Akademija (Kėdainių r.). Įvykus pirmą kartą surengtai ekologinės augalininkystės parodai-forumui „EKOAgrITech“, jos organizatoriai tikisi, kad renginys pasiteisins ir bus tęstinis.
Anot Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) direktoriaus pavaduotojos mokslui Vitos Tilvikienės, žemės ūkis turi vieną svarbiausių užduočių – aprūpinti žmones sveiku ir saugiu maistu.
„Nepaisant to, ūkininkams keliama daug reikalavimų, jie turi rūpintis gamta ir bioįvairove. Tam, kad šiuos tikslus pavyktų pasiekti, būtinos naujosios technologijos, inovacijos. (...) Tad šio renginio tikslas – suburti inovacijų kūrėjus, gamintojus ir galutinius vartotojus“, – kalbėjo V. Tilvikienė.
LAMMC direktorius Gintaras Brazauskas per parodos atidarymą pabrėžė, kad ekologinė žemdirbystė – daug kantrybės ir žinių reikalaujantis verslas.
„Ekologinė žemdirbystė – nelengvas kelias. (...) Ekologinius ūkius užgula papildoma našta – tikimasi, kad jie pristabdys klimato kaitą, visus aprūpins sveiku maistu“, – kalbėjo LAMMC direktorius.
Jo teigimu, paroda svarbi, nes čia galima keistis patirtimi ir žiniomis. Tad kartu su mokslininkais, konsultantais, ūkininkais, ekologiškos produkcijos gamintojais ir perdirbėjais rengiamos diskusijos ekologams aktualiomis temomis.
Anot G. Brazausko, paroda galėtų būti tęstinė ir vykti kas dvejus metus. Tuo neabejojo, parodos tęstinumo linkėjo ir kiti parodos dalyviai.
„Tikiuosi, kad kitais metais visi žinos, kas yra „EKOAgrITech“, jog ši paroda gimė Dotnuvoje“, – sakė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Saulius Cironka.
Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) pirmininkas Mindaugas Petkevičius tikino, kad ekologams tokios parodos ypač reikalingos, nes padeda įgyti žinių.
O štai žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis į parodos lankytojus ir dalyvius kreipėsi su gera nuotaika: „Nejaukiai jaučiuosi čia būdamas – ūkininkauju apie 30 metų, bet ūkis saikiai chemizuotas, ūkininkauju ne ekologiškai.“ Vis dėlto viceministras ragino dirbti kartu ir ieškoti išeičių siekiant bendro tikslo – ekologinės žemdirbystės plėtros.
VšĮ „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė pabrėžė, kad ekologiška gamyba – savanoriška veikla, rodanti ekologiškai ūkininkaujančių asmenų sąmoningumą.
„Šį kelią pasirinkę ūkininkai žino, kokią naudą teikia ekologiškai gaminamas maistas. Jie tausoja biologinę įvairovę, dirvožemį, rūpinasi gyvūnų gerove, tačiau reikia nepamiršti, kad kartu tai yra verslas. Todėl labai svarbios technologijos ir inovacijos“, – parėžė V. Lukšienė.
Per parodą lankytojai turi galimybę apžiūrėti parodomuosius augalininkystės laukelius, kuriuose demonstruojami įvairių veislių augalai, auginami taikant skirtingas augalų apsaugos ir tręšimo technologijas, tad galima ne tik palyginti jų efektyvumą, bet ir pasikonsultuoti su specialistais. Taip pat pristatomos įvairių žemės ūkio gamybos priemonių ir įrangos techninės galimybės.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Išgyventi padeda išskirtinumas ir technologijos
2024-10-04 -
Kas labiau apsimoka – gyvulius vakcinuoti ar nekreipti dėmesio į ligą?
2024-10-02 -
Gyvulininkystės pažangos vitrinoje – geriausi genetikos pavyzdžiai ir patirtis
2024-09-27
Skaitomiausios naujienos
-
Kada ir kokios išmokos bus mokamos
2024-10-08 -
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17
(0)