Lazdijų r., lapkričio 29 d. Tradicinės Lazdijų r. ūkininkų šventės akcentu buvo konkurso "Metų ūkis 2011" nugalėtojų apdovanojimas. Geriausiais rajono ūkininkais išrinkti Kučiūnų seniūnijos ūkininkai Rūta ir Gintas Cimakauskai.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Lazdijų skyriaus pirmininkas, ūkių vertinimo komisijos vadovas Sigitas Arbačiauskas sakė, kad Cimakauskai nugalėjo užtikrintai, antros ir trečios vietos laimėtojus aplenkę 20 balų.
Tai ne vienintelis jų laimėjimas šiemet - Rūta ir Gintas Cimakauskai tapo ir respublikinio konkurso ,,Pažangiausias gyvulininkystės ūkis 2011" nugalėtojais už paukštininkystės plėtrą Lietuvoje.
Cimakauskai ūkininkauja nuo 1998 metų. Iš pradžių augino kalakutus, vėliau - ir rudas mėsines vištas. Šiuo metu dešimtyje fermų klega didžiulis pulkas kalakutų, dedeklių ir perlinių vištų, ančių. Per metus ūkininkai šalies ir užsienio rinkoje realizuoja apie 65 tūkst. kalakutų. Apie 80 proc. gyvų kalakutų jie parduoda Lenkijoje.
Prieš dvejus metus ūkininkai įsirengė skerdyklą. Paukščių skerdieną parduoda mobiliuose turgeliuose Vilniuje, Kaune bei Lazdijuose. Pagal sutartį naudojasi ir kitų didelių paukštynų skerdyklomis, kur paskerstas vištas užšaldo ir prekybai pateikia jau šaldytus paukščius. Ūkininkai prekiauja ir dedeklių vištų kiaušiniais. Visa pagaminta produkcija turi paklausą, nes paukščius šeria savo ūkyje gaminamais pašarais, kurie sudaro apie 60 proce. viso raciono. Ūkininkai 160 ha žemės plote patys augina javus. Turi pasistatę pašarų gamybos cechą. Savo ūkio plėtrą jie įgyvendino pasinaudoję ES fondų teikiama parama. Nuoseklaus triūso dėka Rūta ir Gintas sukūrė modernų paukštininkystės ūkį, kuriame įsteigė darbo vietas dvidešimčiai rajono žmonių.
Ūkininkai, gyvenantys Rudaminos miestelyje, sugeba rasti laiko ir visuomeninei veiklai, rūpintis gimtojo krašto žmonių interesais. Rūta Cimakauskienė yra asociacijos „Rudaminos bendruomenė" pirmininkė. Ji su šeima puoselėja Rudaminos krašto muziejų.
Antrąją vietą konkurse laimėjoŠventežerio seniūnijos atstovaiRasa ir Virginijus Kazlauskai, dirbantys 500 ha žemės (180 ha - nuosava žemė, 320 ha - nuomojama). Ūkininkai augina javus bei bulves. Yra sukūrę šešias darbo vietas. Jie gražiai tvarko sodybą, stengiasi išsaugoti senelių paliktus statinius ir tikisi, kad ateityje kuris nors iš keturių jų vaikų perims ūkį ir gyvens kaime.
Kazlauskai dar rengiasi įkurti ir pagalbinį verslą - pastatyti dvi vėjo jėgaines.
Trečioji vieta atiteko taip pat Šventežerio seniūnijoje, Ežerėlių kaime ūkininkaujantiems Almai ir Redui Rutkauskams, valdantiems 522 ha žemės (iš jų 300 ha - nuosava). Rutkauskų šeimos sodyba yra pripažinta viena gražiausių rajone. Jie vysto mišrų ūkį. Augina javus, bulves, burokėlius bei mėsinius aubrakų ir limuzinų veislės galvijus.
Ūkininkai planuoja įsigyti granuliavimo liniją ir iš šiaudų gaminti granules. Tokiu būdu ir žiemą darbo turėtų apie 15 žmonių. Šiltuoju metų laiku Rutkauskų ūkyje dirba 42 darbuotojai. Čia Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos auklėtiniai, besimokantys mechanizatoriaus specialybės, atlieka praktiką. Jiems ūkininkai nebijo patikėti naujos modernios technikos. O Alma Rutkauskienė, pasak mokyklos direktoriaus Stasio Saladinsko, praktikantus prižiūri ir globoja kaip tikra mama.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Parodoje „Agromek 2024“ – dėmesys susitarimui dėl žaliojo kurso
2024-11-27 -
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02
(0)