Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Renginiai
Šimtmečio produktas – šakotis

Vilnius. Tradicinėje parodoje „AgroBalt“ paskelbti geriausi parodos eksponatai ir išrinktas šimtmečio maisto produktas, kuriuo tapo šakotis.

Iš viso paskelbta 14 nominacijų. Pirmąkart buvo renkamas ir šimtmečio maisto produktas, kurį vertinant atsižvelgta į tautinio paveldo produkto sertifikatą, į šio produkto gamybos apimtis bei augimą ir tai, ar jis gaminamas iš tradicinės žaliavos. Šį garbingą apdovanojimą gavo šakotis, gaminamas Laimutės Sadauskienės (nuotraukoje) įmonės.

Už meilę Lietuvos žemei aukso medalį gavo lietuviškas varškės sūris (Skaistgirio ŽŪB, Žagarės pieninė).

Bioversija 22 08 31

Metų debiuto apdovanojimą pelnė kiaulienos sprandinės šašlykas, marinuotas su mineraliniu vandeniu „Vytautas“, ruošiamas UAB „Biovela“.

Už inovatyvumą medalį gavo vaisių, riešutų ir sėklų užkandžiai „Greenz“ (UAB „Rūta“).

Net trys aukso medaliai įteikti už išskirtinę produkto kokybę, jais nuo šiol gali didžiuotis kepenėlių paštetas su džiovintais baravykais (UAB „Aljasas“), šaltai rūkyta, kaimiško dūmo Krivio nugarinė (ŽŪB „Delikatesas“) ir šamo filė su marinatu rinkinys, gaminamas „Žuvėjos“.

Už inovatyvumą gaminant ekologišką produktą aukso medalį gavo ekologiški UAB „Miltinuko receptas“ gaminami grikių miltų blynai.

Veganiškas tortas „Vaisių šėlsmas“, gaminamas Kauno kolegijos (vadovė Ingrida Kraujutienė, studentė Viktorija Marmaitė) ir keksiukai „Rudenėlis“ (Klaipėdos valstybinė kolegija, studentė Lolita Kundrotienė) pelnė medalius už kūrybiškiausią jaunojo maistininko idėją.

Už dėmesį sveikai mitybai aukso medalius gavo trys eksponatai: šamo fiilė drebučiuose („ŠamŪkis“), naminis virtos žuvies vyniotinis (AB „Išlaužo žuvis“) ir becukrė, natūralaus raugo, rankomis minkyta pilno grūdo ruginė duona („Ramunės kepiniai“, MB „Chotėjus“).

Rokiškio Bifi Active geriamieji jogurtai (UAB „Rokiškio pienas“) pelnė aukso medalį už tai, kad yra vaikų mylimiausias (už dėmesį sveikai vaikų mitybai).

Du eksponatai gavo aukso medalius už originaliausią pakuotės dizainą: duonos rinkinys „Pusryčių duonelė“, gaminama UAB „Radviliškių kaimo kepyklos“ bei Gintaro Sino obuolių ledo vynas (MB „Lietungė“).

Jogurtas „Graikiška amfora“, gaminamas AB „Pieno žvaigždės“, nugalėjo nominacijoje Vartotojų pripažintas.

Už proveržį į eksporto rinkas aukso medaliu galės didžiuotis kietasis sūris „DžiugasGourmet“ (40 proc. s. m. brandintas 36 mėn.) (AB „Žemaitijos pienas“).

Žemaitiškas kastinys (AB „Žemaitijos pienas“) gavo aukso medalį už Lietuvos vardo reprezentavimą pasaulyje.

Už patriotiškumą puoselėjant šimtametes tradicijas aukso medalis įteiktas tradiciniam amatininkui Vladislavui Kozlovskiui, kurio nagingose rankose gimsta gelda – gaminys, naudojamas maisto produktui gaminti ir laikyti.

Gauti apdovanojimai suteikia galimybę ženklinti apdovanotus gaminius „AgroBalt“ ženklu, o „AgroBalt 2018“ parodos medalių atvaizdai gali būti naudojami produktų reklamai.

Paroda „AgroBalt“, pradėta rengti dar 1992 m., buvo pirmoji tarptautinė komercinė paroda, kurioje dalyvavo įmonės iš užsienio šalių, o jau nuo 1995–ųjų tapo gražia tradicija jos metu apdovanoti geriausios parodos eksponatus. Tuomet tai buvo naujovė, kuri tapo neatsiejama parodos dalimi. Nuo tada konkurso laureato vardas „AgroBalt“ dalyviams yra laikomas aukščiausiu jų darbo įvertinimu.

 „AgroBalt“ medalių ir diplomų konkurso tikslas – gerinti ne tik žemės ūkio ir maisto produktų, bet ir kitokios žemės ūkio produkcijos kokybę, skatinti tradicinių ir regioninių produktų gamybą, skatinti jų konkurencingumą. Konkursui pasiūlytus eksponatus vertino speciali konkurso vertinimo komisija.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija