BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Renginiai
Ekologinės augalininkystės parodoje-forume „EKOAgrITech“ dalintasi žiniomis ir patirtimi
Renginį atidarė (iš kairės): LŽŪKT direktorius Saulius Cironka, „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė, LEŪA pirmininkas Mindaugas Petkevičius, žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis, LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas

Akademija (Kėdainių r.). Įvykus pirmą kartą surengtai ekologinės augalininkystės parodai-forumui „EKOAgrITech“, jos organizatoriai tikisi, kad renginys pasiteisins ir bus tęstinis.

Anot Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) direktoriaus pavaduotojos mokslui Vitos Tilvikienės, žemės ūkis turi vieną svarbiausių užduočių – aprūpinti žmones sveiku ir saugiu maistu.

„Nepaisant to, ūkininkams keliama daug reikalavimų, jie turi rūpintis gamta ir bioįvairove. Tam, kad šiuos tikslus pavyktų pasiekti, būtinos naujosios technologijos, inovacijos. (...) Tad šio renginio tikslas – suburti inovacijų kūrėjus, gamintojus ir galutinius vartotojus“, – kalbėjo V. Tilvikienė.

Bioversija 2024 04 26 m7

LAMMC direktorius Gintaras Brazauskas per parodos atidarymą pabrėžė, kad ekologinė žemdirbystė – daug kantrybės ir žinių reikalaujantis verslas.

„Ekologinė žemdirbystė – nelengvas kelias. (...) Ekologinius ūkius užgula papildoma našta – tikimasi, kad jie pristabdys klimato kaitą, visus aprūpins sveiku maistu“, – kalbėjo LAMMC direktorius. 

Jo teigimu, paroda svarbi, nes čia galima keistis patirtimi ir žiniomis. Tad kartu su mokslininkais, konsultantais, ūkininkais, ekologiškos produkcijos gamintojais ir perdirbėjais rengiamos diskusijos ekologams aktualiomis temomis.

Anot G. Brazausko, paroda galėtų būti tęstinė ir vykti kas dvejus metus. Tuo neabejojo, parodos tęstinumo linkėjo ir kiti parodos dalyviai.

„Tikiuosi, kad kitais metais visi žinos, kas yra „EKOAgrITech“, jog ši paroda gimė Dotnuvoje“, – sakė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Saulius Cironka.

Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) pirmininkas Mindaugas Petkevičius tikino, kad ekologams tokios parodos ypač reikalingos, nes padeda įgyti žinių.

O štai žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis į parodos lankytojus ir dalyvius kreipėsi su gera nuotaika: „Nejaukiai jaučiuosi čia būdamas – ūkininkauju apie 30 metų, bet ūkis saikiai chemizuotas, ūkininkauju ne ekologiškai.“ Vis dėlto viceministras ragino dirbti kartu ir ieškoti išeičių siekiant bendro tikslo – ekologinės žemdirbystės plėtros.

VšĮ „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė pabrėžė, kad ekologiška gamyba – savanoriška veikla, rodanti ekologiškai ūkininkaujančių asmenų sąmoningumą. 

„Šį kelią pasirinkę ūkininkai žino, kokią naudą teikia ekologiškai gaminamas maistas. Jie tausoja biologinę įvairovę, dirvožemį, rūpinasi gyvūnų gerove, tačiau reikia nepamiršti, kad kartu tai yra verslas. Todėl labai svarbios technologijos ir inovacijos“, – parėžė V. Lukšienė.

Per parodą lankytojai turi galimybę apžiūrėti parodomuosius augalininkystės laukelius, kuriuose demonstruojami įvairių veislių augalai, auginami taikant skirtingas augalų apsaugos ir tręšimo technologijas, tad galima ne tik palyginti jų efektyvumą, bet ir pasikonsultuoti su specialistais. Taip pat pristatomos įvairių žemės ūkio gamybos priemonių ir įrangos techninės galimybės.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos