Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Renginiai
Ūkininkai laukia žinių ir iš valdžios, ir iš laukų

Kėdainiai. „Gaila, kad ne visada pavyksta prisibelsti į valdžios atstovų duris, o ir prisibeldus neretai matome, kad mūsų klausosi, bet negirdi", - sakė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas (nuotr.) bendrame su Kėdainių rajono žemdirbių asociacija surengtame visuotiniame susirinkime.

Kėdainiečiai labiausiai norėtų, kad šalies valdžia rinkiminiu laikotarpiu nepriiminėtų itin jautrių ir svarbių įstatymų. „Neretai matome, kad svarstant aktualius žemės ūkiui klausimus prasideda pigus politikavimas ir nepamatuotas pažadų dalijimas. Esame įsitikinę, kad rimtus klausimus, tokius kaip žemės pardavimas reikia svarstyti ne rinkimų įkarštyje, bet ramiai viską apsvarsčius ir apgalvojus. Panašiai elgiamasi ir su naujų mokesčių įvedimu. Iš pradžių reikėtų įsigilinti į situaciją, o jau vėliau spręsti, kam ir kokių mokesčių reikia", - sakė V. Ivanauskas.

„Mūsų ūkininkų organizacija įsiklauso į ūkininkų pastabas ir jas nuolat perduoda valdžios vyrams. Gal todėl aukščiausioji valdžia nebenori važiuoti pas kėdainiečius žemdirbius ir klausyti jų pastabų dėl netinkamų sprendimų", - sakė vienas aktyviausių ūkininkų Algis Šleževičius.

Bioversija m7 2024 11 19

Kėdainių krašto ūkininkai norėtų, kad valdžia rinkiminiu laiku netvirtintų strateginių įstatymų, nes tada nepamatuotai dalijami pažadai

Nepatenkinti Kėdainių krašto ūkininkai ir dėl būsimos Europos Sąjungos paramos. „Naujas paramos laikotarpis jau prasidėjo. Kryptis mums nusakė, tačiau nėra konkretumo, kas ir kaip gali pretenduoti į paramą. Esame pratę planuoti ir spręsti, kaip gyventi. Investicijos reikalauja rimtų skaičiavimų ir įsigilinimo, ar galime sau leisti to, ko norime. Tad dėl paramos būtina kuo skubesnis aiškumas", - sakė ūkininkas Aurimas Snarskis.

Rūpi žemės pardavimas

Žemdirbiai taip pat pasidalijo nuomonėmis dėl žalinimo aktualijų bei žemės pardavimo. Nemaža dalis kėdainiečių sakė, jog jie nėra nusistatę prieš žemės pardavimą užsieniečiams. „Mes tik nenorime, kad brangus mūsų turtas - žemė - būtų parduotas juridiniams užsienio asmenims. Būtų nežmoniška, jei sakytume, kad prieštaraujame parduoti žemę kolegai užsieniečiui, kuris jau prieš dešimtmetį atvažiavo į Lietuvą, čia sukūrė šeimą ir sėkmingai ūkininkauja. Tokio asmens nereikėtų išstumti į užribį", - savo nuomonę pagrindė V. Ivanauskas.

Nerimauja dėl pasėlių

Krakių seniūnijoje ūkininkaujantis Šarūnas Šiušė kalbėjo ir apie kasdienes aktualijas sakė, pavyzdžiui, nerimą dėl žiemkenčių. „Turime labai įvairios būklės pasėlių. Sunku dar vertinti, bet akivaizdu, kad žieminių kviečių mažiausiai trečdalį teks atsėti. Jų sėjome apie 500 ha, tad laukia nemažai papildomų darbų. Rapsai atrodo geriau, bet situacija dar gali keistis. Tad dabar aktualiausia - sulaukti žinių iš laukų. Laikas planuoti sėją, todėl gaudome visas naujienas apie žiemkenčius", - sakė Š. Šiušė.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga vienija 140 narių, kurie valdo apie 30 tūkstančių hektarų žemės. Pasak V. Ivanausko, ūkininkų amžius jaunėja, nes ateina laikas, kada tėvai perleidžia ūkius vaikams.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos