Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Renginiai
ASU startavo tradicinė tarptautinė paroda „Ką pasėsi...2018“

Akademija (Kauno r.). Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) prasidėjo tris dienas truksianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2018“.

Parodos dalyvius sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, parlamentinio Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, pagrindinės parodos rėmėjos, AB „East West Agro“ generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, sakydamas, kad jaučiasi lyg namuose, užsiminė ir apie politines aktualijas. „Dabar ne visada pagarbiai kalbama apie žemės ūkį", - neslėpė jis. Seimo Pirmininkas paminėjo, kad žemės ūkis labai svarbus Lietuvai. „Vien čia dabar ant scenos yra keturi buvę ar esami ūkininkai", - sakė parlamento vadovas.

Bioversija 22 08 31

A. Stančikas kalbėjo, kad būtina dar daugiau dėmesio skirti mokslui, nes visas parodoje demonstruojamas naujoves reikia įvaldyti.

Ministras B. Markauskas teigė, kad jau likus mėnesiui iki parodos agroverslą apima jaudulys. „Ši paroda tai agroverslo Meka, būtų nusikaltimas joje nedalyvauti", - sakė ministras.

Bendrovės „East West Agro“ generalinis direktorius G. Kvietkauskas teigė, kad paroda kasmet kartelę kelia vis aukščiau. „Parodos dalyviai lenktyniauja tarpusavyje, tai įdomus žaidimas. Aš stengiuosi neminėti žodžių „žemės ūkis", sakau „agroverslas". Šiame versle sukasi didžiuliai pinigai, mokami didžiuliai mokesčiai. Stengiuosi visada komunikuoti agroverslo idėją", - kalbėjo G. Kvietkauskas

Parodoje gaminius pristato daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Penkiolika procentų dalyvių parodoje dalyvauja pirmą kartą.

Tradiciškai gausiausia parodoje yra žemės ūkio technikos ekspozicija, kuri užima 42 tūkst. kv. m. plotą. Paviljonuose įsikūrė 115 įmonių, pristatančių trąšas, augalų priežiūros priemones, techniką, technologijas, fermų įrangą, konsultavimo ir kitas paslaugas. Sodinukų augintojams ir amatininkams, pristatantiems smulkųjį verslą, skirtas ASU skveras.

Parodos lankytojams suplanuoti 43 seminarai, du forumai ir viena konferencija, kurie apima įvairiausias temas. Savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi dalinsis ASU mokslininkai, ministerijų, draugijų, bendrovių specialistai.

Į renginį atvyko 29 užsienio bendrovių atstovai iš Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Estijos, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos.

Paroda „Ką pasėsi... 2018" vyks iki šeštadienio, lankytojai laukiami nuo 9 iki 17 val. Visi parodos renginiai nemokami.

Parodos dienomis nuo prekybos ir laisvalaikio centro „Mega" kas pusvalandį į parodą lankytojus nemokamai veš autobusai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija