Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
Prezidentas į susitikimą su žemdirbiais siunčia patarėją

Vilnius. Vilniuje protestuojantiems žemdirbiams ir toliau tikintis susitikti su aukščiausiais šalies vadovais, prezidento vyriausiasis patarėjas Jarek’as Niewierowicz’ius (Jarekas Neverovičius) sako, kad Prezidentūra į susitikimą su ūkininkais deleguoja jį.

Anot jo, prezidentas su protestuojančiais ūkininkais negali susitikti dėl to, kad jų kvietimą gavo kai jau buvo suplanuoti kiti susitikimai. 

„Mes jį gavome jau tada, kai buvo suplanuoti visi prezidento susitikimai regionuose, informavome ūkininkus, o susitikti patarėjų lygiu visada esame atviri.

Bioversija 2024 07 09 m7

Prezidentas paprašė, kad grįžčiau šiandien į Vilnių, esu Vilniuje. Jeigu būsiu pakviestas, be abejo, pas ūkininkus nueisiu ir pasakysiu keletą žodžių nuo prezidento“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė J. Niewierowicz’ius.

Jo teigimu, Prezidentūra vertina ūkininkų aktyvumą kalbant svarbiais jiems klausimais.

„Prezidentas yra pasisakęs, kad labai svarbu, jog ūkininkai aktyvūs, išsako savo poziciją, kalba apie tai, kas, jų manymu, neteisinga. Dėl kai kurių punktų iš tiesų tenka pripažinti, kad Vyriausybė paskubėjo (...), kad padaryta klaidų“, – teigė J. Niewierowicz’ius. 

Patarėjo teigimu, šalies vadovas remia žemdirbių siekį iki 41 Eur sumažinti suskystintųjų naftos dujų (SND) akcizą. 

Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) ketvirtadienio naktį pranešė, kad dar kartą kreipėsi į premjerę, tikisi žemdirbių susitikimo su aukščiausiais šalies vadovais.

„Jau yra žinoma, kad dalyvauti antrąją dieną pakviestas prezidentas G. Nausėda taip pat pasirinko kitus susitikimus Lietuvoje. Lietuvos žemės ūkio taryba pakartotinai kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę su kvietimu rasti laiko susitikimui.

Tikimasi, kad tęsiantis žemdirbių akcijai aukščiausieji šalies vadovai vis tik ras laiko susitikti su žemdirbių bendruomene“, – teigiama Tarybos pranešime. 

Ūkininkams protestuojant Vilniuje, G. Nausėda lankėsi Radviliškyje, o ketvirtadienį suplanuotas jo vizitas Raseinių rajone. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos