdžios nepagarba žemdirbiams.
Kaime gyvena apie 30 proc. šalies gyventojų, tad mes turėtume Seime turėti bent trečdalį atstovų. Taip pat reikėtų ir į Europos Parlamentą deleguoti bent porą ūkininkų atstovų. Deja, situacija šiai dienai gana prasta, tad mums tenka atkakliai belstis į išrinktųjų, kurie visai neišmano žemės reikalų, kabinetų duris", - sakė LŪS vadovas.
Į suvažiavimą buvo pakviesti Seimo, Vyriausybės, žemdirbių organizacijų atstovai
Ūkininkų suvažiavime dalyvavo Seimo nariai, Žemės ūkio ministerijos atstovai, kitų žemdirbių ir žemės ūkio organizacijų vadovai. Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Pauža pripažino, kad LŪS yra aktyvi ir reikli organizacija: „Ūkininkai žino, ko nori. Pritariu jų siekiui, kad paramos reikia visiems žemdirbiams. Teisingas ir Sąjungos siekis bendrystei su kitomis organizacijomis. Būtų labai gerai, kad žemdirbiai vieningai Seimui teiktų savo pasiūlymus ir pastabas."
Nuotraukoje (iš kairės): LŪS pirmininkas Jonas Talmantas, žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius, parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas
Suvažiavime dalyvavęs Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vadovas Virmantas Ivanauskas teigė, jog dabartinis laikmetis kaimui itin sudėtingas. „Gyvename įtampoje, nes neramina mokesčių , žemės pardavimo klausimai. Tradiciškai pasigendame atviro bendradarbiavimo su valdžia. Bet esame ir patys kalti - reikia patiems būti vieningesniems. Būdami vieningi galėtume griežčiau reikalauti geresnių sąlygų. Paprastai daugelis ūkininkų suaktyvėja, kai gamta nubaudžia ir neleidžia užauginti gero derliaus. Kol derlius geras, daugelis kolegų gyvena patys sau, o kai iškyla problemų, tada pradeda garsiai šaukti. Manau, reikia nuoseklaus darbo, tada jokios problemos negąsdins", - įsitikinęs V. Ivanauskas.
J. Talmantas kolegoms pateikė išsamią nuveiktų darbų ataskaitą ir pastebėjo, kad LŪS per pastaruosius 6 metus veiklos būta įvairios: „Nepaisydami darbymečių dalyvaujame Seimo posėdžiuose svarstant įstatymų projektus, tačiau retai kada išgirstame mus tenkinančius sprendimus. Turime abejonių dėl žemės pardavimo. Dabar gyvename bandydami įsivaizduoti, kaip dirbsime ir gyvensime artimiausius metus. Tebevyksta diskusijos dėl tiesioginės paramos nuostatų. Mūsų Sąjunga griežtai pasisako, kad tiesioginė parama nėra socialinė pašalpa ir turi būti skiriama tik aktyviai ūkininkaujantiems.
Nuotraukoje (iš dešinės): LŪS vicepirmininkai Saulius Stirna ir Genutė Staliūnienė tądien baigė savo kadenciją
Reikia pastebėti, kad mūsų nacionalinė žemės ūkio ir kaimo plėtros politika yra nenuosekli ir nesisteminga arba, kaip aiškėja, jos iš viso nėra... Koks gali būti darbas, kai nuo 2004 iki 2013 metų SODROS įmokų įstatymas buvo keičiamas net 52 kartus. Joks buhalteris nenori dirbti su ūkininkais, nes susigaudyti nuolat keičiamuose mokesčių įstatymuose nėra paprasta.
Kartais atrodo, kad kovojame su vėjo malūnais, tačiau rankų nuleisti negalime. Noras siekti kuo daugiau ir eiti pirmyn neleidžia pasiduoti. Esu įsitikinęs, kad suaktyvinę sąjungą tapsime galinga jėga ir lengviau pasieksime to, ko norime", - optimistiškai kalbėjo J. Talmantas.
Suvažiavimo pabaigoje LŪS priėmė rezoliuciją, kurią perduos šalies vadovams, tikėdamasi atkreipti dėmesį į svarbiausias aktualijas.
Rinkiminiame suvažiavime išrinktas ne tik LŪS pirmininkas, bet ir 4 vicepirmininkai, iš kurių pozicijas išsaugojo vienintelis Raimundas Jovarauskas (Jurbarkas), o naujai pavaduotojais išrinkti: Marijona Lukaševičienė (Ignalina), Lilija Teresė Šermukšnienė (Joniškis) ir Marius Kaktys (Pasvalys).
Vienintelis iš keturių LŪS vicepirmininkų Raimundas Jovarauskas (pirmoje eilėje centre) išsaugojo savo pozicijas ir naujos kadencijos vadovybėje
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)