Dotnuva. Trečiadienį prasidėjo dvyliktą kartą organizuojama paroda „Agrovizija 2019“ – viena didžiausių žemės ūkio technologijų parodų Lietuvoje, skirtų žemės ūkio verslo profesionalams.
Šiemet paroda užima 30 ha – tai tris kartus daugiau negu pirmojoje „Agrovizijoje“ 2006 m., kurioje visi dalyviai tilpo 10 ha plote.
Parodą pagal Jungtinės veiklos sutartį organizuoja Lietuvos augalų apsaugos asociacija (LAAA) ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas (LAMMC ŽI).
Iki dešimtosios parodos, vykusios 2015 m., paroda buvo organizuojama kasmet. Tačiau stengiantis lankytojams pristatyti labiau subrandintas žemės ūkio technologijų naujoves ir kitas technologijas, buvo nuspręsta parodą organizuoti kas dvejus metus.
Privaloma išgirsti visuomenės balsą
Renginio šeimininkas, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius Gintaras Brazauskas atidarymo metu sakė, kad ypatingai sausos ir karštos dienos tapo iššūkiu rengiantis šiai parodai. „Rengėjams tai lėmė papildomą galvos skausmą, o dalyviai galės patys įvertinti, kurios technologijos ir augalų veislės labiausiai prisitaikė prie ekstremalių sąlygų“, – sakė G. Brazauskas.
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis į visus kreipėsi žodžiu „draugai“. „Taip jus vadinu, nes čia jaučiuosi kaip pas draugus“, – sakė jis. V. Pranckietis teigė, kad per visą parodos istoriją joje nedalyvavo tik vieną kartą. „Žemdirbystė yra nuolatiniame kelyje, kuris eina spirale ir kyla vis aukštyn“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.
Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Kazys Starkevičius taip pat kalbėjo, kad ši vasara žemdirbiams nelengva. „Javapjūtė šiemet bus ankstesnė, bet dar neaišku, kas birs į aruodus“, – svarstė Seimo narys.
Europos augalų apsaugos asociacijos prezidentas, „Corteva Agriscience“ direktorius Šiaurės Europai Erikas Dereudrė (Eric Dereudre) pažymėjo, kad pats yra agronomas, jau 25 metus turi savo ūkį, todėl puikiai žino žemdirbių rūpesčius.
Europos augalų apsaugos asociacijos prezidentas, „Corteva Agriscience“ direktorius Šiaurės Europai Erikas Dereudrė pažymėjo, kad žemdirbiai privalo patenkinti vartotojų poreikius
„Vis griežtesni visuomenės reikalavimai diktuoja sąlygas ūkininkams ir verčia juos tobulėti. Visuomenė turi savo balsą spręsdama, kaip ūkininkai turi ar neturi dirbti. Nebūtų protinga prieštarauti žmonėms, kuriuos mes maitiname. Turime dirbti labai skaidriai, gaminti tvarų produktą, kokio reikalauja vartotojai“, – kalbėjo E. Dereudrė.
Jis pažymėjo, kad nėra ir negali būti atsakymų į visus kylančius klausimus. „Nėra vieno magiško sprendimo, jie ateina bendradarbiaujant ir ieškant sprendimų kartu“, – sakė E. Dereudrė.
Parodos dalyvius taip pat sveikino Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Zita Varanavičienė, žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas, Žemdirbystės instituto direktorė Žydrė Kadžiulienė, Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.
Tradicinė paroda vyks tris dienas
Bandymų laukelių – jau beveik 800
Ši technologijų paroda skirta pristatyti gerą žemės ūkio praktiką naudojant naujausius augalų apsaugos produktus, perspektyviausias veisles, šiuolaikinę techniką bei pasitelkiant mokslininkų ir konsultavimo specialistų rekomendacijas.
Parodoje dalyvauja ir lankytojams prisistato 46 parodos dalyviai, žemės ūkio ir technologijų rinkos lyderiai. Iš jų 20 augalininkystės įmonių, kurios parodoje turi demonstracinius laukelius, 12 žemės ūkio technikos įmonių, demonstruojančių techniką parodos metu, ir kitos žemės ūkio verslo ir paslaugų įmonės. Pagrindinis parodos rėmėjas bankas LUMINOR.
Parodoje galima užsiprenumeruoti žurnalą „Mano ūkis“ su nuolaida
Įrengti 797 bandomieji laukeliai, iš jų daugiausia skirta žieminių kviečių ir žieminių rapsų auginimo technologijoms, atitinkamai 165 ir 152 laukeliai. Nemažai dėmesio skirta ankštinių augalų auginimo technologijoms pristatyti: pupos demonstruojamos 29, žirniai 19, lubinai 10 laukelių, po vieną bandomąjį laukelį skirta retesniems ankštiniams augalams – avinžirniams ir lęšiams. Pastaraisiais metais išpopuliarėjusios kanapės užima 18 bandomųjų laukelių, sideraliniai augalai – 7, facelijos ir kiti žoliniai augalai – 45.
Varžytuves keičia diskusijų forumas
Šios parodos naujovė - parodos metu CORTEVATM Agrisience diskusijų terasoje vyksiantis diskusijų forumas „Iššūkiai. Patirtis. Sprendimai – ateities žemės ūkis“. Paroda skirta žemės ūkio verslo profesionalams, todėl šiemet tradicinį pramoginį parodos elementą – linksmas varžytuves – keičia erdvė ekspertų diskusijoms apie žemės ūkį ateityje. Forume apie besikeičiančias gamtos, teisinio reguliavimo sąlygas ir apie tai, kaip dirbsime žemės ūkyje ir ką visi valgysime netolimoje ateityje diskutuos augalininkystės ir žemės ūkio profesionalai, ūkininkai, mokslininkai, mokslo ir inovacijų ir Europos Sąjungos politikos ekspertai.
Parodoje rengiamos ir individualios technikos demonstracijos
Jau tapo tradicija, kad parodos metu vyksta žemės ūkio technikos demonstracijos ir pasirodymai specialiai paruoštose trasose. Ši tradicija išlaikoma ir šiemet – ketvirtadienį ir penktadienį vyks purkštuvų ir skutiklių pasirodymai. 8 įmonės pristato 12 purkštuvų, o skutiklių pasirodymuose dalyvauja 11 įmonių.
Kaip jau įprasta, visas tris parodos dienas vyks seminarai. Daugiau kaip 60 savo srities ekspertų, mokslininkų ruošiasi pristatyti savo projektus ar atliktus mokslo tiriamuosius darbus. Mokslininkai, ekspertai perskaitys per 13 pranešimų aktualiomis žemės ūkio ir augalininkystės temomis.
Stengiantis išvengti eilių kasose, organizatoriai šiemet sudarė galimybę iš anksto įsigyti elektroninius bilietus svetainėje www.agrovizija.lt paspaudus mygtuką „Bilietai į parodą“ arba „Įsigyti“.
Aktyvuotas vienos dienos bilietas galioja vieną iš parodos dienų. Bilietas aktyvuojamas prie įėjimo į parodą. Kaip įprasta, popierinius bilietus galima įsigyti parodos metu prie parodos įėjimo. Vaikai iki 14 metų, atvykę į parodą su suaugusiais, įleidžiami nemokamai.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)