Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Renginiai
„Sprendimų rato“ nuotaikų kaleidoskopas

Akademija (Kauno r.). Antrą dieną Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) vyksta septintoji paroda „Sprendimų ratas". Saulėtas oras skaidrina dalyvių veidus, nors ne visų nuotaikos optimistinės. Kai kurie mano, kad mūsų šalyje agrariniam sektoriui skirtų įvairaus pobūdžio renginių yra pernelyg daug, o kiti, atvirkščiai - džiaugiasi dar viena proga prisistatyti plačiajai visuomenei.

Tarp pastarųjų - bendrovė „Biržų žemtiekimas". „Dalyvaujame čia dėl to, kad tikime, jog per 3-4 metus „Sprendimų ratas" taps esmine metine gyvulininkystės paroda. Mūsų pagrindinis partneris GEA, irgi patikėjęs šios parodos perspektyvomis, šiemet taip pat čia turi didelį stendą. Siūlome kompleksinius sprendimus gyvulininkystės ūkiams", - sako „Biržų žemtiekimo" generalinis direktorius Saulius Silickas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Biržų žemtiekimo" generalinis direktorius Saulius Silickas tiki šalies gyvulininkystės ūkių perspektyva ir mano, kad dabartiniai sunkumai yra laikini

Jo įsitikinimu, nors kritusios pieno kainos žemdirbių nenuteikia optimistiškai, nauja finansinė perspektyva stumtelės komercinių pieno ūkių plėtrą į priekį. „Mes tikimės, aišku, su teise klysti, kad stabtelėjimas dėl Rusijos embargo yra laikinas. Manome, kad pieno kainos dabar jau pasiekė dugną ir nuo gruodžio pradės augti. Kai pakils ūkininkų pajamos, kartu ir mes pasidžiaugsime gerais rezultatais, nes juk sėdime visi ant vienos šakos", - šypteli S. Silickas pridurdamas, kad šiemet įmonės pardavimai yra geresni negu pernai.

Bendrovės „Rovaltra" direktorius Romualdas Trainaitis įsitikinęs, kad dalyvavimas rudeninėje parodoje strategiškai yra gana svarbus. Jo manymu, „Sprendimų ratas" - tai tarsi žemdirbių žvalgytuvės prieš didįjį pirkimą pavasarį.

„Rusijos embargas, sukėlęs problemų pieno ir mėsos gamintojams, smukusios grūdų kainos ir tai, kad vis dar nesugebame pasiekti europinių pinigų - štai visa puokštė problemų, kurios dabar užgulė agrosektoriaus pečius", - pripažįsta R. Trainaitis. Jo manymu, ne vienos žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės pardavimai šiemet krito 2-3 kartus, palyginti su praėjusiais metais, nors ne visi drįsta pripažinti realią situaciją. „Gal mums, kaip ir pieno perdirbėjams, reikėtų rėkti ir reikalauti, kad valstybė kompensuotų prarastas pajamas?", - retoriškai klausė R. Trainaitis.

Tačiau padėtis gali radikaliai pasikeisti pavasarį, kai Lietuvą pagaliau pasieks naujojo finansinio laikotarpio lėšos ir žemdirbiai pradės aktyviai investuoti. „Todėl pristatyti savo siūlomus produktus strategiškai puikioje vietoje - Aleksandro Stulginskio universitete - manau, kiekvienai įmonei yra tikrai naudinga. Be to, galėtume paieškoti būdų, kaip nauja technika aprūpinti ASU mokomąjį ūkį - tai būdų puiki galimybė studentams išmokti dirbti su moderniomis žemės ūkio mašinomis, taip pat organizuoti specializuotus technikos demonstravimus platesnei žemdirbiškai visuomenei", - svarsto R. Trainaitis.

Parodos medalis ir diplomas - „Rovaltra" direktoriaus Romualdo Trainaičio ir vadybininko Justo Lukšto rankose

Šiemetinėje parodoje iš technika prekiaujančių įmonių vienintelė „Rovaltra" buvo apdovanota parodos medaliu - už traktorių Valtra T213 Versu su Suokone kompanijos miškų frezeriu MERI MJS-241 STG. Maksimalus traktoriaus galingumas 215 AG, o padidintos galios režime išvysto 225 AG. Versu transmisijos pagrindą sudaro naujai sukurta pakopinė hidromechaninė 6-ių greičių diapazonų dėžė su 5-ių pakopų dinaminiu reduktoriumi. Transmisijos valdymas pusiau automatinis. Traktorius turi naujausios kartos atbulinės eigos valdymo sistemą TwinTrac.

2,5 m darbinio pločio Suokone miškų frezeris ruošia dirvą miškui želdinti kirtavietėse. Be to, juo galima purenti miško paklotę, gerinant savaiminį miško atžėlimą ir įrengiant apsaugines juostas nuo gaisrų. „Valtra traktoriai su Suokone frezeriais yra gaminami pagal užsakymą, ir kiekvienas iš jų yra sukurtas individualiai klientui pagal poreikius", - pabrėžia „Rovatros" specialistai.

Bendrovės „SV Technika" vadybininkas Saulius Kavarskas dalyvavimą parodoje „Sprendimų ratas" diplomatiškai pavadino politiniu. Kompanijos ekspozicijoje pagrindinis akcentas šįkart skirtas suomiškam universaliam krautuvui Avant 635, kuris gali dirbti ir žemės ūkyje, ir miestuose.

Universalųjį krautuvą Avant 635 demonstruoja „SV Technika" vadybininkai Renata Usevičiūtė ir Saulius Kavarskas

„Tai universali mašina, turinti labai daug priedų. Teoriškai priskaičiuojama net iki šimto įvairių priedų: pavyzdžiui, ekskavatorius, kaušas tranšėjoms kasti, vejai paruošti, lapams grėbti, keliams šluoti. Beje, 2013-aisiais pavasarinėje parodoje buvo labai daug sniego, tai būtent su šiuo traktoriuku padirbėjome valydami ekspozicijų plotus", - sako S. Kavarskas pridurdamas, kad minėtą krautuvą iki šiol daugiausia pirko gyvulininkystės ūkių šeimininkai, o dabar juo vis dažniau domisi komunalininkai. Beje, Romos ir Eimanto Zalensų kaimo turizmo sodyba Kauno r. yra įsigijusi net du šiuos traktoriukus ir naudoja juos įvairiems apželdinimo, sodybos priežiūros, statybų ir miško darbams.

Bendrovės „Audrokesta" pardavimų vadybininkas Vidas Ditkevičius pastebėjo, kad šioje parodoje ūkininkai labiausiai domisi giluminiais purentuvais. „Ši tendencija aiškiai pasijuto šiemet, nes pradėjo ryškėti problemos su užmirkusiais laukaus, suspaustomis galulaukėmis. Ir čia mes turime labai gerą pasiūlymą - lenkiškus „Rolmako" giluminius purentuvus, - sako V. Ditkevičius. - Kainos ir kokybės santykis yra tikrai labai geras. Paprastai šį agregatą įsigijęs žemdirbys pirmaisiais metais jį naudoja daug, o paskui labiau galulaukėms, technologinėms vėžėms, užmirkusioms vietoms išpurenti. Tie, kurie naudojo, įvertino, kad efektas tikrai geras".

„Ieškantiems giluminių purentuvų, turime tikrai gerų pasiūlymų", - sako bendrovės „Audrokesta" direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Spirauskas (dešinėje) ir pardavimų vadybininkas Vidas Ditkevičius

Žinoma, giluminis purentuvas nėra tas padargas, po kurio iš karto galima sėti, tačiau užmirkimo problemas tikrai išsprendžia. Beje, V. Ditkevičius pastebi, kad padargas padaro tik pusę darbo, o likusią atlieka pati gamta - rudenį į dirvos kanalus patekęs vanduo žiemą sušąla ir dar labiau suplėšo (kitaip tariant - išpurena) žemę iš vidaus. Be to, giluminio purentuvo pliusas yra tas, kad jis neiškelia negyvos žemės, tad nenukenčia humusingas dirvos sluoksnis. Giluminiu purentuvu rekomenduojama važiuoti iš karto po kombaino, juolab, kad tada aiškiai matyti, kurios vietos lauke buvo užmirkusios.

V. Ditkevičius sako, kad giluminius purentuvus aktyviai perka ir smulkesni ūkininkai - jie įsigyja juos susikooperavę. „Rolmako" giluminių purentuvų kaina - nuo 5 000 Lt iki 35 000 Lt. Tai investicija, kuri tikrai nėra skausminga ūkiui, juolab kad rėmui suteikiama trejų metų garantija", - pabrėžia V. Ditkevičius.

„Specagra" pardavimų vadovas Gintaras Balilionis pastebi, kad lankytojus jų stende labiausiai vilioja čekiški „Zetor" traktoriai. Ypač galingiausias Zetor Forterra 140 HD. „Iš Zetor šeimos traktorių tai yra galingiausias ir didžiausias traktorius. Jis yra sunkesnis, ilgesnis, su visiškai kitokios konstrukcijos priekine pakaba, iki 150 AG, amortizuojantis, minkščiau važiuojantis ir, be abejo, atitinkantis visus europinius aplinkosauginius standartus", - privalumus vardijo G. Balilionis pridurdamas, kad klientai jau seniai laukė galingesnių ir komfortiškesnių Zetor traktorių. Jo manymu, kitais metais tai bus vienas iš perkamiausių traktorių.

„Traktoriai Zetor Forterra 140 HD turėtų tapti vieni iš perkamiausių", - mano bendrovės „Specagra" pardavimų vadovas Gintaras Balilionis

Nors „Specagros" stende lankėsi ne vienas konkrečių pirkinių besidairantis klientas, tačiau įmonė neslepia, kad tikėjosi didesnio lankytojų srauto. „Gal Lietuvai nereikėtų tiek daug parodų, - svarsto G. Balilionis. - Aš manau, kad į parodą reikia atvežti kažką tikrai naujo, nematyto, o ne nuolat rodyti tą patį. Žemės ūkio technikos srityje ryškūs pokyčiai neatsiranda taip greitai".

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos